Aká osádka do 160 l akva?

Obecná diskuze o tanganické akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Hugo » 01 kvě 2007, 23:19

On práve chcel presedlať z malawi na tanganiku, aj keď na väčšie akva nemá momentálne priestory. Preto som navrhoval takéto zloženie. Calvusov plánuje držať len na ozdobu, lebo sú to pekné rybky a páčia sa mu (a nielen jemu). Osobne si myslím, že pri počte 10 ks nebude potrebné nejako zvlášť zarybňovať vrchnú polovicu akva, pretože má na výšku 40 cm. S tými Julidochromismi, resp. Neolamprologusmi si to možno po čase rozmyslí, záleží to od toho, ako sa calvusy budú správať. JA osobne by som zostal pri jednodruhovom akva, ale je to na ňom, ako sa rozhodne.
Hugo
uživatel webu
 
Příspěvky: 84
Obrázky: 5
Registrován: 11 kvě 2006, 19:34
Bydliště: Prešov

Příspěvekod A+I » 01 kvě 2007, 23:27

Tak jo. Pak sem napis, jake Calvusy si vybral. Jestli bude chtit s nimi mit ty Julinky, tak lepsi by asi bylo, kdyby je koupil taky brzo, dokud nejsou Calvusi moc velci. Ale rostou hodne pomalu, tak ma cas :) .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Hugo » 01 kvě 2007, 23:41

Tu, kde bývame, je dosť veľký problém sa k tanganickým cichlidám vôbec dostať, nieto, aby ešte vedeli, že calvus má viacero foriem :roll: . Občas sa nejaké ryby objavia v predajniach, aj to sú dovážané väčšinou zo stred. Slovenska. Široko-ďaleko som nenašiel chovateľa, ktorý by sa týmito rybami zaoberal :cry:
Hugo
uživatel webu
 
Příspěvky: 84
Obrázky: 5
Registrován: 11 kvě 2006, 19:34
Bydliště: Prešov

Příspěvekod A+I » 01 kvě 2007, 23:47

Nevim nevim kupovat ryby v obchode. Ja myslim, ze je lepsi je dostat od chovatelu i za cenu postovnyho. Mate na Slovensku firmu Polit a jine, at se zkusi na ne obratit. Nema cenu to uspechat, budou to ryby na kus jeho zivota :)
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Hugo » 02 kvě 2007, 00:13

Osobne s Tebou súhlasím, že je lepšie brať ryby od chovateľov, ale na druhej strane si myslím, že nie je žiaden dôvod objednávať ryby z druhého konca republiky, keď v akvaristike ich ponúkajú lacnejšie, ako poniektorí chovatelia(nechcem nikoho uraziť, ale zdá sa mi to divné. Myslel som, že chovatelia ponúkajú ryby lacnejšie). Nikto Ti na 100% nezaručí, že prežijú všetky rybky.Ryby vyzerajú byť v dobrej kondícii, už týždeň sa na nich chodím pozerať a nezaregistroval som nijakú chorobu, takže dúfam, že sa im bude len a len dariť.
Hugo
uživatel webu
 
Příspěvky: 84
Obrázky: 5
Registrován: 11 kvě 2006, 19:34
Bydliště: Prešov

Příspěvekod Hugo » 02 kvě 2007, 01:06

Ešte by som sa chcel opýtať na kombináciu Altolamprologus a Tropheus v jednom akva. Na nete som o tom veľa čítal, názory boli protichodné, ale väčšina píšucich bola proti takejto kombinácii. Ide v tomto prípade len o akúsi mytologizáciu tejto kombinácie, alebo sa tieto druhy bez problémov znášajú (s ohľadom na rozdielne potravinové nároky) a dajú sa úspešne chovať v jednom akva?
Hugo
uživatel webu
 
Příspěvky: 84
Obrázky: 5
Registrován: 11 kvě 2006, 19:34
Bydliště: Prešov

Příspěvekod A+I » 02 kvě 2007, 08:32

... v akvaristike ich ponúkajú lacnejšie, ako poniektorí chovatelia...

Chovatele maji (nebo by aspon meli mit) chovne ryby z odchytu, takze Tobe pak ruci za to, ze Ti prodavaji mlade ryby F1. Akvaristika mnohdy vykoupi ryby od akvaristu a tyto ryby uz mohou byt nekolikatou generaci krizene mezi sebou a pak vznika vetsi riziko, ze dalsi mladata budou degenerovani. Zalezi hlavne na tom, jestli je chce Tvuj svagr dal mnozit.
Nam se tohle stalo s Neolamprologus Brichardi. Byly to jedine tanganyicke ryby, ktere jsme koupili v obchode a dost jejich mladych byva defektnich :(.
O te kombinaci s Trofikama Ti nemuzu nic napsat z vlastni zkusenosti. Jen by mne bylo lito tech malickych Tropheusku, co se v akva narodi, protoze by neprezil ani jeden :cry:
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Mauve » 02 kvě 2007, 09:08

Hugo píše:Ešte by som sa chcel opýtať na kombináciu Altolamprologus a Tropheus v jednom akva......... dajú sa úspešne chovať v jednom akva?


Já to tak mám, podle mého názoru to jde.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Kruan » 02 kvě 2007, 13:44

A+I píše:To Sames - Cyprichromis (vsechny druhy) maji mit hodne prostoru pro plavani. Maji mit akva aspon 300 litru a nejmene 130 cm dlouhe!
Ten Tvuj pokus s Tropheusy nemel vubec zadnou logiku. Maji byt v hejnu minimalne 15 ks - mnohem lepsi vsak kolem 30 ks i vic, v akva o delce 150 cm a delsim! Napred si o nich hodne a hodne precti nez si je budes kupovat.


ja mam taky ve 160ce cyprichromis leptosoma kitumba .. :oops:
Uživatelský avatar
Kruan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 592
Obrázky: 61
Registrován: 25 říj 2005, 13:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 02 kvě 2007, 21:05

To Richie-HK - ja nevim, co Ti k tomu mam napsat. Tech 300 l a 130 cm je minimum. Ad Konings dokonce ve sve knize "Back to Nature Tanganyika Cichlids" uvadi, ze akva pro ne ma byt 400 litru a 150 cm dlouhe. Ja myslim, ze neni moc dobre sem psat, ze je mas jen v tak malem akvarku, protoze dalsi lidi co to ctou si pak z toho vezmou priklad... :( Promin, mne je tech ryb proste lito.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tanganyika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků