řasa v mojí tanganyice

Obecná diskuze o tanganické akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod supina » 11 čer 2007, 14:36

Jestli do toho můžu vstoupit, tak můj názor je takový, že spousta chovatelů má přísavky, nebo ancistrusy jako "nástroj" na čištění a částečnou údržbu interieru akva. Proto jsou schopní je v nádrži tolerovat, ačkoli z hlediska biotopu jsou úplně někde jinde. A proto, že je berou jako ty "nástroje" , nejsou pro ně "rušiteli" biotopu, na rozdíl od ryb z dvou odlyšných jezer. Přeci jen je jednodužší dát tyto ryby, než složitě překopávat osvětlení, filtraci a pod. U mně je to právě tak.
supina
častý přispívatel
 
Příspěvky: 244
Registrován: 01 bře 2006, 19:24
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod Mauve » 11 čer 2007, 15:09

supina píše:Jestli do toho můžu ..............odlyšných jezer. Přeci jen je jednodužší dát tyto ryby, než složitě překopávat osvětlení, filtraci a pod. U mně je to právě tak.


Vstoupit snad může každý :o

Nejsem žádný strážce čistoty biotopu, opravdu nejsem. Jen nechápu, proč by u někoho nemohly být spolu ryby z dvou velice podobných jezer. Takže abych byl konkrétní - nechápu, jak lze striktně odsuzovat namíchání tanganiky s malawi a přitom zvláště argumentovat při obhajobě mixu ryb z rozdílných světadílů. Takže to je dotaz na A+I.

Překopávání osvětlení, filtrace atd není nutné, to jsem již psal, ale je to názor, který zní asi moc potichu, lepší je zřejmě vyhrnou si rukávy a přírodě to pořádně "nandat" a na nic nečekat, vše pěkně odrhnout, vyvařit, proprat.............. :wink:
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod supina » 11 čer 2007, 17:43

Já taky nejsem žádný velký zastánce vyváření, drhnutí, máchání v savu apod. :lol: To je sice možná úspěšná metoda, ale většinou krátkodobá, obvzláště, když se potom vytvoří stejné podmínky provozu , jako byly před tím. Je to hodně o tom, co už tady řečeno: to je to očekávání něčeho... :o No a potom je to o těch nervech, když se ta očekávání ne a ne naplnit :o Ale to vlastně opakuju, co už napsal Mauve... Pravda je, že výsledky razantního zákroku jsou vidět hned , což mnohý akvarista chce.
supina
častý přispívatel
 
Příspěvky: 244
Registrován: 01 bře 2006, 19:24
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod wladys » 11 čer 2007, 22:33

...nevím jak přísavka(nikdy jsem ji neměl),ale ancistrus není rozhodně všelék na řasu...já zrovna s jednou potvorou(ancistrusem)bojuju v jedné zarostlé jižní americe.....ožírá mi nové listy echinodorů a na řasy se skoro nepodívá.....řasy ožíral tak do 6cm poté jsou pro něj řasy jen jako doplněk a raději si smlsne na granulích pro masožravce.... :o Já jsem toho názoru,že se biotopy afrických jezer bez ancíků a podobných "čističů" z jiných kontinentů obejdou..... a raději bych se zaměřil na příčiny vzniku řasy a jeji odstranění......vyvařování a věčné čištění kamenů,pozadí atd(o chemii raději ani nemluvím) je nesmysl,který nic neřeší. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Džuzepe » 12 čer 2007, 09:36

no moj pohlad je trosku iny... ja by som bol strsane raad keby mi vobec nejaka riasa na skalach rastla po piatich mesiacoh ani jedna stetinka a to svietim od 10:00 do 20:00 co je myslim dost.
Len proste ten jeden prisavnik a gibiceps co mam ozere vsetko uz v zarodku.
Ryby totiz krmim po troskach a na dno malokedy nieco padne,cize ancitrusaci dostanu raz za tyzden uhorku a to je vsetko. Co by som dal ja zato aby som mal skaly zelene heteroscodra
Uživatelský avatar
Džuzepe
častý přispívatel
 
Příspěvky: 230
Obrázky: 25
Registrován: 01 úno 2007, 18:54
Bydliště: Pezinok

Příspěvekod supina » 12 čer 2007, 09:47

Džuzepe: Tak proč ty ryby, co ti řasu likvidujou už v zárodku jednoduše nedáš pryč :?:
supina
častý přispívatel
 
Příspěvky: 244
Registrován: 01 bře 2006, 19:24
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod omega » 12 čer 2007, 11:26

to dzusepe: jestli chces rasu, tak bych zkusil vic svitit... zivin je v naproste vetsine malawi akva ve vode dost a svetlem muzes zrychlit rust natolik, ze ji ancistrusi nebudou stihat ozirat...
omega
přispívatel
 
Příspěvky: 141
Obrázky: 38
Registrován: 20 pro 2006, 08:56
Bydliště: Choceň

Příspěvekod Džuzepe » 12 čer 2007, 12:03

Bojim sa ich dat prec koli hnedej riase.
Raz sa stalo ze mi medzi skalou a sklenou stenou, na mieste kam sa ancitrusaci nedostali ,vykvytla hneda riasa.
Tu hned po odvaleni skaly spucovali. Neviem totiz ako ovplivnit to aby mi prosperovala zelena a nie hneda riasa.
NO3 mavam minimalne(okolo 20) , filtracia je mierne predimenzovana. Povodne osvetlenie som dal prec.
Asi tri tyzdne pouzivam sun glo a marine glo. Na skalach sa objavilo zopar zelenych flakov.
Takze mozno casom zacne pribudat zelen rychlejsie.
Uživatelský avatar
Džuzepe
častý přispívatel
 
Příspěvky: 230
Obrázky: 25
Registrován: 01 úno 2007, 18:54
Bydliště: Pezinok

Příspěvekod Džuzepe » 12 čer 2007, 12:49

omega píše:to dzusepe: jestli chces rasu, tak bych zkusil vic svitit... zivin je v naproste vetsine malawi akva ve vode dost a svetlem muzes zrychlit rust natolik, ze ji ancistrusi nebudou stihat ozirat...


nemame klimatizovanu kancelariu... bojim sa ze ak by som zacal svietit viacej tak by mi mohla teplota vystupit na 30°C teraz sa drzi tak na 28°C
Uživatelský avatar
Džuzepe
častý přispívatel
 
Příspěvky: 230
Obrázky: 25
Registrován: 01 úno 2007, 18:54
Bydliště: Pezinok

Příspěvekod A+I » 12 čer 2007, 13:01

Mauve píše:Já mám myslím tlamovce celkem dost rád, proto si ty přísavky (z Jihovýchodní Asie) u tlamovců v mém akváriu představit neumím. Nicméně respektuji, že každý to vidí jinak a cesty ke kýženému cíli vedou různě.
Jen mi není jasné, proč s klidem prosazuješ takovouto kombinaci a kombinace malawi s tanganikou je podle tebe špatně :roll: http://www.akvamalawi.com/phpBB/album_c ... ic_id=4656

Mauve, tady je mnoho lidi na tomto foru, kteri jsou odpurci michani obou jezer dohromady, ale pritom maji ve svych AQ americke Ancistruse. Na tom odkaze na komentar, co jsi sem dal, hned prede mnou heteroscodra taky nedoporucuje Malawi a Tanganyiku michat, ale anciky ve sve Tanganyice ma. Tak proc jsi se nezeptal taky jeho?
Ja tu Prisavku neprosazuju, ale doporucuju tomu, kdo ma problem s rasou a nevi si rady. Je to jedna jedina ryba, ktera dostala u nas svoleni tam jit. Jinak michani Malawi s Tanganyikou nebo dokonce s necim jeste jinym by u me neproslo, to by mne opravdu vadilo, nehlede na to, ze obe jezera ac jsou podobna, jsou precejenom odlisna. Ty sam by sis je taky nesmichal. A tlamovce mame radi i my, prestoze je s nimi Prisavka, tu tam nemaji za trest.
Podle me je jedno, jestli je to Prisavka a nebo Ancistrus, ani jeden z nich do Malawi ani Tanganyiky nepatri a davaji se tam pouze za ucelem likvidovani ras. Ty jsi mel koneckoncu ve svem Malawi Baryancistruse z Brazilie.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tanganyika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků

cron