řasa v mojí tanganyice

Obecná diskuze o tanganické akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

řasa v mojí tanganyice

Příspěvekod jonathane » 29 kvě 2007, 21:36

Ahoj Všem, mám ve svém novém AQ "TANGANYIKA 420 L" 2 ks eretmodů a 2 ks ancistrusů. Když jsem do AQ dával ty ancíky myslel jsem, že mi budou spásat trochu víc zelenou řasu, ale nějak jim nejede a eretmodi to zřejmě nestíhají žrát. Na několika místech na pozadí a na kamenech už má řasa skoro 1 cm výšku a vypadá to jako "měkký kobereček" :lol: :lol: :lol: Tak jsem se chtěl zeptat, jestli můžu dát do AQ víc těch eretmodů nebo popřípadě jiný býložravý druh. Jinak mám v AQ 26 ks cyprichromisů, 6 ks compressicepsů Chaitika, 6 ks Xenotilapií spiloptera. Díky za rady od zkušených tanganyikářů :o :o :o :o :o
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod wladys » 29 kvě 2007, 23:16

víc párů eretmodů se v tom akva asi nesnese..pokud to co máš v akva je pár ;)...jinak taková řasa je fajn..tedy já ji mám na pár místech taky a mě se moc líbí...není nad zelený kobereček působí to pak mnohem přirozeněji ;)
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

re

Příspěvekod jonathane » 30 kvě 2007, 06:29

2 Wladys:

jóó ono to vypadá super, ale bojím se aby mi ta řasa nějak nepřerostla přes hlavu. No eretmodi jsou ještě prckové (asi 4 cm) na to určit pohlaví. Jeden je sice větší a když "potká" toho druhého tak ho prohání, ale jak říkám pohlaví nevím....
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod A+I » 30 kvě 2007, 21:51

Ahoj Heteroscodra :o
nas nazor na vic ks Eretmodus a jejich spasani ras mozna uz cetls ve Wladysovym akva, ale pro jistotu posilam odkaz. http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtop ... 4866#24866
My jsme dali do akvarek po jedne zlate Prisavce thajske a ty to spolehlive likviduji. Mne se zda, ze ta Prisavka tam vypada prirozeneji nez Ancik, prestoze tam ani jeden nepatri. Navic Ancici po sobe nechavaj pekny klady na pisku :D
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

re

Příspěvekod jonathane » 30 kvě 2007, 22:23

2 A+I:

jo s tema kladama od anciku mas naprostou pravdu. Chtel bych zkusit dat do AQ Synodontis multipunctatus silver, jestli je sezenu....i kdyz dneska jsem vecer koukal, ze eretmodi uz pekne "oholili" jeden kamen. Kazdopadne ty ancici pujdou ven....
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod A+I » 31 kvě 2007, 00:23

No tak vidis, ta Tvoje rasa musi Eretikum chutnat! Jeste pockej s tim pridavanim dalsich. Anciky vytahni, my jsme teda nikdy zadnyho nemeli a vubec nam nechybi.
Mne se rasa ani v Malawi ani v Tanganyice nelibi. Ja vim, ze jsou v jezere taky, ale ty jsou jinaci nez ty tmavezeleny, co byvaji v akva. Ty zeleny rasy udelaji z Tanganyiky a z Malawi na pohled spis Amazonku a nebo ceskej rybnik :lol: . Proste kdyz v tech africkych akvariich nejsou rasy a je tam jen takova trochu ta prirozena patina, tak to akva vypada daleko pruzracneji a podle me to tem reef rybam (jak se tlamovcum prezdiva koralove ryby) mnohem vic slusi. Navic, kdyz je na dne najemno drcenej koral s kouskama nalamanych musli, tak to vypada docela exoticky, proste jinak nez bezny akva s beznyma tropickyma rybama, ale neni to jeste morsky. Tak to vidim ja. Takhle je to podle mojeho vkusu, prestoze vim, ze vy tady na tom foru preferujete snad vsichni rasy a touzite po tech brcalovych.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod wladys » 31 kvě 2007, 20:15

A+I
...řesa nerovná se brčál...pozor :!: ....není řasa jako řasa.Vypěstovat tu správnou není jen tak...to je větší fuška než zasadit Echinodor a nechat ho růst. :o :lol:
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Radim Zídek » 31 kvě 2007, 21:24

Můžeš
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod A+I » 31 kvě 2007, 22:14

Heteroscodra:
Tak jsem se chtěl zeptat, jestli můžu dát do AQ víc těch eretmodů nebo popřípadě jiný býložravý druh.

Radim Zidek:
Můžeš

V podstate muzes udelat vsechno.
Jinak Eretmodus by se mel dat do akva ve skupine asi 8 ks a kdyz se vytvori par, tak je mozny, ze budes muset zbytek vytahat, protoze par chce byt v tak "malem" akvariu, jak mas Ty, sam. To zapomnel Radim napsat.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod A+I » 31 kvě 2007, 22:17

To Wladys - jakou ma barvu ta spravna rasa? Copak neni zelena? Posli mi sem, prosimte, nakou fotku, jestli mas, chci ji videt a treba po ni taky zatouzim. Nehledej v tom ironii, myslim to uplne vazne.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Další

Zpět na Akva Tanganyika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron