řasa v mojí tanganyice

Obecná diskuze o tanganické akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod A+I » 06 čer 2007, 11:32

Cemu se smejes :?: :D
Jj, dvakrat denne je akorat. A hlavne taky nekrm vecer chvilku pred zhasnutim, ale aspon hodinu, aby mely ryby jeste pohyb nez je posles spat a aby stacily posbirat zradlo, co spadlo na zem.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

re

Příspěvekod jonathane » 06 čer 2007, 11:34

2 A+I:

mel tam byt mrkaci smail. Jasne krmim naposledy asi kolem 18.30 hod a svetlo mi vypina ve 21 hod.
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod A+I » 06 čer 2007, 11:38

Nevymlouvej se, ze mel byt mrkaci. A tak teda, proc na me mrkas :?: :?: :D :D
My taky krmime vsechny ryby dvakrat denne a jenom tak, ze to maj v pulminute v sobe.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod omega » 06 čer 2007, 12:11

to A+I - neboj, aby se ji lepe spalo tak jsem ji pustil kousek filmu "Hleda se nemo" a cirou nahodou to bylo v momentu, kde zralok rika: "Fish are friends, not food..." a povidal jsem ji o zle rybicce, ktera tak moc chtela jezdit na toboganu az za to byla potrestna a byla jeden den ve vezeni...
a ted vazne, tuto mezeru mam u hladiny a funguje jako povrchovy sberac (klasicka prace Radima Zidka) a bojim se, ze jejim zuzenim bych mohl filtraci komplikovat... dokud tam padaji jen prcci, tak to bylo OK, ty jsem jednou-dvakrat mesicne odlovil a pri tom propral prvni molitan na mech. filtraci a bylo to OK, ale ted tam budu muset neco vymyslet, aby neprosla ryba ale neucpalo se to...
omega
přispívatel
 
Příspěvky: 141
Obrázky: 38
Registrován: 20 pro 2006, 08:56
Bydliště: Choceň

Příspěvekod A+I » 06 čer 2007, 22:37

To omega - jak je Prisavka, prezila to vezeni?
Mohl by jsi sem dat fotku jak to mas udelany - tu unikovou mezeru pred skluzavkou?

To heteroscodra - mne se na Tobe libi, ze se porad smejes :!: :D , aspon se s Tebou da udelat sranda. Doufam ze to ostatnim ani Tobe neva.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

re

Příspěvekod jonathane » 07 čer 2007, 07:09

2 A+I:

jo jsem v podstate veselej clovek... :lol: :lol: :lol: :lol: :P :P :P :P
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod omega » 07 čer 2007, 14:45

TO A+I - prisavka vezeni prezila, nezdala se dokonce anis tresovana... teda do te doby nez jsem ji zacal lovit :o(( ale po navratu do akva se hned uklidila na sve misto a byla OK... minuly cas pouzivam pouze proto, ze nevim, jak je na tom ted, ne ze to uz vcera nerozchodila...
pokusim se neco nafotit a dat to na web... porad se chystam, ze udelam fotoalbum, ale porad na to neni nejak cas...
omega
přispívatel
 
Příspěvky: 141
Obrázky: 38
Registrován: 20 pro 2006, 08:56
Bydliště: Choceň

Příspěvekod A+I » 08 čer 2007, 23:57

Mauve píše:V poslední době se tu řasy skloňují ve všech pádech - myslím si, že ten, kdo nemá nervy na pohled do akvária, kde se řasy tvoří, měl by možná začít uvažovat o akváriu, kde probíhá poněkud jiný režim, mám na mysli tzv. holandská akvária - plná rostlin, s malým počtem ryb, s malou obměnou čerstvé vody, s nízkým průtokem vody přes filtraci, přidávání hnojiv, co2 atd atd.

Mauve, tohle neni moc dobra rada pro lidi na tomto foru, kteri miluji tlamovce. At tu napise nekdo, kdo je chova a kvuli rasam by presel od Malawi nebo Tanganyiky na rostlinne akvarium s par rybama, kde bude vodu hnojit a pridavat CO2. Kdyz nekdo nema rad pohled na rasy, neni lepsi reseni ta Prisavka? Da se naucit ji tam nevnimat. Samozrejme, ze ji nikomu nechci vnucovat, jen chci, aby kazdy o te moznosti vedel driv nez vymeni tlamovce za tetry a nebo se trapil pohledem na sve akvarko zarostle rasou.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Re: re

Příspěvekod A+I » 09 čer 2007, 00:29

heteroscodra píše:2 Mauve:
2 A+I:
Pánové, je vidět, že již mnoho svých zkušeností máte a nebojíte se s nimi tady podělit. Každý z nás jednou s AQ začínal a před tím než si založil svoje AQ, si určitě sehnal co nejvíce informací, ať už o biotopu, který chce napodobit nebo o rybách, které chce v AQ mít, o chemismu vody v biotopu, atd, atd.. Samozřejmě, že dříve nebylo tolik informací a akvária taky šlapala jako hodinky. Ti kteří ještě nemají tolik zkušeností (a mezi ně se počítám i já) hledají rady tady na tomto skvělém webu. A za tyto užitečné rady a zkušenosti bych chtěl "VŠEM" poděkovat.

Tenhle web je opravdu skvely :!: Nejdriv jsme chodili (my dva - A+I) cist mj. na forum Tlamovci.cz a pak v lete pred 2 roky jsme objevili toto forum. Chodivali jsme sem napred jen cist prispevky nez jsme se taky zaregistrovali a je fajn, jak z mnohdy ne moc zkusenych chovatelu Malawi a Tanganyiky se vypracovavaji doslova odbornici. Je to velkou zasluhou tohoto fora a vsech zucastnenych, kteri se neboji podelit se svymi zkusenostmi, jak rika Heteroscodra. Lidi se tu doslova hecuji, aby meli hezke akvarium a sbiraji zkusenosti, aby zajistili svym rybam to nejlepsi. A to je hlavni ucel tohoto fora, kteremu timto taky moc dekujem! :18: :18:
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Mauve » 11 čer 2007, 07:28

A+I píše:Mauve, tohle neni moc dobra rada pro lidi na tomto foru, kteri miluji tlamovce.......... neni lepsi reseni ta Prisavka? Da se naucit ji tam nevnimat..............


Já mám myslím tlamovce celkem dost rád, proto si ty přísavky (z Jihovýchodní Asie) u tlamovců v mém akváriu představit neumím. Nicméně respektuji, že každý to vidí jinak a cesty ke kýženému cíli vedou různě. Jen mi není jasné, proč s klidem prosazuješ takovouto kombinaci a kombinace malawi s tanganikou je podle tebe špatně :roll: http://www.akvamalawi.com/phpBB/album_c ... ic_id=4656
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tanganyika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků