řasa v mojí tanganyice

Obecná diskuze o tanganické akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Mauve » 13 čer 2007, 08:32

Do role odborníka se nestavím, jestli z mých příspěvků někdo něco takového vydedukoval, nemohu za to.
Osobně si nemyslím, že jsem zde za nějakou kapacitu a podle mého názoru je tu plno lidí, kteří s těmito rybami zažili daleko víc, než já. Takže mi prosím nepodsouvej jakousi moji vyjímečnou roli.

O tom biotopu - použil jsem slůvko bývá, což jsi možná přehlédl. Jak jsem psal, nepovažuji se za hlídače biotopů. Jen vím, že Radkovi daleko víc poslouží informace, že spolu maingana a duboisi být mohou. Věnoval jsem se konkrétní situaci. Takže jestli Radek buď ty maingana nebo duboisi odlovil, udělal to zcela zbytečně.

V čem se tedy naše názory rozchází?

Řasa: já navrhuji správné provozování nádrže. Ty mimo to i přísavku thajskou.


Voda: souhlasím, v jezerech je voda lehce rozdílná, ovšem v praxi lze mít ph kolem 7,5-8 a pro běžně chované
cichlidy z obou jezer nemůže být problém. Kdo je míní namíchat, není důvod k tomu, aby mu v tom bránily parametry vody.
Je možné, že se pletu, jen nechápu, proč tedy zřejmě tedy asi chybují někteří chovatelé v pěstírnách, protože k sobě některé chovné ryby z obou jezer někdy dávají, např. z důvodů efektivního využití nádrží.
Btw mi nedá nevrátit se k té přísavce http://rybicky.net/atlasryb/prisavka_thajska - zvlášť to ph doporučuji prohlédnout :wink:

Potravní nároky - jeden z největších strašáků poslední doby. Rád bych viděl, kdo umí od sebe separovat ryby s rozdílnými potravními nároky - v akváriu. Že při podávání zeleného zalezou masožravci a čekají, až dostanou to své krmení a bíložravci jim vyklidí pole. A jak taková záležitost probíhá v jezeře.
Jistě, pro trochu zkušenějšího akvaristu v tom není problém a úplný začátečník to zas pro změnu třeba nezvládne - s tím lze těžko něco dělat. Nicméně kdo si dá poradit, může to klidně mít.

Vzhledem k tomu, ze jsi tu povazovany za odbornika a za priklad pro jine, touto Tvou vetou davas tomuto foru novou dimenzi, co se drzeni biotopu Tanganyika X Malawi tyka. Uz se prihlasil dzuzepe... Smile - toto jsem nepochopil.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Džuzepe » 13 čer 2007, 09:15

tu naražku som nepochopil ani ja , ale pravda je ze s povodnou temou to nema nic spolocne tak to necham tak ...
taketo temy sa naozaj diskutuju lepsie pri pive , alebo po nasom pri lahvinke dobreho pezinskeho vinka :o
Uživatelský avatar
Džuzepe
častý přispívatel
 
Příspěvky: 230
Obrázky: 25
Registrován: 01 úno 2007, 18:54
Bydliště: Pezinok

Příspěvekod MilaKH » 13 čer 2007, 13:25

Já si myslím, že tohle je každého věc, kdo chce dodržet striktně biotop (nedávat rostliny,ryby jen z jednoho jezera..atd) prosim, ať si to tak udělá. Komu vadí řasa a myslí si, že mu v boji proti ní pomůže Ancistrus sp. či přísavka, ať si jí dá. Každopádně tohle je věc na kterou má spousta lidí jiný názor.
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod A+I » 23 zář 2008, 11:15

Ahoj Martine,
pred vic nez rokem jsi sem vlozil 3 fotky s problemovou rasou. Mohl by jsi sem, prosimte, napsat, jak to dopadlo s tou chlupatou co byla na listech rostlin? Bylo to i na skle? Zjistils nejak co to bylo a nebo jestli to bylo jen chvilku v zajizdejicim se AQ? Na dalsich Tvych fotkach uz nic takovyho neni videt (aspon teda z dalky) a tak me zajima, jak jsi se toho nakonec zbavil.
My jsme ted uplne prekopavali Amazonii a neco podobnyho nebo stejnyho se tam zacina po mesici delat a ty napadeny listy nejak meknou se mne zda. Jsou to takovy kraticky jemny chloupky, svetle zeleny a dokonce je to i na skle. Tak zjistuju jestli je mozny, ze to zase samo zmizi a nebo jestli zacit nak experimentovat se svetlem, proudem vody a nebo je klidne mozny, ze se to tam zaneslo s novou rostlinou ... :?
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

re

Příspěvekod jonathane » 23 zář 2008, 13:48

Ahoj, vice mene to byl problem zajizdejiciho se AQ...rasa sama asi po 1/2 roce ustoupila a nyni se drzi jen v prijatelnem mnozstvi a to diky eretmodikum, Trophs a Petros...rasa byla na listech anubiasu a trochu na pozadi...ale jak rikam, jen pocatecni faze pri zajizdeni AQ
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

boj s řasou

Příspěvekod richard » 23 zář 2008, 20:00

již jsem zakládal několi akvárek (amazonie, holandsko, malavi) - zpočátku hnědá řasa, pak štětičková, zelená - je to o chemismu vody, mikrosféře, krmení, osvětlení, množství ryb, výměně vody ....... spousta faktorů.

Nezbývá než zkoušet a zkoušet. Od toho beztak většina tato akva doma má. Pokud nezabere něco, zkusím něco jiného. Určitě ale nebudu čistit mechanicky nebo savem.

Někde jsem četl, že pomáhá ponořit do akva slámu z obilí - není objasněno, co, ale něco se vyloučí ze slámy do vody, dojde k chemizmu a řasa zmizí. Zabralo mi to.

Fakt to chce trpělivost, zkoušet a čekat. U akva min. 6 měsíců než se úplně zaběhne a ustálí.

Zkuste se místo dohadování o složení akva bojovat s řasou.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod wladys » 23 zář 2008, 21:33

Štětice má ještě k tomu všemu ráda zásaditou vodu. :?

Ještě k té slámě....kdysi jsem na toto téma něco četl a nejsem si jist,jestli náhodou ta sláma nehýbe s PH směrem dolů....to by pak byl problém. :roll:
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod richard » 24 zář 2008, 07:39

wladys, asi máš pravdu už si nepamatuji. Měl jsem pouze po dobu záběhu akva. Po zaběhnutí jsem vyhodil nebylo potřeba. Nicméně vzhledem k obnově vody 1/3 týden to nebude významné. Rostliny také tlačí ph dolů - jestli se nepletu.

Obecně platí čím nižší ph tím méně řasy - což v malawi ani tanganice jaxi nepůjde. Jak jsem psal - jde o to v doběš záběhu akva najít tu správnou kombinaci všech faktorů a nechat růst pouze ty řasy, které chci.

Hodně štěstí v boji s řasou všem.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod A+I » 24 zář 2008, 09:05

:D :D Koni je tady vsude kolem nas hodne, takze dostat slamu nebude vubec problem. Nepamatujete si jak tu slamu pouzit? Kolik asi slamy do 300 litru vody. Jen tak polozit na dno? Nebo to plave? - ani nevim... :oops: oops, asi to plave.... Potrebujem to do Amazonie, takze pH smerem dolu uvitam, neb ho musime stejne snizovat kyselinou. Z kohoutku nam tece pres 8 a Ramirezi co jsou v JA potrebuji podstatne nizsi. Je to nase jediny AQ kde to musime snizovat, jinak pro Afriku je nase voda idealni, nemusime ani pridavat sodu.
Zkusim sem dat fotky, zda se mne, ze je ta rasa podobna te, jak mel Jonathane.
Přílohy
DSCF7275 - Copy.JPG
DSCF7275 - Copy.JPG (54.94 KiB) Zobrazeno 1608 krát
Naposledy upravil A+I dne 24 zář 2008, 09:37, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod A+I » 24 zář 2008, 09:08

Jeste jedna.
Přílohy
DSCF7278 - Copy.JPG
DSCF7278 - Copy.JPG (60.07 KiB) Zobrazeno 1608 krát
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tanganyika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků