Ophtalmotilapia

Obecná diskuze o tanganické akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Ophtalmotilapia

Příspěvekod MilaKH » 02 črc 2007, 19:17

Dobrý den, zajímalo by mě pár základních informací o rybách rodu Ophtlamotilapia. Bohužel jsem se na internetu nedopátral ničeho tak prosím vás, zkušené chovatele, kdo má nějaké zkušenosti s těmito překrásnými rybami. Nebo nějaký link. Moc děkuji.
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod Moliro » 02 črc 2007, 19:32

Zrovna končím s boopsama, tak jestli chceš info, polož otázky
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod MilaKH » 03 črc 2007, 08:47

Zrovna boops se mi moc líbí. Zajímalo by mě jestli se chovají ve větší skupině (kolik ks??), dále potravní nároky, kdy jsou ryby dospělé a kolik cm asi dorůstají? Ještě otázečka, kolik mají tak asi průměrně mladých??(na 1 výtěr)? A ještě poměrně důležitá věc, jak se chovají?( jsou hodně nepřátelské, nebo naopak mirné). Můžou se chovat ve středně velkém akváriu ještě s jinými rybami? Nebo je lépší vyhradit celé akvárium jen na ně?? Moc děkuji za odpovědi :-)
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod Moliro » 03 črc 2007, 10:04

Mám chovnou skupinu 1 samec a 12 samic. Počet samic není důležitej (nijak si nepřekážej), ale samci se dost řežou, takže další 2 záložní jsou v jiným akva. Samic bych dal minimálně 5 k jednomu samci, aby měly klid. I když pokud samice nejsou zaplněný, tak je samec nijak zvlášť neprohání. V době tření ale jeho agresivita dost naroste, takže si zabere minimálně půlku akva (což dělá zhruba metr délky). Na potravu nijak zvlášť náročný nejsou - vločky, granule, mražená artemka. Dorůstají 10-15 cm a samci se barví tak v 1 roce věku. Tření je málo častý a nepravidelný. Mají docela velký jikry, takže jich je poměrně málo. Počet se pohybuje (aspoň u mne) v rozmezí 8-15. Některý samice vozí dost nespolehlivě, jiný bez problémů. Velikost nádrže doporučuju co největší, hlavně plocha dna je důležitá. Délka ideálně přes 1,5 m. Samec brání teritorium jen v době tření, což není tak často a trvá tak 2 dny. Jinak je v akva celkem klid. Z ostatních ryb nedoporučuju tropheusy, kvůli jejich pohyblivosti a žravosti. Podle mě je ideální rod Enantiopus, Cyprichromis, Paracyprichromis, Erethmodus, případně i menší šnekáči. Na choroby moc citlivý nejsou kromě občasného zaplísnění očí (zřejmě důsledek poranění), které za pár dní samo zmizí.
Moje fotky najdeš na www.tanganyika.wz.cz včetně záběrů ze tření.
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod MilaKH » 03 črc 2007, 12:19

Jj, děkuji, stánky jsem si prohlédl. Máte moc pěkné ryby.
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora


Zpět na Akva Tanganyika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků