Osádka pro akva 160*60*55cm (528l)

Obecná diskuze o tanganické akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Osádka pro akva 160*60*55cm (528l)

Příspěvekod KUBIZN » 13 úno 2008, 17:10

Zdravím . Měl bych dotaz na osádku akva . Plánuji 20ks tropheus ikola a asi 8 Erethmodus cyanostictus . K ním bych chtěl ješte přidat 10 ks Paracyprichromis nigripinnis a 10 ks Cyprichromis leptosoma . Muzou byt Cyprichromisy a Paracyprichromisy spolu ? Co by jste navrhli jak upravit pocty ryb . Popripade navrhnete nejake zmeny . Predem dik za odpovedi
KUBIZN
uživatel webu
 
Příspěvky: 22
Obrázky: 18
Registrován: 03 úno 2008, 18:45

Příspěvekod MatoPE » 13 úno 2008, 18:27

mozes to kludne vsetko zrealizovat.
cyprace a paracyprace mozu byt spolu,ak si mal na mysli krizenie tak sa medzi sebou nekrizia.ak budes mat c.jumbo kitumba,tak tie su trosku ostrejsie a paracyp.budu v uzadi.ale to neva,sak oni si najdu svoj kutik.paracyp sa viac zdrziavaju pri skalach a cyp vo volnej vode.
cyp.v kombinacii s tpofikmi,je dobra volba,mozem len doporucit.eretmodusy su v poho,tie sa budu klbcit len medzi sebou.to je normalne pri tomto druhu.
nech sa dari
Uživatelský avatar
MatoPE
uživatel webu
 
Příspěvky: 52
Obrázky: 69
Registrován: 06 led 2008, 00:11
Bydliště: Partizanske

Příspěvekod KUBIZN » 13 úno 2008, 18:55

diky za odpoved . asi to tak udelam . Mam jeste dotaz na ty pocty aby pak nebylo moc ryb v akvariu . A jeste v jakem pomeru pohlavi koupit ty Cyprichromisy a Paracyprichromisy ?
KUBIZN
uživatel webu
 
Příspěvky: 22
Obrázky: 18
Registrován: 03 úno 2008, 18:45

Příspěvekod Ruda » 13 úno 2008, 19:00

http://www.polit.sk/Polit/index.php?opt ... &Itemid=91
Možná ti to pomůže. Jinak ten poměr tak 1:3, 1:4
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod wladys » 13 úno 2008, 19:14

U těch cyprichromisů a paracypri. bych zvolil poměr klidně 1:1.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod MatoPE » 13 úno 2008, 22:42

pokial ide o pocet ryb v akva,kludne tam mozes mat o nieco viac ryb,ale to hlavne zalezi na filtracii a kolko chces venovat casu vymenou vody.ak budes menit casto,a dobre vzduchovat v akva,niet sa coho obavat.sak je to "patstofka".
pomer ryb?no zalezi coho chces dosiahnut ,ak sa jedna o busines tak viac samiciek,ked to chces mat na paradu tak ten pomer 1:1 ako pise wladys je idealny.
Uživatelský avatar
MatoPE
uživatel webu
 
Příspěvky: 52
Obrázky: 69
Registrován: 06 led 2008, 00:11
Bydliště: Partizanske

Příspěvekod KUBIZN » 16 úno 2008, 16:22

Měl bych ještě jeden dotaz . Někde jsem četl že když jsou Cyprichromisy a Paracyprichromisy spolu ,tak se pry Paracyprichromisy tak nevybarvi a schovavají se . Mate někdo s tím zkušenosti ? Není pak lepší chovat jenom jeden druh a mit jich vice ?
KUBIZN
uživatel webu
 
Příspěvky: 22
Obrázky: 18
Registrován: 03 úno 2008, 18:45

Příspěvekod wladys » 16 úno 2008, 20:55

Vždycky bude vypadat lépe větší hejno z jednoho druhu než dvě menší hejna.Oba druhy dohromady nechovám,takže v tom poradit neumím.Ale kdybych se rozhodoval já zvolil bych jeden druh o více kusech. :o Mám jedenáctihlavé hejno Leptosom 6samců a 5samic..funguje to perfektně.Samci se krásně vybarvili.Samice neprohání.Jeden samec je větší a nejlépe vybarvený a jen ten se tře se samicema.Zbytek se samicím dvoří,ale neuspěje.Holky jsou nějaké vybíravé. :lol:
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod mahy » 16 úno 2008, 23:16

KUBIZN píše:Měl bych ještě jeden dotaz . Někde jsem četl že když jsou Cyprichromisy a Paracyprichromisy spolu ,tak se pry Paracyprichromisy tak nevybarvi a schovavají se . Mate někdo s tím zkušenosti ? Není pak lepší chovat jenom jeden druh a mit jich vice ?

Já je spolu choval,ještě s Altíkama a Cyprichromisy byly dominantnější,ale i Paracyprichromisy se mi vytírali a v akva vypouštěly mladé,a že by se schovávali,to ani ne,jen se proháněly.
Choval jsem C.leptosoma Mpulungu a P.nigripinis Blue neon.
A taky bych dal jen jedno hejno.
Uživatelský avatar
mahy
uživatel webu
 
Příspěvky: 49
Obrázky: 25
Registrován: 07 dub 2006, 21:04
Bydliště: J.Hradec

Příspěvekod zencakd » 17 úno 2008, 00:47

rohodně bych doporučil jen jedno hejno, akvárko není moc velké a cyprichromisy jsou hejnové ryby. Musíš také počítat s tím, že v přírodě tropheusy a cyprichromisy obývají jiné biotipy a tak ani v akvárku jejich kombinace moc nesedí, byť spolu mohou být a budou se třít. Časem jsem došel k tomu, že pokud bych neměl opravdu velké akva, nekombinoval bych je. Je to ale jenmůj názor... Každý si tím asi musí projít a zkusit to :-)

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Další

Zpět na Akva Tanganyika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron