Konec Tanganyiky

Obecná diskuze o tanganické akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod FontosR » 08 bře 2008, 14:28

Tohle já všechno vím asi si mě špatně pochopil já tím myslel že čím náročnější ryba na kvalitu vody tím větší zkušenosti z její úpravou. Které se budou u mořského akva hodit já mám vodu v hodnou pro afriku takže pro terčovce jí musím upravovat a tím zbírám zkušenosti z úpravou vody asi tak :o
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Příspěvekod dejvid30 » 08 bře 2008, 19:15

moře je krásná věc a pořádně náročná a taky i ceny jsou trochu jinde
Uživatelský avatar
dejvid30
uživatel webu
 
Příspěvky: 38
Obrázky: 15
Registrován: 06 bře 2008, 18:57
Bydliště: hlubočky

Příspěvekod FontosR » 08 bře 2008, 19:54

To určitě proto začnu biotop brakický protože tyto ryby mohou žít jak v moři tak i v poloslaných vodách takže my odpustí nedostatek financí na začátku. A bude jim stačit základ jako např. mrtvé kameny, korálový písek atd. nebudu si moct dovolit některé věci které tyto ryby nepotřebují tak nutně. Jako třeba živé kameny, sasanky k těm ostatním věcem bych přešel časem a pak teprve z toho udělal opravdu mořské akva.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Příspěvekod manaposledni » 08 bře 2008, 20:04

FontosR:jak velké plánuješ akva?
manaposledni
přispívatel
 
Příspěvky: 120
Obrázky: 21
Registrován: 27 zář 2007, 16:46
Bydliště: Domažlice

Příspěvekod zencakd » 08 bře 2008, 20:53

Radime, ta škeble cos mi ukazoval je fakt dobrá, ale ztratil jsem lístek s odkazem na toho polského výrobce. Když tak to sem vlípni, myslím, že pro dalších několik let jsi nastolil nový trend v akvaristice. Napadlo mě ještě přidat k zářivkám takový ty barevný ledky, mohly by to trochu rozblikat a dát tomu šmrnc. Závojnatkám to vadit nebude a neonkám to zvýrazní barvy, hlavně pokud tam dáš modrou a červenou...
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod manaposledni » 08 bře 2008, 21:33

:lol: vyste kecalové :lol:
manaposledni
přispívatel
 
Příspěvky: 120
Obrázky: 21
Registrován: 27 zář 2007, 16:46
Bydliště: Domažlice

Příspěvekod Radim Zídek » 08 bře 2008, 21:54

TO Zencakd: zkoušel jsem do krytu nainstalovat vánoční blikající řetězy a máš pravdu, má to úpně jiný rozměr. Vypadá to celkem divoce, ale myslím si, že to je pouze o zvyk. Několik neonek sice zpáchalo sebevraždu nárazem o sklo z uleknutí asi, když jsem to spustil, ale s tím jsem trochu počítal. V pondělí dokoupím v Hornbachu nové. odkaz na PL výrobce škeblí najdu a hodím ho sem. Nebo je začnu dovážet, ještě uvidím. :oops: . jinak co nového v akva: zelená kaše na kytkách stále roste, i když díky stroboskopu z vánočního řetězu bych řekl, že trochu ustupuje, ryby jsou celkem vykulený, hrad vypadá impozantně v těch měnících se barvách o vraku lodi ani nemluvím, ten je prostě špicovej, už má první osadníky!!!!!!!! trochu mě nyní kazí celkový dojem bílý zákal, který se z ničeho nic udělal a nevím proč. Asi nejsou zajetý filtry od Atmana ještě pořádně. Dva litry peroxidu s tím snad zacvičí, uvidím a dám vědět. Fotky jsou stále rozmazané a nyní ještě s bělavým nádechem, blesk to prostě nepřebije a v PC to nejde upravit. No snad se vše dostane co nevidět do normálu a já se podělím o akva, které chci přihlásit i do evropské soutěže o akvárium roku 2008. Snad to nebude troufalý počin!!!!!
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Zinedine Z. » 08 bře 2008, 22:11

:lol: som strasne zvedavy na to nove akva. neverim, ze v nom budu tie umele dekoracie :x ... myslim si, ze opat to bude akva so skvele vyskladanymi kamenmi alebo mozno to bude viac rastlinne akva, ale bez tych umelin a opat vsetci budeme zasnut... o tom vianocnom osvetleni a nakupovani rybiek v Hornabchu ani nehovorim, jasny dokaz, ze nas tu niekto zavádza :D:D:D
Naposledy upravil Zinedine Z. dne 08 bře 2008, 23:17, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Zinedine Z.
uživatel webu
 
Příspěvky: 67
Obrázky: 34
Registrován: 25 črc 2007, 15:30
Bydliště: Nitra

Příspěvekod brova » 08 bře 2008, 23:08

Z Hornbachu bych ty neonky nekupoval.......každá ryba z Hornbachu má jen krůček ke smrti. :?

......ale jsem opravdu zvědav, jaké nás čeká překvápko s new AQ. :shock:...osobně si myslím,že bude super. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod Ruda » 09 bře 2008, 00:08

To bude něco velkého. V nabídce Radima k prodeji na webu bylo plno chovných skupin. Vidím to na změnu druhů a nebo přejde na moře.
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tanganyika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků