Tanganyika 200l

Obecná diskuze o tanganické akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Tanganyika 200l

Příspěvekod Vitman » 07 črc 2008, 21:24

Konečně se mi po roce podařilo nechat udělat spodní akvárium do mého stojanu, čili byl nejvyšší čas rozmyslet si co tam bude. Původně jsem plánoval jeho využití k odchovům, ale jsem línej honit samice mezi kamenama ve velkém akva a navíc by to chtělo akvárií spíš víc a menší. Takže další biotop. Moc se mi líbí blackwater amazonka s terčáky, kterou jsem viděl kdesi na webu Akvarista.cz, moje verze by samozřejmně byla bez terčáků, s výškou nádrže 40cm a objemem pouhých 200l bych si je nemohl dovolit. Bohužel akvárium má na amazonku nepříliš vhodné rozměry a navíc se změnily parametry vody. Místo kyselé měkké tu teče tvrdá a zásaditá.
Dalším favoritem je tedy Tanganyika. Tady je ovšem ten problém, že se v Tanganyice vůbec nevyznám, čili nedokážu dát dohromady žádnou vhodnou osádku. Koukal jsem na Myfish a Polit.sk, ovšem podle nich bych mohl mít v tomhle akva tak maximálně šnekáče. Na Cichlid-foru už jsou nároky na velikost nádrže trochu střídmější, takže byl větší výběr. Vybrané ryby ale zase nešly spolu kvůli agresivitě a nebo si na ně netrofám kvůli obtížnosti chovu.
Rozměry akvária jsou 90 x 60 x 40 čili hrubých 216 litrů. Poslední naměřené hodnoty vstupní vody: pH 7,5 KH 12 GH 17 NO2 0 NO3 20.

Takže otázka zní: Co do 200l Tanganyiky? Měly by to být běžné nenáročné rybky.
Vitman
přispívatel
 
Příspěvky: 174
Obrázky: 5
Registrován: 17 říj 2006, 16:34
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvekod wladys » 07 črc 2008, 22:29

Vybíral bych z Lampro,neolampro a altolampro.Kdybych vybíral já nesměly by chybět gold headi :D
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Vitman » 09 črc 2008, 15:57

Tak jsem znova prolezl Cichlid-forum se zaměřením na rody co mě poradil wladys a zdá se že by mohli jít tyhle dvě kombinace:

1. Altolamprologus compressiceps (Gold Head) + Neolamprologus brichardi - tady to ovšem bude asi dost na hraně, možná spíš brichardi nahradit N.leleupi?

2. šnekáči + ???? - tady vůbec nevím, ke šnekáčům se hodí snad akorát cyprichromisy a pro ty je to malé. Šnekáči jsou sice zajímaví, ale jsou jen na dně a navíc prý pořád zalezlí, takže to bude vypadat jako "prázdné akvárko".

Zkrátka to vypadá že mám tu nejblbější velikost na Tanganyiku co jde. Pro šnekáče zbytečně velké a pro ostatní ryby zas malé.

Co vy na to Tanganyikáři?
Vitman
přispívatel
 
Příspěvky: 174
Obrázky: 5
Registrován: 17 říj 2006, 16:34
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvekod wladys » 09 črc 2008, 20:48

Na brichardi je to malé..zaberou celé dno a altíci budou utlačováni.Rostou mnohem pomaleji než brichardi.Leleupky by snad šly(1pár) nebo cylidrici.Taky by tam snad mohly být telmatochromisi(brachygnathus,temporalis).
Ještě k těm šnekáčům...dají se zvolit i větší druhy a pak to akva nemusí vypadat prázdně.Pěkně ho napěchovat kameny a ulitama a bude to super.Pokud zvolíš větší druhy šnekáčů,tak tam klidně ty gold heady můžeš dát.Mě fungují s ocellátama. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Vitman » 10 črc 2008, 18:12

wladys píše:Na brichardi je to malé..zaberou celé dno a altíci budou utlačováni.Rostou mnohem pomaleji než brichardi.Leleupky by snad šly(1pár) nebo cylidrici.Taky by tam snad mohly být telmatochromisi(brachygnathus,temporalis).
Ještě k těm šnekáčům...dají se zvolit i větší druhy a pak to akva nemusí vypadat prázdně.Pěkně ho napěchovat kameny a ulitama a bude to super.Pokud zvolíš větší druhy šnekáčů,tak tam klidně ty gold heady můžeš dát.Mě fungují s ocellátama. :o


Na tu tvoji Tanganyiku jsem úplně zapomněl :D Pěkná. Takhle bych si to představoval.

Telmatochromisy asi vyřadím, koukal jsem zběžně na dostupnost a nic moc. Rád bych si ryby objednal v jedné pěstírně, i tak jich bude dost málo.
Takže asi možná goldheady a cylindricusy, nebo dva druhy šnekáčů - multifasciatus a ocellatus. Nechat goldheady aby mi vyžírali mladé sněkáče (jestli budou) je trochu škoda.
Vitman
přispívatel
 
Příspěvky: 174
Obrázky: 5
Registrován: 17 říj 2006, 16:34
Bydliště: Jablonec nad Nisou


Zpět na Akva Tanganyika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron