Budou se křížit???

Obecná diskuze o tanganické akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Budou se křížit???

Příspěvekod memeo » 06 srp 2008, 19:26

Mám ještě jeden dotázek a odborníky přes Tropheusy.
Jak velké je riziko křížení Tropheus Bemba a Tropheus sp. red Kachese?
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod Ondra » 06 srp 2008, 21:03

To ti nestačím já? Asi jsem dle tebe malý odborník... :(
Ryby se nebudou křížit, mám Ilangi s Bembama a není žádnej problém, ani náznak křížení....
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Příspěvekod memeo » 06 srp 2008, 21:24

Neříkám,že nejsi odborník.......ale víš jak to je.......jistota je jistota. :o
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod Fido » 07 srp 2008, 08:21

Mám pocit, že momentálně máš ty skupiny zvlášť, osobně bych je nespojoval.
Fido
přispívatel
 
Příspěvky: 137
Obrázky: 28
Registrován: 17 úno 2006, 16:42
Bydliště: Brno, Vysočina

Příspěvekod Pavel V » 11 srp 2008, 11:59

Můj laický názor je takový, křížit se nebudou. Protože pokud má samice v akváriu příslušného samce, barva pruhy atd.... nevybere si jiného! Neudělá to proto že její genetický kód je natolik silný že přemoci jej je pro ni obtížné. Viz články o dvou vytírajcích se samicích v akva bez samce téhož druhu. Jsem si jist že k náhodnému křížení dojít může, ale je spíše raritou( a to i v prostředí jezer, kde je samice třeba vyhnána z hejna a cestou narazí na samce podobného barevného ražení). V případě tvém memeo drž se názoru ktrý mi prezentuješ, máš pěstírnu a v ní ryby samostatně. tudíž každý kdo tě navštíví si je jist.

Jak píšu v úvodu je to můj soukromý názor nikomu jeje nevnucuji ale rád se nechám přesvědčit o opaku. :wink:
Uživatelský avatar
Pavel V
uživatel webu
 
Příspěvky: 69
Registrován: 31 pro 2007, 18:49

Příspěvekod PIETRO » 11 srp 2008, 19:34

Ano souhlasím s Pavlem a Ondrou,křížení jedinců ve volné přírodě i v akvakultůře dochází zřídka a vaše obavy s křížení jsou zbytečné, ke křížení dochází jen tehdy pokud jedinec daného druhu se nenacházi na lokalitě nebo jako třeba u kaprovytých ryb že se třou společně v určitém cyklu a na stejném místě:může docházet nežadoucí oplodnění jiker jiného druhu ale cíleně se rybý obsádka nekříži, každý jedinec má svůj genetickou informaci a pud zachování druhu! Ryba toiž vnímá take ultrafialové spektrum a v tomto spektru jsou jedinci jinak vybarvení než je vnímame naším barvocitem takže se druhy mezi sebou dobře poznají ale to na vysvětlení je složité a zase jsem se dostal tam kde nechci :shock: odborná terminologie,ostatní prominou neumím to vysvětlit lidově :) ,prostě kdyby se ryby křížili tak tu máme tolik mutací že akvaristika by nemněla smysl a prakticky by zanikly veškeré druhy
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Mauve » 11 srp 2008, 20:58

Za odborníka se nepovažuji, ale nedá mi to, abych nepřispěl - viděl jsem akvárium, kde spolu žijí Bemby (Pemby) a Sumby (což je varieta,
která je v jezeře s Kachese celkem soused) - a akvárium plné kříženců.

Hodně štěstí Láďo a přemýšlej. :wink:
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod MilaKH » 11 srp 2008, 21:24

Čistě selským rozumem. Samice, která se chce třít si hledá samce -> nejdominantnějšího, nejkrásnějšího, nejsilnějšího: to je jak říkáte geneticky zakódované. Jde o zrození co nejsilnější nové populace- snaha o zajištění co největšího počtu přeživších. Vím, že můj příspěvek je plný superlativů, ale co když samice bude př. bemba a samec kachese? :o
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod Bob » 12 srp 2008, 06:30

Choval som spolu Ikoly a Ilangi. Z Ikol som mal dvoch dominantnych samcov a tí ak to na nich prislo "isli" po samiciach a bolo im jedno ci to je Ikola , alebo Ilanga. Ku krizeniu nedoslo, pretoze Ilangi este neboli pohlavne zrele, ale zo strany samcov Ikol snaha bola. Dalej sa mi nepacilo to, ked sa Ilangi pokusali o vyter a v tom medzi nich "vlietol" Ikola samec a bolo po. Pre mna osobne jedno akva - jedna forma a radsej viac kusov :wink:
Uživatelský avatar
Bob
častý přispívatel
 
Příspěvky: 275
Obrázky: 103
Registrován: 08 črc 2005, 11:10
Bydliště: Michalovce, SR

krizenie

Příspěvekod Selik » 12 srp 2008, 11:19

Aj ja si myslim ,ze by sa mohli krizit. S Pavlom V nesuhlasim, ze si vybere svoju farbu a pruhy vid nasledujuce video video daj ku kachese dubosi ma mas to iste , ze sa nebudu. Tu je o tom clanok mixing a tu este jeden mixing2 ak vies po anglicky tak ti to isto pomoze vybrat a ak nie tak mi napis spravu a ja ti to prelozim. pekny den Vela zdaru
Uživatelský avatar
Selik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 312
Obrázky: 38
Registrován: 10 led 2007, 20:51

Další

Zpět na Akva Tanganyika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron