Julidky ve 150 litrech

Obecná diskuze o tanganické akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Julidky ve 150 litrech

Příspěvekod wladys » 10 říj 2008, 21:18

Chtěl bych se zeptat na názor těch co už mají s tímto rodem zkušenosti.Dá se třeba Julidochromis regani(marlieri) nakombinovat s Lepidiolamprologus meeli do takhle velké nádrže? Dno je 95x40cm.
Zde v MyFish se doporučuje objem od 400 litrů někde i nohem méně.Nebudou furt zalezlí ve škvírách v tak malém objemu?Chtěl bych se zeptat taky na agresivitu vůdči jiným rybám.Pokud by to nedělalo dobrotu,tak zkuste nadhodit něco jiného.

Hodně uvažuju i o calvus black,ale mám v akva černé pozadí a mám obavy,že by se tam jaksi ztráceli.
Popřípadě Neolamprologus buescheri.
Naposledy upravil wladys dne 11 říj 2008, 14:14, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Karpatska » 10 říj 2008, 21:35

Ja som sa o tomto bavil s www.cichlid.sk, a moc mi to neodporúčali až na niake snekáče aj tie len po málo kusov až na lamprologus multifasciatus alebo similis. Chýba ti tam výška akva.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod Tomik » 11 říj 2008, 11:39

Já mám podobné rozměry jako wladys, jen kratší a vyšší akva a mám tam 4 calvuse black a 7 multíků..Naprostá harmonie mezi rybami, pak určitě udělám prezentaci. Mám je zatím 2 dny. Co mě dost překvapuje a dost se ty ryby u nás opomíjí jsou např. Telmatochromis vittatus nebo bifrenatus. Stavbou těla jsou podobné Julidkám, doporučují se chovat už od 100 l a jsou relativně mírumilovné vůči ostatním obyvatelům nádrže. Jen při tření se dají očekávat sváry, přesto obvykle nekončí smrtí jak u Julidek. Tady na akvamalawi je měl myslim zlotak (měl je od nějakého chovatele z Hati na Ostravsku), ptal jsem se na ně a prý se i úžasně třou. Já jen od nich upustil proto, že mi asi dva druhy budou stačit a ryby jsem kupoval u p. Čuhela, které je nemá. Mají je na www.tanganika.cz, ale kvůli poštovnému a termoboxu by se mi to nevyplatilo posílat..Z :o Na zahraničních webech se dá o těchto rybách dozvědět docela dost..

To mi psal zlotak o těchto rybkách, doufám, že mu to nebude vadit :o

"Měl jsem 2 samce a 3 samice a úplně v pohodě občas ten velký prohnal toho menšího, ale jinak no problem. Když mají dostatek úkrytů tak se ochotně třou a to teprve uvidíš co je to rychlost, samec tancuje kolem samice takvou rychlostí, že ho není ani téměř vidět jen zvířený písek."
Tomik
uživatel webu
 
Příspěvky: 86
Obrázky: 8
Registrován: 27 zář 2005, 10:38
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Tomik » 11 říj 2008, 13:23

T. vittatus

http://www.akvamalawi.com/phpBB/album_p ... ic_id=4037

Jinak si myslím, že těch 150 l pro Julidky je málo...Dvakrát jsem to zkoušel, ale v tak malém prostoru jsou opravdu dost agresivní...
Tomik
uživatel webu
 
Příspěvky: 86
Obrázky: 8
Registrován: 27 zář 2005, 10:38
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod wladys » 11 říj 2008, 14:19

Karpatska:
Výška není u těchto ryb až tak podstatná.Proto jsem psal jen rozměry dna.Ale i tak se dá výška odvodit,když je známá litráž a rozměr dna :o

Tomík:
Díky za názor. :o

[fade]Klidně pište dál.Víc názorů lehčí rozhodování.[/fade]
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Zinedine Z. » 11 říj 2008, 15:19

nie je to moja osobna skusenost, ale kamos este ked zacinal s cihlidami, mal akvarko s dnom 80x35 a vyska 40. taktiez tam dal julidochromisov, len uz neviem ci marlieri alebo regani a zo 4 kuskov mu behom par tyzdnov zostal len 1, mal tam aj dost ukrytov ale dominantny jedinec stale hladal a nahanal ostatnych az ich nakoniec ustval
Uživatelský avatar
Zinedine Z.
uživatel webu
 
Příspěvky: 67
Obrázky: 34
Registrován: 25 črc 2007, 15:30
Bydliště: Nitra

Příspěvekod A+I » 14 říj 2008, 10:49

Ahoj Wladys, pro par Marlieri by to melo byt OK. Vetsinou vytvoreny par nesnese v akvariu ostatni ryby stejneho druhu, pokud to AQ neni vylozene velke. Pisu o Marlieri, protoze s nima naky zkusenosti mame - vlastni :D . Mame je s Duboisi, par miva mlade, hlida je, vse v pohode az do doby, kdy zacnou dospivat. Pak na ne zacne byt agresivni a musime je vytahat ven. Marlieri byvaji zalezli (vetsinou kdyz maji mlade) a nebo se pohybuji kolem jejich hromady, na druhou stranu nadrze se vpodstate ani nevydavaji, takze si myslim, ze na druhe strane by teoreticky moh bejt jeste jeden par, kterej se vsak jeste nikdy nevytvoril. Samicky byvaji vetsi - to urco vis. Ted tam mame s tim parem jejich 2 skoro dospele mlade, kluka a holku, ale moc se teda nemiluji. Holka kluka porad zahani pryc - asi se ji nelibi. Ostatni jsme museli vytahnout jeste driv neb by se snad pozabijely. Ja myslim, ze je tam muzes zkusit dat, mozna tak 5 mladat a pockat jak to dopadne a pak bys tam nechal jen jeden par. Na ostatni ryby nejsou vubec agresivni. Obcas trochu vyjedou na Trofika, kdyz se priblizi moc blizko kdyz maji zrovna prtata, ale to spis jen ze ho chteji zahnat pryc, nic vaznyho. Jsou to dobri hlidaci svyho poteru, stejne jako treba Chalinochromis Brichardi - ty bys tam ostatne taky mohl mit, vynikali by na tom tmavym pozadi. Ty mame zase s druhejma Tropheusama. Ti nejsou agresivni vubec, ani dokonce sami k sobe. Vyrostlo s nima nekolik generaci jejich mladat az k uplne dospelosti nez jsme je konecne vytahli ven. Jejich fotky mame v computru, kterej ted nejede.
Přílohy
DSCF7313 - Copy.JPG
Julidochromis Marlieri
DSCF7313 - Copy.JPG (77.98 KiB) Zobrazeno 3873 krát
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod wladys » 14 říj 2008, 22:59

Zidan,A+I...díky moc. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Fido » 15 říj 2008, 09:33

U Julidáčů dávej pozor, vezmi si je od chovatele, kterému se už vytvořil pár, kor do takhle malé bečky.-)Pak už jen chytit ty správné.-)
Fido
přispívatel
 
Příspěvky: 137
Obrázky: 28
Registrován: 17 úno 2006, 16:42
Bydliště: Brno, Vysočina

Příspěvekod Tomik » 15 říj 2008, 10:54

Já bych u Julidek raději vybral 4 menší jedince a ať se pár utvoří...Harmonizující pár po změně prostředí nemusí fungovat a může dojít k zabití samce...
Tomik
uživatel webu
 
Příspěvky: 86
Obrázky: 8
Registrován: 27 zář 2005, 10:38
Bydliště: Olomouc

Další

Zpět na Akva Tanganyika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron