Rastliny v mojom 426L Tanganyika

Obecná diskuze o tanganické akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Rastliny v mojom 426L Tanganyika

Příspěvekod roberto3 » 10 lis 2008, 10:33

Zdravím všetkých mám k vám jednu prosbu. Už asi mesiac pozorujem ,že na mojich krásnych rastlinkách v akváriu konkrétne Anubias barteri, anubias barteri nana, Anubias afzelei, anubias lenceolata, anubias congensis (halvne na tých troch poslednách) sa objavujú také čierne štetinky po okrajoch listov ako keby to boli nejaké čiastočky ke´d niečo zvárate a taká truska vám ostane albo keď brúsite a to sa potom na magnet namotá proste nejde to ani mechanicky ošetriť.Hnojím PMDD 10ml na deň, a raz týždenne pridávam Sera Florena 50ml.Meral som železo tak mál okol 15-20mg/l čo je v norme neviete z čoho sa mi to robí na rastlinách a čo by pomohlo? :x :x :x Vyzerá to strašne hlavne pohľad na tie rastliny skúsim to odfotiť a hodiť to sem.díkes moc...
roberto3
uživatel webu
 
Příspěvky: 8
Registrován: 07 kvě 2008, 10:46

Příspěvekod supina » 10 lis 2008, 19:02

No já myslím, že to přihnojování není zrovna to pravý ořechový. Jedná se totiž zřejmě o černou štětičkovou řasu, která ve vodě s vekým množstvím živin dokáže pěkně otrávit život. Další faktor pro její rozšíření je velké proudění vody způsobené filtrací. O štětici toho ve fóru najdeš víc...
supina
častý přispívatel
 
Příspěvky: 244
Registrován: 01 bře 2006, 19:24
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod wladys » 10 lis 2008, 20:56

Přihnojovat Anubiasy je blbost.Jsou to velmi pomalu rostoucí rostliny a těch živin tolik nespotřebují.Bohatě jim stačí "živiny" co se dostanou do vody z výkalů od ryb.Doporučuju Ti přestat hnojit jinak si zaděláváš na velké trable a to nejen s řasou,ale i se sinicí!
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod roberto3 » 11 lis 2008, 13:08

Lenže keď prestanem hnojiť PMDD tak mi rastliny uhynú postupne a to nehovorím ani o tom ako sa im prestane úplne dariť v raste mne nejde o rýchlosť rastu ale o celkový dojem a stav a nie keď vidím,že amjú hnedé zhrdzavené fľaky po sebe tak viem ,že im chýbajú živiny. tak čo vy na to?Hnojím 10mg/l denne čo je myslím si aj tak málo mám zmenšiť le nna polovicu 5mg/l? :x :x
roberto3
uživatel webu
 
Příspěvky: 8
Registrován: 07 kvě 2008, 10:46

Příspěvekod Hroch » 11 lis 2008, 13:48

Hnojení je namístě v málo zarybněné nádrži - to nebývá případ Tanganiky
Já nehnojím ničím a Anubisy rostou skvěle. Pokud jdou rostliny špatně, první hledej problém ve světle, jeho nedostatku.
Pokud jsi přesvědčen že je PMDD pro tvojí nádrž nezbytné, použij variantu bez KNO3.

Na "černou štětku" zabírá míň krmit a víc měnit vodu a odkalovat .
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod wladys » 11 lis 2008, 21:23

Může jím chybět třeba jen jeden prvek..třeba železo.Před jakýmkoliv hnojením bys měl nejdřív změřit parametry vody.Takhle tam nejspíš přidáváš prvky ,kterých máš už v akva dostatek...Mám anubiasy v odchovných akvárkách a rostou bez jakéhokoliv hnojení.
Naposledy upravil wladys dne 11 lis 2008, 22:54, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Hroch » 11 lis 2008, 21:55

Složení PMDD pokud se do něj nedá nějaká ta sloučenina NO3 ( asi KNO3) je celkem bez problémů některý suroviny se přidávají do vody pro Tanganiku běžně i bez rostlin , problém by snad mohl dělat snad ten koktejl mikroprvků, ale nemyslím.
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod roberto3 » 12 lis 2008, 08:22

ja som rozmýšľal, že asi nedám už nabudúce ke´d budem rozrábať ten TECSO Coctail(to zelené KNO3) ale pridám ho len sem tam tak uvidíme.Kŕmim 2 x denne ráno a večer vločkovou potravou asi 3 x do týždňa mrazenou neprekrmujem, zmerám všetky hodnoty v akva FE.NO3,NO2,PhmKh...a uvidíme svietim od 17.30 do 22.00 čo si myslím ,že je dosť na anubiasy tepltoa ždy udržiavaná ohrievačom na 25´C.
roberto3
uživatel webu
 
Příspěvky: 8
Registrován: 07 kvě 2008, 10:46

Příspěvekod Hroch » 12 lis 2008, 13:03

Pokud svítíš jen 4,5 hodiny nehledej problém v nedostatku živin.
Problém je v nedostatku světla. Pokud neprodloužíš dobu svícení na 10 nebo lépe standartních 12 hodin, je všechno mudrování o hnojení a nedostatku prvků nesmysl.
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod wladys » 12 lis 2008, 21:07

tak tak.....krátká doba svitu je problém. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Další

Zpět na Akva Tanganyika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron