Rastliny v mojom 426L Tanganyika

Obecná diskuze o tanganické akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod A+I » 12 lis 2008, 22:53

Urcite nebude jen problem v nedostatku svetla. Se stetickovou rasou mame tak bohaty zkusenosti, ze z toho mame zamotanou hlavu ::s26:: . Nejdulezitejsi a zaroven nejobtiznejsi je vybalancovat rovnovahu v akva. Pokud budes hodne svitit a zaroven i hnojit, poroste Ti oboji, jak rostliny, tak rasa, protoze v akva budou porad prebyvat ziviny.
Z nejakyho duvodu se nam objevila stetickova rasa v jedne Tanganyice a v jednom rostlinovym akva. Tanganyika ma pH nad 8 a nesvitime tam nejak obzvlast intenzivne. Rostlinovy ma pH 6.7 a svitime dost a to 12 hodin denne. Rase se neuveritelne dobre dari v obou akvariich. Pred 2 roky v lete jsme meli takova vedra, ze jsme prestali na mesic svitit v akvariich, aby se zbytecne neohrivala od svetel voda jeste vic. Vysledek byl ten, ze zmizela vsechna rasa a to i stetice. Vsechny rostliny to prezily. Problem byl, ze kdyz jsme zacli zase svitit, rasa se zacala pomalu vracet. Nekdo nam tu nedavno na foru doporucil dat do akva slamu. V tom rostlinovem uz ji mame 3 tydny a stetka se prestala mnozit. Ale 3 tydny je kratka doba na nejake zavery kdyz slama ma byt v akva pul roku. Zbavit se rasy v Tanganyice bez rostlin problem nebude. Memeo poradil nasypat na rasu sul a pracuje to perfektne, do par dni je stetka pryc.
Posilam dva odkazy, kde si muzes hoodne pocist :1: .
http://www.akva.sk/phpBB2/viewtopic.php ... sc&start=0
http://www.akvarko.cz/kniha.php?tema=1959
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod J.B » 12 lis 2008, 23:44

slyšel jsem i názor že v jičíně,kam jsem se před dvěma roky přistěhoval bují štětičková řasa od té doby co se přestala voda chlorovat a používá se jiná technologie-nevím jaká.taky jsem si užil,nakonec jsem založil akva znovu.zatím o.k.
Uživatelský avatar
J.B
uživatel webu
 
Příspěvky: 47
Registrován: 08 lis 2008, 21:09
Bydliště: JIČÍN

Příspěvekod Hroch » 13 lis 2008, 08:45

Teorie říká že "štětka" kde je hodně nerozložených organických látek a že ji podporuje silné proudění.
To zní logicky, silný proud nedovolý nesežranému krmení zapadnout do písku ale usazuje ho na kamenech, dekoraci a rostlinách kde na něm roste "štětka".

V tomhle konkrétním případě by jsem zvíšil dobu svícení na 12hodin a přestal hnojit . Zkontroloval proudění z filtru, pokud dělá silný proud, rozplýlil by jsem ho nějakým nástavcem. Kryticky zhodnotil množství krmiva dodávaného do akvária a hlavně rychlost jakou ho ryby zkonzumují , krmení by mělo zmizet za 20-30 sekund. Přehodnotit údržbu akvária , jestli by nebylo vhodné měnit více vody nebo častěji, více odkalovat atd. Případně změřit fosfáty ve vstupní vodě a v akváriu a podle toho se zařídit.
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod J.B » 16 lis 2008, 21:37

dnes jsem byl v liberci v botanické zahradě-mají tam několik pěkných nádrží-a v nich mimo jiné -černou štětku.. :?
Uživatelský avatar
J.B
uživatel webu
 
Příspěvky: 47
Registrován: 08 lis 2008, 21:09
Bydliště: JIČÍN

Příspěvekod roberto3 » 24 lis 2008, 10:07

Takže zmeral som hodnoty v mojom akva:
KH14, GH15, Ph 7,2, Fe 0,25mlg/l, NO3 0mg/l, NO2 0,1mg/l, proste všetko ako má byť, Mám pridať na osvetlení alebo to stačí?
Hnojím už len 5ml PNDD každý deň a raz za 15 dní pridávam FE Green hnojivo.Mám na podu biely piesok hagen ale neviem ako mám odkalovať dno, lebo keď spúšťam každé 2 týžden 1/3 vody tak len hadicou a neodkaľujem dno, ako ho mám odkaľovať , keď mi vyťahuje vždy ten piesok. A kŕmim od O.S.I tak medzi prsty troch asi štipku je to veľa? alebo mám kŕmiť menej aby stihli ryby zožrať potravu za akú dobu?
roberto3
uživatel webu
 
Příspěvky: 8
Registrován: 07 kvě 2008, 10:46

re

Příspěvekod jonathane » 25 lis 2008, 19:46

No tak to s tim posypanim soli na rasu zkusim poradit jednomu kamosovi...diky za napad
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Předchozí

Zpět na Akva Tanganyika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků