Zakládání Tanganyiky

Obecná diskuze o tanganické akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Zakládání Tanganyiky

Příspěvekod Milhaus » 13 lis 2008, 02:28

Všechny vás moc zdravím, jsem tu na fóru nový a sešlo by se mi pár rad od zkušenějších. Nějakou dobu jsem měl malawi cichlidy, ale z důvodu stěhování a plánu většího akva jsem jej dal pryč a ted jsem se pustil do toho vysněného většího. Zaujala mě velice tanganyika. Rozměry akva jsou 200 x 50 x 50cm (panorama) objem asi 490 l. Ještě není zcela hotové, nicméně už moc nechybí. Dodělat skřín, dekoraci, koupit filtry, napustit, nechat zaběhnout a šup je tam. Jde mi o váš názor na vybrané ryby, celkem dost jsem přečetl, hlavně na různých portálech věnujících tomuto tématu. Výběr ryb je celkem zapeklitá záležitost a já zatím zvažuji tuto kombinaci : Cyatopharynx foai 5ks
Cyprichromis Leptosoma 10 - 15ks
Paracyprichromis Nigripinnis - blue neon 10 - 15ks
Enantiopus (Xenotilapia) Melanogenis "Kilesa" 6 ks
Xenotilapia sp. Red Princess 6ks

v úvaze byly ještě Neolamprologus leleupi, benthochromis tricoti a frontozy, samosebou, že ne vše dohromady, místo některých druhů. Ale asi by tam bylo pro ně málo místa. Přikládám obrázek akva, takhle nějak asi bude finální podoba, ještě přidám asi 3-4 kameny písek na dno a hotovo.
Přílohy
Akva34.jpg
Akva34.jpg (66.89 KiB) Zobrazeno 3273 krát
Milhaus
uživatel webu
 
Příspěvky: 34
Obrázky: 23
Registrován: 12 lis 2008, 14:49

re

Příspěvekod jonathane » 13 lis 2008, 07:12

Zdravim Te a vitam na webu....osadka je celkem prijatelna, mozna bych zvysil pocet Cyatopharynxu, Xenotilapii u obou druhu na 10 ks. Jedine co mi bije v tom nezalozenem AQ do oci je ten koren a ten "bilej sejra" co tam mas misto kamenu. Vubec to neladi s pozadim (barevne)....
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod Milhaus » 13 lis 2008, 11:16

Pozadí vypadá nasvícené tak o polovinu světlejší. Ta fotka není zrovna moc kvalitka- je z mobilu. Vím, že to nebude úplně jako biotop, :( ,ale mě se ty valouny prostě moc nelíbí a až ten "sejra" zaroste trošku řasou, tak to bude taky jiný. :lol: Taky bych asi nedával víc jak 50ks ryb, ono totiž v reále bude to akva mít vody mín, že? Jde mi hlavně o sestavičku druhů uvnitř, zajímavou jak barevně, tak i tvarově. Kdyby někoho napadla nějaká pěkná rybka, šup sem s návrhem.
Jinak to pozadí vypadá takhle.
Přílohy
Kliff.jpg
Kliff.jpg (36.81 KiB) Zobrazeno 3220 krát
Naposledy upravil Milhaus dne 13 lis 2008, 11:23, celkově upraveno 1
Milhaus
uživatel webu
 
Příspěvky: 34
Obrázky: 23
Registrován: 12 lis 2008, 14:49

Příspěvekod Metys » 13 lis 2008, 11:22

Zvysit pocet Cyatopharynxu tak na 15, Xenotilapie tak okolo 10 a asi bych vypustil ty Red princess, je to narocna ryba s velkou pravdepodobnosti uhynu.Mozna bych ja osobne dal velkou skupinu bud Cyprichromisu, ale ne Jumba a nebo Paracyprichromisu, bude to pusobit uceleneji ta velka skupinka a bude to asi i lip fungovat, prece jen jsou to hejnove ryby a Cyprichromisy jsou v jezere zvykli na tisicihlava hejna. Moje doporuceni ber jako ale s rezervou, ani jeden ten druh ryb nemam, takze jsou to jen informace vyctene z knih a ziskane od lidi kteri je chovaji. Hodne stesti. :o
Metys
přispívatel
 
Příspěvky: 184
Obrázky: 10
Registrován: 05 bře 2008, 10:31

Příspěvekod MilaKH » 13 lis 2008, 14:37

Víceméně mám obdobnou sestavu v téměř stejném akváriu. Zatím mám ale ryby ještě mladé, takže těžko teď radit jak to bude do budoucna. Osobně bych teď už vypustil "blue neon" namísto nich zvýšil počet Cyprichromisů. Cyatopharynxe bych ti doporučil zvýšit 5 je málo alespoň na 10 kusů. Red princess bych být tebou vypustil uplně ->bude si to dole překážet s Enantiopusy. Co se Xenotilapií týče moje rada zní: jeden duh vypusť a raději přidej jedince k tomu druhu, který se rozhodneš mít. Nevidím dno, ale je třeba hodně jemný písek a nesmí být nijak ostrý! Ryby se v písku neustále prohrabují.
Navrhl bych tedy takto: 30x Leptosoma (blue neon jsou zajímavé, hezky vybarvené a jejich pohyb hlavou vzhůru mezi skalami je nezapomenutlený zážitek, nicméně se mi povahově jeví spíše jako nenápadné, nevyvolávající kontakt-max mezi sebou. Kdežto u Cyprochromisů se samci hašteří daleko častěji a tak vynikají jejich překrásné barvy.)
[fade]Cytopharynx 10x[/fade]
[fade][fade]Xenotilapia melanogenys 10x[/fade][/fade]
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod Milhaus » 13 lis 2008, 16:25

Tak jsem s tím trošku pohnul, na dno jsem použil křemičitý písek o velikosti zrna 0,8mm v celkovém množství 8*2,5l/3,3kg = 20l/26,4kg celkem - možná ještě něco dosypu. Kameny 8ks = cca 60kg a vypadá viz obr.. Jinak s těma rybkama bych tedy dal na rady a viděl to takto : Cyprichromis leptosoma "Mpulungu" 25 ks, Cyatopharinx foai 10ks, Enantiopus Melanogenis 10ks . Jak s rostlinami? váhám dát či nedát. :3:
Přílohy
Akva35.jpg
Akva35.jpg (83.2 KiB) Zobrazeno 3153 krát
Milhaus
uživatel webu
 
Příspěvky: 34
Obrázky: 23
Registrován: 12 lis 2008, 14:49

Příspěvekod Turok » 13 lis 2008, 18:10

no myslím že pozadí je s kameny sladěné dobře! i mně se líbí takovéto členité a mám je ve svém malawi.

k těm rybám něco z rodu neolaprologus nebo julidochromis neplánuješ? sou tam celkem barevně zajímavé ryby.
Uživatelský avatar
Turok
uživatel webu
 
Příspěvky: 88
Obrázky: 18
Registrován: 14 úno 2008, 14:29

Příspěvekod Danouš » 13 lis 2008, 18:58

Vyber si bud Cyathopharynx nebo Enantiopus , oba druhy jsou ryby dna. Enantiopusi by byly časem utlačeni . Měl jsem už všechny tebou uváděné druhy a osobně bych to ted složil
1/ cyathopharinx12x, paracyprichromis12x, cyprichromis leptosoma20x ( kitumby jsou více zbarvené, ale jsou na cyathopharinxwe moc divoké )
nebo
2/ Enantiopus 12x, paracyprichromis12x, cyprichromis kitumba 20x

at se daří
Uživatelský avatar
Danouš
přispívatel
 
Příspěvky: 190
Obrázky: 40
Registrován: 27 bře 2005, 13:04
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Ondra » 13 lis 2008, 19:00

Dal bych pryč i ten kořen, bude to hezčí. Princezny jsou andílci, vydrželi by tam tak max pár dní (mluvím z vlastní zkušenosti, pár kousků doma mám). Jinak ty počty jsou už celkem dobré. Kdybys chctěl nějaké ryby koupit, tak mě napiš na email, jsem z Brna (mám pěkné melanogenisy, taky kdybys měl zájem o cca 15 C.pavo Nangu, tak ty mám taky, vypadá, že se ti líbí ryby jaké chovám já, prostě napiš a uvidíš.)
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Příspěvekod Ondra » 13 lis 2008, 19:05

můj email je ondra.malawi@seznam.cz
Jinak pokud rostliny tak Anubiasy. Já mám Cyatopharynxe a Enantiopusy spolu a při tření se nějak vždy srovnají, neměl bych strach...Plocha dna je dostatečná
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Další

Zpět na Akva Tanganyika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků