Čo do akva?

Obecná diskuze o tanganické akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod wladys » 13 pro 2008, 00:10

Karpatska píše:Ja ale Wladys nechcem compresáky skôr ako tak za polroka až rok napr. :D tak dúfam, že do vtedy sa aspon niake rozmnožia.



Budu držet palce,když tak to zkus jak radí A+I.Pokud tam nebudeš mít vyslovené dravce,tak by to mělo být ok.Jak už sem psal..já jsem mladé vyklepával,jelikož jsem neměl kam umístit samici a bohužel to dva prckové nepřežili...do dvou dnů bylo po nich.Oběma se na těle objevila nějaká plíseň..jednomu na tlamce druhému na ocásku ....zbytek je v poho a v brské době je čeká transport do společného...už maj 3cm.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Karpatska » 14 pro 2008, 11:45

Super dík Wladys. Už všetky rybky vo väčšom akva, to čo som písal na začiatku. Zaťial pri presídlľovaní bez strát, takže dúfam, že to vydrží. Ale stále mám problém nájsť jeden väčší kamen do akva lebo výška 70 cm, mi s výberom robí veľké problémi :D. Ale ked bude ukážem aj niake foto :D.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod Karpatska » 14 pro 2008, 11:52

ahoj a niesu 3 cm ešte málo aby si ich vracal do akva?? Ja som pri odchove uvažoval dať sieťku do akva pre mladé rybky. Čo si o tom myslíte?
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod wladys » 14 pro 2008, 14:49

Karpatska píše:ahoj a niesu 3 cm ešte málo aby si ich vracal do akva?? Ja som pri odchove uvažoval dať sieťku do akva pre mladé rybky. Čo si o tom myslíte?


....však já je tam hned dávat nebudu...,vidím to tak někdy na konec ledna.Ale myslím,že i ty 3cm stačí.Jsou dost velcí na to aby přežili.V akva mi teď v klidu plave 1 prcek leleupek(má tak 2,5cm) a nikdo si ho moc nevšímá. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Akva

Příspěvekod Karpatska » 17 pro 2008, 10:11

Toto je aktuálny stav v mojom akváriu. Zaťiaľ je dosť prázdne ale koncom týždňa prídu divoký spathodusi asi 12 kusov bude :D. Doplním ešte pár cyprichromisov.
A niekedy v január-február Trofíci.

Poprosím niake rozumné pripomienky k akváriu, hlavne čo sa týka, nárokou rýb, čiže či napr. pridať kamene atď.


dik za názory

p.s. Ešte jedna otázočka akú tapetu by ste dali farbu, typ atď. (ja som rozmýšlal nad čiernou)
Přílohy
Akva po doplnení kameňov.jpg
Moje nové akva
Akva po doplnení kameňov.jpg (138.48 KiB) Zobrazeno 1696 krát
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod MilaKH » 17 pro 2008, 11:17

Musím opět mít připomínku ke skladbě kamenů. Malé, nevýrazné a zbytečně působící kameny vzbuzují dojem složitosti akvária. Takže moje rada: 3 první kameny zprava nechat a doplnit ještě nějaké podobných rozměrů (klidně bych tam nechal nějaký průsmyk a udělal i větší písčinu), z toho zbytku malých kamenů použít tak čtvrtinu na doladění těch velkých- aby to působilo lépe a zbytek vyhodit. V jednoduchosti je krása! :o
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod Karpatska » 17 pro 2008, 11:46

MilaKH píše:Musím opět mít připomínku ke skladbě kamenů. Malé, nevýrazné a zbytečně působící kameny vzbuzují dojem složitosti akvária. Takže moje rada: 3 první kameny zprava nechat a doplnit ještě nějaké podobných rozměrů (klidně bych tam nechal nějaký průsmyk a udělal i větší písčinu), z toho zbytku malých kamenů použít tak čtvrtinu na doladění těch velkých- aby to působilo lépe a zbytek vyhodit. V jednoduchosti je krása! :o


JJ dík za radu. Ale ten kameň napr. úplne na pravo mal 36,5 kg, ledva som ho tam dostal(ale mám ešte jeden kameň podobnej veľkosti skôr ešte o niečo väčší) a mám problém zohnať také veľké červené kamene ale pokúsim sa niečo nájsť. :o
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod MilaKH » 17 pro 2008, 19:09

Jasně, chápu. Zkus ještě něco najít. Neboj se třeba některé kameny dát i blíž k přednímu sklu- můžeš je třeba z půlky zasypat pískem- pak budou trčet kusy nad písek a bude vypadat pěkně. Vyhraj si s tím, hlavně bych je neskládal do jedné roviny k zadnímu sklu jako vojáky. Chce to přírodní rozmanitost. Velké kameny nasimulují skálu a ty malé spíše jen úlomky ze skály- doladění. Mezi 2 velkýmy kameny nech průsmyk a vytvoř také uplně volnou plochu na plavání- písčinu, do které můžeš zasázet trs valis. Nech se inspirovat třeba tou malou Tanganyikou od Wladyse, ta je zmáknutá naprosto senzačně. :o
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod Karpatska » 17 pro 2008, 19:49

MilaKH píše:Jasně, chápu. Zkus ještě něco najít. Neboj se třeba některé kameny dát i blíž k přednímu sklu- můžeš je třeba z půlky zasypat pískem- pak budou trčet kusy nad písek a bude vypadat pěkně. Vyhraj si s tím, hlavně bych je neskládal do jedné roviny k zadnímu sklu jako vojáky. Chce to přírodní rozmanitost. Velké kameny nasimulují skálu a ty malé spíše jen úlomky ze skály- doladění. Mezi 2 velkýmy kameny nech průsmyk a vytvoř také uplně volnou plochu na plavání- písčinu, do které můžeš zasázet trs valis. Nech se inspirovat třeba tou malou Tanganyikou od Wladyse, ta je zmáknutá naprosto senzačně. :o


Lenže wladys :D je proste dávač :D. Ale máš pravdu skúsim asi tie dva veľké kamene ved výška 70 je fakt dosť :D. Ale aj tak sa teším ked si konečne vyberem trofikov.
murago husté :D + dúha ty sa mi tiež páčia.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod aaron » 17 pro 2008, 21:58

wladys píše:To je podle mě blbě položená otázka......ty musíš vědět co se ti víc líbí.Oba druhy jsou si chováním podobné...né -li stejné.Takže je to čistě na tvém pocitu.Rozhodně doporučuju co největší skupinu..těch 15 ryb je minimum.Jinak já chovám mpulungu...jestli ti to ve tvé volbě nějak pomůže.


pripustam ze som sa zle spytal... ale u nas sa vobec nepredavaju cyprichromisi ani nepoznam u nas nikoho kto ich ma. takze som ich nemal moznost na vlastne oci vidiet aby som posudil... :( preto som chcel vas nazor a dakujem vam zan...
aaron
uživatel webu
 
Příspěvky: 99
Obrázky: 3
Registrován: 10 bře 2008, 11:39
Bydliště: Porad - Košice

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tanganyika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník