Čo do akva?

Obecná diskuze o tanganické akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod macha » 02 pro 2008, 19:30

Já bych tam dal ty Cyprichromis leptosoma mpulungu(taky je vlastním) a ještě bych to osladil Altolamprologus compressiceps(má výborné chování).
Přílohy
Snímek 107.jpg
Cyprichromis leptosoma mpulungu
Snímek 107.jpg (104.54 KiB) Zobrazeno 1329 krát
Uživatelský avatar
macha
přispívatel
 
Příspěvky: 124
Obrázky: 35
Registrován: 26 bře 2008, 17:14
Bydliště: Bojkovice

Příspěvekod aaron » 02 pro 2008, 19:52

ano mna to tiez napadlo... lenze ako pisal chce tam aj l. stappersi a neviem ci altici by do nich nedobiedzali ak by narastli...
aaron
uživatel webu
 
Příspěvky: 99
Obrázky: 3
Registrován: 10 bře 2008, 11:39
Bydliště: Porad - Košice

Příspěvekod Karpatska » 02 pro 2008, 20:12

aaron píše:ano mna to tiez napadlo... lenze ako pisal chce tam aj l. stappersi a neviem ci altici by do nich nedobiedzali ak by narastli...


Zaťiaľ Lamprologus kraľuje akva. A potom sú tam Cyprichromis leptosoma, Mpulungu, čiže s tým súhlasím.


Tie altíky som za ale až neskôr, keď už budú naplnené stavy ostatných rýb. Čiže iba ako reguláciu.

Samo ďakujem za odp.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod A+I » 02 pro 2008, 23:51

Ahoj, ty Tropheusy sem davas jako priklad ktery se Ti libi a nebo je chces takhle namichat :shock: :?:
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Karpatska » 03 pro 2008, 00:53

A+I píše:Ahoj, ty Tropheusy sem davas jako priklad ktery se Ti libi a nebo je chces takhle namichat :shock: :?:


Páčia sa mi. Ale chcem len jeden druh. Väčšie stádo bude :D.
Ale keby som chcel dva druhy Trofikov určite vyberem také, ktoré by sa nekrížili :D, ale to sa nestane, bude jeden druh.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod A+I » 03 pro 2008, 12:39

Tys me vylekal :!: To by teda byla kombinace , to bys potreboval ty Calvusy hned od zacatku, aby zadnej Tropheusi poter neprezil :lol: .
Dnes mi dosla od Tebe SZ. Ty me honis. Rikam, ze dam fotky do Galerie po nedeli a teprve je utery :o . Nebyl jeste cas. Po pravde se mne vubec nechce zverejnovat nase akvarka, ktery jsou udelany provizorne, bez pozadi, bez zakryte techniky a bez sebevedomi :D . Navic jedni Tropheusi (asi Ndole) se budou stehovat do vetsiho, ktery na ne uz davno ceka, a porad jaksi neni cas to zprovoznit :cry: . Musime se nejak vyhecovat a zapracovat na tom a ne to porad jenom odkladat! No, ale ted sem budu museti ty fotky umistiti neb si muze nekdo mysliti, ze kecam :3: . Dej mi cas do nedele.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Karpatska » 03 pro 2008, 13:05

A+I píše:Tys me vylekal :!: To by teda byla kombinace , to bys potreboval ty Calvusy hned od zacatku, aby zadnej Tropheusi poter neprezil :lol: .
Dnes mi dosla od Tebe SZ. Ty me honis. Rikam, ze dam fotky do Galerie po nedeli a teprve je utery :o . Nebyl jeste cas. Po pravde se mne vubec nechce zverejnovat nase akvarka, ktery jsou udelany provizorne, bez pozadi, bez zakryte techniky a bez sebevedomi :D . Navic jedni Tropheusi (asi Ndole) se budou stehovat do vetsiho, ktery na ne uz davno ceka, a porad jaksi neni cas to zprovoznit :cry: . Musime se nejak vyhecovat a zapracovat na tom a ne to porad jenom odkladat! No, ale ted sem budu museti ty fotky umistiti neb si muze nekdo mysliti, ze kecam :3: . Dej mi cas do nedele.


listopad 28, 2008 10:24 am- toto je dátum, kedy si písal, že dáš v nedeľu foto, kedže si to písal ešte pred nedelou, ktorá len išla, tak som narážal na túto nedeľu, čo už bola :D, takže preto ťa naháňam. :twisted:

A s tým akva ti držím palce nech ti to konečne časovo víde.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

ako to spravit

Příspěvekod Karpatska » 03 pro 2008, 13:12

Toto väčšie 588 L akva by som chcel dať v sobotu dokopy. A problém, čo mi v tom bráni je, že tam kde bude stáť toto nové akva stoja té staré a tie sú dosť ťažké že ich neprenesiem. Podľa mňa to z vodov ani nejde preniesť?

Moje riešenie je nasledovné:
1. Vodu použijem z tých dvoch akva, čo bude niečo vyše 350 L vody (mám ešte malawi a z tej by som mohol ešte odčerpať okolo 125 L vody)
2. Je tam aj piesok, ktorý bude stačiť na pokrytie celého väčšieho akva a tento piesok chcem použiť na to nové akva.
Problém je v tom, že rybky tam musím dať ešte v ten deň. čiže cyprichromis, lamprologus a jeden prísavník.

čo si myslíte o tomto pláne a miere rizika tohto plánu? :?:

ďik za každý názor.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod A+I » 03 pro 2008, 13:31

Je tam napsany po nedeli = ne v nedeli... :P
Pouzij co nejvic zajete vody, pisku a hlavne tam na nejakou dobu nech filtrovat zajetej filtr treba z toho Malawi (a nebo aspon vymachej filtracni napln do toho noveho akva). Pak neni zadnej problem ryby premistit ve stejny den.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Karpatska » 03 pro 2008, 14:51

A+I píše:Je tam napsany po nedeli = ne v nedeli... :P
Pouzij co nejvic zajete vody, pisku a hlavne tam na nejakou dobu nech filtrovat zajetej filtr treba z toho Malawi (a nebo aspon vymachej filtracni napln do toho noveho akva). Pak neni zadnej problem ryby premistit ve stejny den.


jj tej vody dám čo najviac.

Ved tam bude AquaClear Power Head 50
Výkon: 946 L / h - nastaviteľný Doporučené akvárium: 1 filter PowerHead 50 / Hagen 402 / na 250 - 500 litrové akvária, ktorý ide 1,5 mesiaca vkuse, ktorý aj tak je určený do toho nového akva, lebo tú 225 ruším a niekomu ju za pár korún predám..
+ k akvu dostanem filter ktorý ešte teraz ide niaky fluval externý. A ešte na niaky kratčí čas by som mohol pustiťEihem profesional 2228. :D takže takto to bude v poho.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tanganyika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků