Vhodný krunýřovec do nadrže Tanganiyka.

Obecná diskuze o tanganické akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod brova » 30 lis 2008, 00:26

To já v Již.Americe už taky. :lol: Když krmím, tak piskořky nahradí písek a dno se celé převrátí. Potom se vrhají na krmení pro ryby....proto jsem asi před měsícem vysadil do AQ Helenky. :lol:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod Ruda » 30 lis 2008, 12:20

Při přemnožení by nemělo hrozit nic. Mám tam i plno ulit prázdných a nechávám je v písku. Jezero je sice trochu větší akva a příroda si s tím poradí 8)
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod Petr Ruzicka » 30 lis 2008, 14:14

To vám docela závidím,že máte tolik piskořek :o , já jich tam mám tak z bídou 20 a pár prázdných ulit. Nevím kde všechny jsou dával jsem jich tam hrst a nějak se vytratily. :? :cry:
Uživatelský avatar
Petr Ruzicka
přispívatel
 
Příspěvky: 120
Obrázky: 46
Registrován: 16 črc 2008, 19:48
Bydliště: Liberec
Kolik let děláte akvaristiku?: 15

Příspěvekod macha » 30 lis 2008, 14:55

Zřejmě máš hrubé dno.Oni se totiž rády přes den zdržují v jemném písku.
Uživatelský avatar
macha
přispívatel
 
Příspěvky: 124
Obrázky: 35
Registrován: 26 bře 2008, 17:14
Bydliště: Bojkovice

Příspěvekod Ruda » 30 lis 2008, 15:45

Aulonocara je menší může úspěšně likvidovat. Někde jsem četl, že mají nějaké "čidlo" a že jdou po piskořkách.
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod Petr Ruzicka » 01 pro 2008, 12:31

Ne hrubé dno nemam,používám písek do filtru k bazénu. :roll:
Uživatelský avatar
Petr Ruzicka
přispívatel
 
Příspěvky: 120
Obrázky: 46
Registrován: 16 črc 2008, 19:48
Bydliště: Liberec
Kolik let děláte akvaristiku?: 15

Příspěvekod Karpatska » 22 led 2009, 16:28

brova píše:To já v Již.Americe už taky. :lol: Když krmím, tak piskořky nahradí písek a dno se celé převrátí. Potom se vrhají na krmení pro ryby....proto jsem asi před měsícem vysadil do AQ Helenky. :lol:


čo sú tie helenky????
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod rhymes » 22 led 2009, 17:51

Anentome helena = Jedná se o mimořádně atraktivní a zajímavý druh předožábrých plžů, který může akvaristům pomoci vyřešit jejich problém s jinými šneky v akváriu. Mají protáhlé kuželovité schránky, závity jsou oblé, bez výrazných hran a výrůstků, schránka je podélně vroubkována. Zbarvení je promněnlivé, základní barva je hnědá, na ulitě jsou béžové nebo žluté výrazné pruhy. Mají oddělené pohlaví a nemnoží se příliš rychle (snůšky vajíček jsou navíc dobře viditelné a není problém je odstranit). Vajíčka jsou většinou béžové barvy a jsou pospojovány do různě velkých (až 50 cm) snůšek. Mláďata se líhnou po cca měsíci. Žádné zvláštní nároky na kvalitu vody nemají. V akváriu by mělo být písečné dno, nebo velmi jemný štěrk, do kterého se zahrabává a čeká na svoji kořist. Kořistí jsou jiné druhy plžů, úměrně k jejich velikosti (troufnou si ale i na větší kusy!). Svoji kořist vysají. Podle dostupných informací jako potravu upřednostňují jiné druhy plžů a loví je tak dlouho, dokud v akváriu jsou. Obecně to jsou všežravci, pokud nemají k dospozici svoji oblíbenou potravu, konzumují prakticky cokoliv jiného - krmiva pro ryby, zelené krmení, zbytky rostlin, uhynulé ryby. Fungují pak v nádrži jako "zdravotní policie". Rostliny nepoškozují, snad jen při absolutním nedostatku jiné potravy. Na chov nejsou nároční. Větší aktivitu vykazují v noci. Doporučuje se chovat 1 kus na 30 a více litrů, více kusů pak bude znamenat nutnost přikmovat je. Dožívá se cca 2-4 let. U nás je tento druh zatím málo rozšířen. Podle dosavadních zkušeností je lze chovat i společně s trpaslíčími krevetkami. Ideální predátor na likvidaci přemnožených plžů (okružáků a levatek...), nevýhodou ale je, že si poradí i s plži mající ochrannou záklopku (piskořka) a od určité velikosti napadá i větší druhy (neritina, ampulárie, měchýřovka...). Pokud chceme v akváriu chovat i jiné plže, nelze tento druh doporučit. Dřívější název byl Anentome helena.

čerpáno z jedné aukce z Aukra (http://www.aukro.cz/item535509857_plz_c ... 3kusy.html)
Uživatelský avatar
rhymes
častý přispívatel
 
Příspěvky: 253
Obrázky: 44
Registrován: 23 říj 2008, 16:27
Bydliště: Broumy, okr. Beroun
Kolik let děláte akvaristiku?: 5

Příspěvekod Karpatska » 22 led 2009, 20:34

Super dik :D. Keby sa mi náhodov premnožili piškorky ale zaťiaľ to tak nevyzerá aj keď som našiel aj niake nové menšie :D. Ale aj toto nevyzerá zle :D. Myslíš, že by ho tlamky nechali tak. Lebo obyčajné slimáky mi Labidochromisi mbweca dosť kosili.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod J.B » 22 led 2009, 22:37

fotečka těchto potvůrek je na úvodní stránce http://www.vivarium.cz/
Uživatelský avatar
J.B
uživatel webu
 
Příspěvky: 47
Registrován: 08 lis 2008, 21:09
Bydliště: JIČÍN

Předchozí

Zpět na Akva Tanganyika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron