Tanganika v praci

Obecná diskuze o tanganické akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Wampa » 28 led 2009, 21:56

No planujeme 2x80 W tak to by asi malo stacit ???
Uživatelský avatar
Wampa
uživatel webu
 
Příspěvky: 80
Obrázky: 25
Registrován: 12 úno 2007, 00:34

Příspěvekod A+I » 28 led 2009, 23:50

To bude OK!
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Wampa » 14 dub 2009, 10:18

Co takto dat dokopy Tropheusov, nejakych eretmodusov a Paracyprichromis alebo Cyprichromisov ???

Slo by to ???
Uživatelský avatar
Wampa
uživatel webu
 
Příspěvky: 80
Obrázky: 25
Registrován: 12 úno 2007, 00:34

Příspěvekod A+I » 14 dub 2009, 11:09

Slo by to pri podmince, ze se Cyprichromis podridi Tropheusi strave. Cyprichromis se zivi v prirode hlavne zooplanktonem a ten Trofici ani Eretici nesmi. Jinak na vyvazeni akva by to byla skvela kombinace - Eretici na dne, Tropheusi uprostred a Sardinky nahore.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Mauve » 14 dub 2009, 20:48

A+I píše:Slo by to pri podmince, ze se Cyprichromis podridi Tropheusi strave. Cyprichromis se zivi v prirode hlavne zooplanktonem a ten Trofici ani Eretici nesmi. Jinak na vyvazeni akva by to byla skvela kombinace - Eretici na dne, Tropheusi uprostred a Sardinky nahore.


Musím se přiznat, že moje akvárium si v posledí době žije tak nějak svým životem a nějak nestíhám sledovat novinky........
co se týče té tvé informace, že trops a erets nesmí zooplankton, to je nějaká tvoje zkušenost, nebo nějaký nový
objev? Já totiž zooplankton dávám tanga tlamovcům několik let a rád bych se dozvěděl, na co nového
se přišlo, určitě bych nerad o ryby zbytečně přišel.
Mmj jsem četl u jiného threadu, že píšeš o větší náchylnosti erets na bloat
- což z mého pohledu nemohu potvrdit - naopak, když někdy bloat u trops zahrozil, tak pouze u trops a u erets nikdy.

Co se týče doplnění erets do "hejna", rovněž bych byl zdrženlivý ve svých tvrzeních,
k erets jsem momentálně doplňoval jednoho darovaného divokého a začlenění proběhlo
pouze s drobnými šarvátkami (osobní zkušenost). Rozhodně nic démonicky šokézního.



Btw jak dosahuješ u ryb to plánované rozčlenění ryb po nádrži? Moji ereti a trops jsou podle tvého pohledu
na rozmístění v akváriu absolutně nedisciplnovaní.
Cyprichromisy nemám, měl jsem je před nějakými osmnácti lety a separovaně, protože při snaze
o maximální počet odchovů jsem je samozřejmě krmil i pakomářími a komářími larvami,
což je pro ně určitě dobré. Při mixu cypri, trops a erets je nutný kompromis, což mi právě jako
ideální krmivo přijde právě zooplankton......ale jak jsem psal - novinkám se nebráním..........

Za doplnění vědomostí předem díky..........
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod A+I » 14 dub 2009, 23:38

Mauve - mohl bys ten zooplankton, kterym krmis i Tropheusy, nejak bliz specifikovat? Co to vlastne presne je? Jestli mas morsky, sladkovodni nebo si ho chodis sbirat sam nekam na vodu? Mame Cyprichromis spolecne s Tropheusy i zvlast, a tem, co jsou zvlast, davame Cyclops, kterej se muze davat Tropheusum obcas jako doplneni, ale ne jako hlavni jidlo. Cyclops je ale obsazen v granulich, kteryma Tropheusy krmime. Zrovna ted se zaciname poustet do lihnuti "diatoms" a to by mohli asi i Tropheusi, protoze v jezere krome prevazne ras se zivi nektere druhy Tropheusu i temi mikrocervy.
K tem Eretmodus - bohuzel se nam stalo uz 3krat, ze nejaky Eretik a jednou Spathodus dostali bloat, muselo to byt z prezrani, protoze hltaji granule jak divi a pak je jeste sbiraji po dne mezi kameny. Ted nedavno dostali dva bloat v akva s Cyprichromis, tak si myslim, ze to asi bylo z tech Cyclops, co davame Sardinkam.
S pridavanim Erets je to asi tak, ze kdyz je ryba silna, obhaji se. Kdyz ne, budou ji ostatni porad pronasledovat. Kdyz je moznost, vzdycky je lepsi pridat ryby najednou, vsechny jsou zmatene, zadna tam neni "doma". Je to nase zkusenost, pridavali jsme konkretne Eretmodusy obojim zpusobem.
Vseobecne se uvadi, ze Erets se zdrzuji prevazne mezi kameny nebo na kamenech. Tropheusi plavou hlavne uprostred a Cyprichromis jsou nejradeji nahore. Nam to takhle funguje ve dvou akvariich, ale musim rict, ze Duboisi plavou radi i u hladiny, Tropheusi Ndole jsou u hladiny jen kdyz je akva zhasnute, jinak jsou ve stredni vrstve vody. Samozrejme, ze nejsou jenom ve stredu, ale plave jich tam vetsina.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod A+I » 15 dub 2009, 01:41

Mauve píše:..Mmj jsem četl u jiného threadu, že píšeš o větší náchylnosti erets na bloat
- což z mého pohledu nemohu potvrdit - naopak, když někdy bloat u trops zahrozil, tak pouze u trops a u erets nikdy...

Pisu tam, ze SI MYSLIME, ze jsou Eretmodus nachylni na bloat jeste vic nez Tropheusi. A nejak se nam to potvrzuje cimdal vic, ted jdu kolem akva s Duboisi, kde je 8 ks Eretiku a jeden z nich sedi na kameni a je nafouknutej...
Problem je urcite v krmeni. Je tam par Julidochromis marlieri, kteri maji plno mladych, nekteri jsou uz 5-6 cm a protoze Tropheusi chytaji granule hned u hladiny, tak je tam ted hazem vic zprudka, aby jich spadlo vic dolu pro Juliny. Eretici pak smejdi mezi kameny a hledaji zradlo, tak to vypada, ze se jeden prezral.
Tak ted jdem na neplanovanej project, vytahat komplet kameny, dostat nemocnyho Eretika ven a zkusit ho vylecit (zatim jeste zere), zalozit 120 l akvarko, ktery je ted prazdny venku, a do neho nachytat vsechny mlady Julce z velkyho akva, je jich tam nejmin 50. :?
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Mauve » 15 dub 2009, 09:23

No já si všiml tvého kategorického soudu, že trops a erets nesmí zooplankton. Ten kategorický soud mne zarazil, neumím si představit,
jak se mu např. v jezeře ryby vyhýbají, aby ho měli na jídelníčku jen občas nebo vůbec (když je prý nesmí).

Co se týká krmení těchto ryb tabletami, nehledal bych problém ve složení tablet, ale spíš v tom, že narychlo polklé tablety dělají
ve střevech zmíněných ryb problémy. Tablety těmto rybám nedávám, takže to nemohu sloužit se zkušeností.
Ale když vidím, co udělá zapomenutá tableta ve vodě (dávám je krunýřovcům), tak při představě, že se taková tableta nafoukne ve střevech
choulostivých býložravců.............
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Metys » 15 dub 2009, 09:37

Ahojte, nechci vam do toho kecat, zkusenosti s Tanganikou mam asi jen 3/4 roku a pres rok malawi. Krmil jsem ze zacatku kazdy den rano cyklop nebo artemii mrazene spolu se spirulinovyma vlockama, nemel jsem zadne problemy, ted krmim artemii susenou i mrazenou a k tomu dam Sera flora, jen to nedavam denne, spis ale protoze to nestihnu nebo zapomenu. Slozeni akva je Petrochromis famula, Tropheus Kasanga, a 4 Spathodus. Jediny problem s bloatem byl, kdyz jsem jim pro zlepseni hodil granule!!!!Souhlasim s Mauvem, granule se nafouknou ve strevech ryb a jsou problemy. Pokud mrknu do literatury, vsechny tyto ryby zerou rasy ve kterych je plno ruznych drobnych zivocichu a samozrejme kdyz vidi nejakou larvu nebo drobneho zivocicha ve vodnim sloupci, tak po nem vyjedou taky a slupnou ho, takze opravdu zerou i tuto stravu. :o
Metys
přispívatel
 
Příspěvky: 184
Obrázky: 10
Registrován: 05 bře 2008, 10:31

Příspěvekod A+I » 15 dub 2009, 11:29

Mauve - mozna krmis uplne jinym planktonem nez mame doma my. Proto Te prosim, jestli bys mohl napsat, co je to za plankton. Kdyz ja chci koupit tady plankton, tak maji jenom morsky, pisou tam, ze ma high protein a pro jake ryby je vhodny, ale cichlidy tam nejsou vubec uvedene. Takze jim to nedavame at neco nezvorem. Cyps se zivi v prirode vyhradne zooplanktonem a ten by Tropheusi nemeli mit jako hlavni zradlo, kdyz tak jen obcas (ale ja se priznavam, ze mam z toho strach). Ale ty uvadis plankton jako kompromis pro Cyprichromis a Tropheusy, ale nerozumim, jestli to myslis jen jako doplnek stravy a nebo hlavni zradlo. A dal nevim, jestli nahodou vlastne nemyslis zooplankton = Cyclops.
O jakych to pises tabletach? Krmime rano granulema, ktery maji sotva 1 mm v prumeru. Jsou primo pro Tropheusy a jsou vyrobene tak, aby nenabobtnavaly. Kdyz potrebuju do nich nasaknout v pripade potreby Metro v trose vody, tak se opravdu zvetsi jen nepatrne. Pri vyrobe jsou v konecne fazi namacene do roztoku vitaminu a mineralu a pak ususene a maji se davat rybam primo bez namaceni aby se ty vitaminy nerozpustily do vody. Rikaji, ze kdyz se pri vyrobe vitaminy namichaji primo do granulove smesi, tak se jich hodne pak pri naslednem peceni tim horkem znici, proto to resi touto technologii. Vecer krmime vlockama Spiruliny.
Zradlo pro ryby, ktery dostanete koupit v Cesku, tady vubec neni, takze kdyz napisete ze krmite Sera, Flora, Tetra, Sak green, energy apod., tak vubec nevim, co to je, jestli granule, vlocky nebo mrazeny... Z toho, co mate u vas, je tu jen Hikari a to vubec nekupujem. Podle toho co pises (pokud myslis tableta = granule) krmis Tanganyiku jen planktonem a vlockama?
Vecer jsme si vsimli, ze je mezi kameny nova snuska malickych Julidochromis. Zrovna tam, kde ten nafouknutej Eretmodus prebyva. Takze je docela mozny, ze si nejaky nalovil a ted ma problem. Moc sanci mu nedavam, uz je sice zvlast a v Metronidazole, ale jak se jednou zacne ryba uz nafukovat, tak to nedopadne vetsinou dobre :( .
Mauve, kdybys mel cas, tak mne, prosimte, objasni ten zooplankton, dik.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tanganyika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron