Tanganyika 240L osádka

Obecná diskuze o tanganické akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Tanganyika 240L osádka

Příspěvekod jirkoun » 02 úno 2009, 16:03

Ahoj lidi
pořídil jsem nové akva 240 litrů - 120 x 40 x 50 (Juwel Rio 240), zkoumám možnosti sestavení osádky a zda to vůbec má v tak "malém" akva cenu.
Zatím jsem rozhodnut pro tyto dva druhy:

- Neolamprologus leleupi cca 6-8ks
- Altolamprologus calvus cca 4-6ks
- Ancitrus multispinis 5 ks ze současného akva

Dále bych chtěl ješte tak 1-2 druhy, ale ještě nejsem rozhodnutý jaké, možná bych zkusil šnekáče, ale nevím jak moc se hodí k výše zmíněným druhům, hlavně asi v kombinaci s "ancíkama". Prostím tímto o vyjádření zda nejsem úplně mimo a jaké druhy by bylo možno ješte přidat.

EDIT1:
- líbí se mi Cyprichromis leptosoma, ale nevim nevim :D
Uživatelský avatar
jirkoun
uživatel webu
 
Příspěvky: 84
Obrázky: 15
Registrován: 29 led 2006, 18:52

Příspěvekod A+I » 02 úno 2009, 22:19

Ahoj, my jsme dali male Cyprichromis vyrust do akva stejnych rozmeru jako mas Ty. Ted jsou uz ve veku, kdy se zacinaji mnozit. To akva je pro ne male, prestoze to nejsou jumbo. Hed jak prestehujem Tropheusy do vetsiho, Sardinky pujdou do akva po nich - 150 cm. Calvusy k Sardinkam my osobne bysme nedali. Ale vypozorovali jsme, ze Cyprichromis v jednodruhovem akva jakoby stradali. Je to uz druhe jednodruhove akva s nimi (kdyz nepocitam Eretmodusy na dne), kdy to nestoji za moc. Proste se nam zda, ze se Sardinky kdyz jsou samy neciti uplne ve sve kuzi. Meli jsme jedno hejno s Tropheusy, a to se nedalo vubec srovnat. Pred 2 tydny jsme pridali do akva s Cyprichromis nekolik jinych ryb co plavou ve volne vode, a Sardele uplne ozily :? . Je to docela zajimavy.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Turok » 03 úno 2009, 10:49

já mám cyprichromisy s leulepkami a dávají si pěkné kapky sem tam oba navzájem :)
Uživatelský avatar
Turok
uživatel webu
 
Příspěvky: 88
Obrázky: 18
Registrován: 14 úno 2008, 14:29

Příspěvekod Karpatska » 03 úno 2009, 14:10

Ja mam cyprichromisi s paracyprichromismi úplná pohoda ale mam tam aj A. compressiss (su malé, takže žiadne rozpory). Lamprologusy s tými niesu problémy z času na čas ich akurát odoženú ked sa moc priblížia.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod wladys » 03 úno 2009, 14:13

Já mám Cyprichromisy jak s leleupkama,tak s Altos a vše v pohodě.Nijak si nelezou do zelí a nijak zvlášť se nenapadaj.Ale počítej s tím,že pokud budeš mít v nádrži altos nemáš šanci přirozeně odchovat jediného mladého Cyprichromise.Já si je musím odchovávat v jiné nádrži.Zrovna o víkendu jsem přidával do společné 6ks asi 3,5 cm Leptosom a jedna to odnesla...Alťák ji v nestřeženém okamžiku překous vejpůl. :(
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod jirkoun » 03 úno 2009, 14:29

Díky za názory, vzhled bych si představoval asi takto
http://pets.webshots.com/photo/11052002 ... 7857sKPIwr
s tím, že na pravé straně akva zřejmě vysadím Valisnerii, tak aby zakryla filtr a zřejmě na písek nasypu trochu velmi jemného šterku, aby rostliny pořádně držely, zbytek prostoru bude samozřejmě čistý písek.Jen ve mě trochu vyvolává obavy opírání kamenů o sklo, tak jak je to vidět na obrázku co je v odkazu.
Počítám, že bych skalku slepil akv. lepidlem, máte s tím nějaké zkušenosti ??? 3D pozadí asi vzhledem k 40 cm šíři akva dělat nebudu, říkám si že každý cm dobrý, viděl bych to na černou barvu na zadní stěně, případně na nějakou černou tapetu.
Jinak už jsem zkouknul spoustu diskuzí a článku ohledně osádky a zatím to vypadá takto

- Neolamprologus leleupi cca 6-8 ks
- Altolamprologus calvus cca 4 ks
- Ancitrus multispinis 5 ks ze současného akva
- Cyprichromis leptosoma 10-12 ks / těmi si, ale pořád ještě nejsem jistý, ale zatím nevím za co je vyměnit, klidně mi něco doporučte
- šnekáče jsem prozatím z vběru vyřadil
Uživatelský avatar
jirkoun
uživatel webu
 
Příspěvky: 84
Obrázky: 15
Registrován: 29 led 2006, 18:52

Příspěvekod rhymes » 03 úno 2009, 15:45

na písek nasypu trochu velmi jemného šterku, aby rostliny pořádně držely, zbytek prostoru bude samozřejmě čistý písek

tak tohle jsem udělal taky a mam štěrk rozházený po celém akva - doporučuju jen písek
Uživatelský avatar
rhymes
častý přispívatel
 
Příspěvky: 253
Obrázky: 44
Registrován: 23 říj 2008, 16:27
Bydliště: Broumy, okr. Beroun
Kolik let děláte akvaristiku?: 5

Příspěvekod A+I » 03 úno 2009, 21:25

Ahoj, tohle snad vezme vic mista nez 3D pozadi z polystyrenu :? . Na me to nepusobi nijak dobre, spis mne to pripomina hromadu nasypanych kamenu na stavebni prace. Neco jinyho by asi bylo oprit jeden az dva velke kameny na zamaskovani filtru a taky asi jiny tvar kamenu - neco jako ma treba Earl.
Sterk tam vubec nesyp, to bys mel za chvili vsude a sterk by se vzdycky drzel nahore na pisku, takze by byl porad videt.
Jednou jsme taky lepili nijak velke ricni kameny k sobe silikonem, aby na sobe drzely a asi po pul roce se to sesunulo. Vsechny spoje se postupne rozjely.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod jirkoun » 03 úno 2009, 21:44

jo díky za rady lepit nebudu, spíš vyberu kameny tak, aby do sebe dobře pasovaly, no ještě se porozhlédnu, manželce se akva z výše uvedeného odkazu taky nelíbilo :D , asi jsem měl vlčí mlhu :D
Uživatelský avatar
jirkoun
uživatel webu
 
Příspěvky: 84
Obrázky: 15
Registrován: 29 led 2006, 18:52

Příspěvekod karin » 04 úno 2009, 10:24

Jirkoun ked nasypes na vrch hrubozrnneho piesku jemny tak sa ti jemny skor ci neskor dostane na spodok. Ak ti mozem poradit isto si nedavaj ciernu foliu daj si svetlomodru. Cierna folia ti bude " zrat " svetlo a rybky nebudu pekne vyfarbene presvetlene. Budu sa ti prisposobovat farebne okoliu. Ver tomu ja mam s tym dobre skusenosti ked som musel vyhadzovat cca 30 silno modrych folii z 350 l. akvariek a menit ich za slabomodre. Alebo to nechaj tak ale musis to poriadne nasvietit. Co sa tyka cypracov ako pise wladys nie su s nimi ziadne problemy. Do predu si taj kopec malich ulitiek a do nich L. multifasciatus, leleupky a calvusy ti zabehnu medzi skaly a Cyprichromisi ti budu krasne plavat pred tymi skalami. Daj si tam ale Cyprichromis lepstosoma ... nie jumba alebo ine.

I.F.
karin
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Obrázky: 1
Registrován: 22 bře 2008, 13:53

Další

Zpět na Akva Tanganyika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků