Tanganyika 240L osádka

Obecná diskuze o tanganické akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod wladys » 03 kvě 2009, 09:47

Já už sem nahoře psal svou zkušenost s leleupkama....u mě v akva 140x40x50 neměl druhý samec šanci....dlouhodobě mi teď v akva v pohodě prosperuje jeden samec se dvěma samicemi a jeden prcek,kterému se podařilo přežít nájezdy altíků.Samice se pravidelně vytírají.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 03 kvě 2009, 11:22

Karpatska píše: ... súbeje medzi leleupkamineprestávajú, bojím sa aby mi neostala jedna leleupka.

To byla otazka? To zni spis jako postesk :D .
Ja myslim, ze tady se radit neda, tady by se dalo akorat sazet na to, jak to dopadne :lol: . Co funguje v akvariu jednomu, to nemusi pracovat druhemu. My mame v akva 150cm dlouhem dva samce a 3 samice, jsou tak spolu 3 roky a vse v pohode. Ty mas jeste vetsi plochu dna, takze by se tam dva samci srovnat mohli, ale jak rikam, podle me zalezi na nejake vrozene povaze ryb. To je jak u lidi, nekdo je kamarad skoro s kazdym a nekdo je nervak a s nikym se nesnese :D .
My jsme vcera zahajili pokus. Mame v akva s Cyprichromis 4 lety par Leleupi, ktere jsme poridili tenkrat do zarizovaneho akva s Duboisi a kteri nikdy nemeli mlade, samicka samce porad nahani, chodi spolu do jeskyne, ale nikdy se nevytreli ( ja myslim, ze samec je impotent, samicka se zda byt vporadku, plna jiker). Tak jsme ted samce po tech letech odlovili do Leleupi skolky a samicce tam pridali 13 ks nasich odchovanych dorustajicich Leleupiku od rodicu z jineho akva. Jsme si mysleli, ze toho jejiho samce mela plny zuby, kdyz touzi po babies a on porad nic. A ze bude stastna, ze tam ma jine ryby na vyber a zatim ona porad hleda toho svyho a ty mlade od sebe odhani a prohani. Takze jestli to tak pujde dal, tak ji tam zas toho samce vratime zpatky a bude. Jsme zvedavi, jak dlouho se snesou ti mladi Leleupi vsichni spolu v jednom akva 8) .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 03 kvě 2009, 13:20

A+I píše: Jsme zvedavi, jak dlouho se snesou ti mladi Leleupi vsichni spolu v jednom akva 8) .


Tak na to jsem taky zvědav :o

Já měl ve 300l (120x50x50) jednoho samce leleupi a 2 samice. Vytíral se s oběmi najednou a to pravidelně. Byl to ale vztekloun, jiného samce by určitě zlikvidoval........však když měl svůj den, tak mlátil i obě samice, prostě domácí nasilí. :lol:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod Karpatska » 03 kvě 2009, 13:23

Nj je to zaujímavé ale naozaj sa dá iba vsadiť. No som teda zvedavý, lebo pár by som mal radčej ako, keby mi tam mali ostať len samice alebo samec jeden :D.
Aspon jedna radostná správa vytreli sa mi 3 páry Lamprologus Multifasciatum, tak bude kopec mladých :D, teda už je, len musia vyrásť :D.

Samozrejme dakujem za odpovede. :D.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod A+I » 03 kvě 2009, 22:35

brova píše:
A+I píše: Jsme zvedavi, jak dlouho se snesou ti mladi Leleupi vsichni spolu v jednom akva 8) .


Tak na to jsem taky zvědav :o

Broviku, ja logicky vychazim ze stejneho poznatku, jako treba pro Eretmodus. Ti jsou vnitrodruhove jeste agresivnejsi nez Leleupi, takze bud muzes mit v jednom akva par a nebo vetsi pocet - aspon 8-10 ks. Tak si rikam, ze kdyz to plati pro Eretiky, ze to bude treba platit i pro Leleupiky. Mame mraky mladych, takze zadna financni investice ten hokus-pokus neni :lol: . Sardinky plavou v hejnu uprostred a nahore a dno bylo prazdne. Ted to akva vypada moc dobre, ale jak rikam, jsme zvedavi, na jak dlouho :D . Zatim ta velka samicka ty mlady porad prohani :? . Ale snad to bude muset vzdat, kdyz vidi, ze jsou v presile. Ale mozna taky ne, protoze co ma taky jinak cele dny delat, aspon se nenudi. Pak budu informovat, jak to dopadlo :o .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 04 kvě 2009, 23:16

Určitě dej vědět Álo, to mne zajímá. Já když měl mladý od 2 samic leleupi, tak si jich dospěláci včetně samce nevšímali a to už měli další mladý. Dokonce už jsem měl pak tolik mladých leleupi různě velkých, že některé hlídali i cylindrici :lol: :lol: :lol: Zajímavé bylo, že od jedné leleupačky byli mláďata čistě žluté a od druhé tmavě žluté až trochu s fialovým nádechem.. 8)
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod A+I » 05 kvě 2009, 00:26

brova píše:Dokonce už jsem měl pak tolik mladých leleupi různě velkých, že některé hlídali i cylindrici :lol: :lol: :lol:

Jednou psal Tom na Tlamovcich, ze mel v jednom akvariu spolu N. Brichardi a Leleupi. Oboje meli soucasne mlade, ale Leleupici se hned ztratili. Tom myslel, ze je Brichardi sezrali. Kdyz se pak mali Brichardici zacali vybarvovat, Tom zjistil, ze polovina z nich jsou Leleupici. Ta Brichardka ty babies Leleupce ukradla... :lol: :lol: .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Karpatska » 05 kvě 2009, 08:53

A+I píše:
brova píše:Dokonce už jsem měl pak tolik mladých leleupi různě velkých, že některé hlídali i cylindrici :lol: :lol: :lol:

Jednou psal Tom na Tlamovcich, ze mel v jednom akvariu spolu N. Brichardi a Leleupi. Oboje meli soucasne mlade, ale Leleupici se hned ztratili. Tom myslel, ze je Brichardi sezrali. Kdyz se pak mali Brichardici zacali vybarvovat, Tom zjistil, ze polovina z nich jsou Leleupici. Ta Brichardka ty babies Leleupce ukradla... :lol: :lol: .


To bol dobré :D, pobavil som sa.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod brova » 05 kvě 2009, 21:54

A+I píše:
brova píše:Dokonce už jsem měl pak tolik mladých leleupi různě velkých, že některé hlídali i cylindrici :lol: :lol: :lol:

Jednou psal Tom na Tlamovcich, ze mel v jednom akvariu spolu N. Brichardi a Leleupi. Oboje meli soucasne mlade, ale Leleupici se hned ztratili. Tom myslel, ze je Brichardi sezrali. Kdyz se pak mali Brichardici zacali vybarvovat, Tom zjistil, ze polovina z nich jsou Leleupici. Ta Brichardka ty babies Leleupce ukradla... :lol: :lol: .


Věřím tomu :o ....mám stejné zkušenosti, akorát že adoptivními rodiči se stali cylindrici. :lol:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod jirkoun » 11 kvě 2009, 07:42

Ahoj lidi. trošku tu zanikl můj dotaz, týkající se nasazení ryb, jestli hodit do akva všech 20 ryb najednou nebo to rozdělit na dvě fáze? Voda je dle testů v normě, už cca 14 dní v akva působí osádka složená z ancitrusů a piskořek.
Uživatelský avatar
jirkoun
uživatel webu
 
Příspěvky: 84
Obrázky: 15
Registrován: 29 led 2006, 18:52

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tanganyika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron