Tanganyika 240L osádka

Obecná diskuze o tanganické akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod wladys » 23 dub 2009, 22:53

Celkově je tam těch kamenů zbatečně moc..v nádrži jestli to dobře chápu budou převládat hlavně "sardinky" a ty úkryty nepotřebují...pro ně je důležitý prostor pro plavání.Vůbec se neboj u nich poměru 1:1...dokonce ikdyž je více samců neva.Hlavně to musí být co největší skupina..těch 10-12 ks je minimum.Pokud můžeš jdi klidně i do větší skupiny.Vyplatí se to.Zbytek bych nechal spíše jako doplněk.Na pohlaví jak u leleupek tak u altos se vyprdni..jsou to párovky a pár se musí vybrat sám.Klidně se může stát,že samec leleupi bude v nádrži tolerovat i dvě samice.....druhého samce těžko.Takže zapomeň na dva páry.U altos je to podle mě jednoduší to jsou tedy zatím podle mého sledování mnohem pohodovější ryby,kde by podle mě dva páry mohli vedle sebe existovat.Ale opět to chce přirozený výběr,žádné násilné selektování páru.Přeju hodně úspěchů.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 23 dub 2009, 23:15

Ja ty Sardinky muzu potvrdit jak pise Wladys. Ukryty vubec nepotrebuji (v jezere ziji ve volne vode v tisicovych hejnech). Pohlavi absolutne neres a cim vetsi hejno, tim lip.
U Leleupi asi zalezi na nejake vrozene povaze ryb, nekteri jedinci jsou vic tolerantni, nekteri zas vubec. Mame v akva 155 cm dlouhem dva samce a tri samicky uz 3 roky a samci se navzajem toleruji, kazdy se zabydlel na jednom konci akva. Leleupi jsou a nejsou parove ryby. Ziji si kazdy po svem a par utvari jen pro dobu treni a odchovu mladych. Vetsinou si samec vybira stale stejnou samicku, pokud jich ma ovsem v akva vic na vyber :D .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod jirkoun » 24 dub 2009, 06:50

Díky všem za rady, další verzi skalky budu realizovat až přímo v akva, kamenů ješte uberu a radši to svěřím manželce :-)

PS: Ještě se chci zeptat, zda vydrží staré akva transport, aniž bych z něj vyndával písek, jaké s tím máte zkušenosti ?
Uživatelský avatar
jirkoun
uživatel webu
 
Příspěvky: 84
Obrázky: 15
Registrován: 29 led 2006, 18:52

Příspěvekod kolarr1 » 26 dub 2009, 17:49

Ahoj tak vidis ze ti kluci Wladys a A+I dobre poradili maji pravdu.No ja bych ten pisek asi raci vyndal kdo by se s tim chtel tahat ale pokud mas silne ruce a lidi tak ho tam nech ale dej to na tvrdou desku nejlepe latovku 2cm silnou a s ni to stehuj stejne si myslim ze ten pisek budes prepirat takze volba je jasna at se dari a hodne uspechu.
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod jirkoun » 26 dub 2009, 20:20

Taktak, písek šel ven, nové akva už je hotové, kamenů ubylo, takže až opane zakalení vody, tak sem hodím foto, aby jste mohli zkritizovat výsledek :-). Už se těším na ryby, ale na ty si ještě tak minimálně 3 týdny počkám.Jinak velké díky všem za pomoc a informace.
Uživatelský avatar
jirkoun
uživatel webu
 
Příspěvky: 84
Obrázky: 15
Registrován: 29 led 2006, 18:52

Příspěvekod jirkoun » 28 dub 2009, 12:42

Ješte bych měl dotaz ohledně pěstíren, tak nějak přichází v úvahu zatím dvě, jedna je tato: www.aquaskopek.cz a druhá tato: www.tanganyika.cz. Máte někdo s některou z nich nějaké zkušenosti, ať už pozitivní nebo negativní, nebo mi doporučíte jít někam úplně jinam, samozřejmě v rozumné vzdálenosti od Prahy 6 ?

EDIT1: tak druhý kandidát asi vypadl - "The minimum order is 400 € from the current stocklist of our fish and plants", ještě je zkusím oslovit mailem.
Uživatelský avatar
jirkoun
uživatel webu
 
Příspěvky: 84
Obrázky: 15
Registrován: 29 led 2006, 18:52

Příspěvekod jirkoun » 02 kvě 2009, 10:11

Parametry vody se začínají zlepšovat, používám test JBL 5in1 a mám tyto hodnoty: NO3 cca 30 mg/l, NO2 0 mg/l (před 2 dny tam ješte bylo tak 0,5), GH > 7, KH cca 6, pH je cca 7. Voda je v akva přesně týden, použil jsem kousek dna ze starého akva a náplně do nového filtru jsem měl pár dní ve vodě, do které jsem vymáchal starý zajetý filtr. V akva už je osádka tvořená ancíkama a piskořkama, zatím je krmím okurkou a salátem, vypadají v pohodě. Ješte to minimálně týden nechám a pak se uvidí . Chci se zeptat, jestli tam mám celou osádku hodit najednou nebo na etapy. Třeba nejdříve leleupi a kompresáky (celkem 8 ryb) a pak třeba za týden leptosomy (celkem 12 ryb) ?
Uživatelský avatar
jirkoun
uživatel webu
 
Příspěvky: 84
Obrázky: 15
Registrován: 29 led 2006, 18:52

Příspěvekod Karpatska » 02 kvě 2009, 10:53

A+I píše:Ja ty Sardinky muzu potvrdit jak pise Wladys. Ukryty vubec nepotrebuji (v jezere ziji ve volne vode v tisicovych hejnech). Pohlavi absolutne neres a cim vetsi hejno, tim lip.
U Leleupi asi zalezi na nejake vrozene povaze ryb, nekteri jedinci jsou vic tolerantni, nekteri zas vubec. Mame v akva 155 cm dlouhem dva samce a tri samicky uz 3 roky a samci se navzajem toleruji, kazdy se zabydlel na jednom konci akva. Leleupi jsou a nejsou parove ryby. Ziji si kazdy po svem a par utvari jen pro dobu treni a odchovu mladych. Vetsinou si samec vybira stale stejnou samicku, pokud jich ma ovsem v akva vic na vyber :D .


Prepáč, že ti zasahujem do témy ale chcem sa niečo spýtať.

ahoj
Ja mám takýto problém kúpil som 6 leleupiek
4 prežili (po mesiaci približne možno aj mesiac a pol)
2 boli jednoznačne zabité
Teraz ide o to, že aj cez to, že dve rybky odišli súbeje medzi leleupkamineprestávajú, bojím sa aby mi neostala jedna leleupka.
Akva je 140*70*50 výška 70
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod jirkoun » 02 kvě 2009, 10:56

těžko ti poradím, osobně jsem tyto ryby nikdy nechoval, tak snad ti někdo poradí
Uživatelský avatar
jirkoun
uživatel webu
 
Příspěvky: 84
Obrázky: 15
Registrován: 29 led 2006, 18:52

Příspěvekod Karpatska » 02 kvě 2009, 23:08

jirkoun píše:těžko ti poradím, osobně jsem tyto ryby nikdy nechoval, tak snad ti někdo poradí


To bola otázka skôr na A+I alebo na Wladysa ale dik :D za snahu. 4 zatiaľ žijú a vyzerá, že možno majú dve rybky k sebe bližšie.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tanganyika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron