Osádka, ale ako ju doladiť?

Obecná diskuze o tanganické akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Karpatska » 18 kvě 2009, 20:30

Ondra píše:Pěkné rybky :D No s těma mulitpunctasama je problém, jsou sice nádherní (sám mám 3 páry z odchytu) ale nevypadá že by se chtěli třít..... Já je koupil myslím za ůevněj, záleží na importérovy.

Můžu se zeptat kolik stáli ty muraga?


maju to v cenníku www.cichlid.sk
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod brova » 19 kvě 2009, 00:15

wladys píše:Dík za info.Ale 24 euro/kus je docela mazec.Obzvlášť,když by se tyhle ryby měly chovat spíše v menším hejnu než jednotlivě.O Fuljerovcích sem netušil,že je měli.Počkáme,jestli se zadaří ondrovi něco odchovat. :o


Já jsem po nich šel po tom, co jsi mi Wlado identifikoval ty moje synodonty :( a ani jeden nebyl multipuncatus. Přesto, že jsem je pod tímto názvem kupoval. Mohl jsem je mít právě z Německa, odchytové ve velikosti 13 cm za tuto cenu. Ptal jsem se i, kolik bych jich měl do mého AQ koupit a bylo mi řečeno, že 6-10 ks. na to zatím peníze nemám :cry:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Ako ďalej

Příspěvekod Karpatska » 04 zář 2009, 20:11

No ako začať?
Nechcel som o tom písať ale proste aj mňa, teda moje trofíky postihol bloa, kým som ho zvládol zostalo mi len 12 ks. zatiaľ neplánujem nič pridať
cyprichromis 16 ks
chalinochromis - 6 ks
leleupky 4ks
3 lamprlogus meleagris 3 ks
5 altolamprologus compresi
eretmodus 2 ks
L200 a par ancikov

to mám všetko v 140* 50*70
Mám dalej 90*30 dno akva - tam je zatial 2 pary L. multifasciatus, čiže je tam voľno
dalej mám jedno malinké50*30 dno - funkčné akvária

Jedno v zábehu, ktoré ak budem potrebovať použijem 90*50 dno


Teraz k veci chcem si ešte zadovážiť
bud L. meleagris doplniť a hlavne dúfať v niake samičky
ďalej
mal by som záujem o ulitníky a o lamprologinov, ktorý sa vedia troška lepšie brániť a sú kúsok väčší než obyčajný priemer.
tieto dva druhy z každej skupiny ma zaujali:
Telmatochromis burgeoni a ešte je jeden druh Telmatochromis temporalis Shell/ak viete môžete dať aj počet kusov
Lamprologus boulengeri kontra Lamprologus meeli

ďakujem za názor
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod A+I » 04 zář 2009, 22:29

Ahoj, je nam to lito. Vis aspon z ceho ten bloat dostali?
Ja myslim, ze bys mel v prvni rade znovu doplnit hejno Tropheusu dokud jsou jeste mali. 12 ks je na nic.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Karpatska » 05 zář 2009, 09:37

A+I píše:Ahoj, je nam to lito. Vis aspon z ceho ten bloat dostali?
Ja myslim, ze bys mel v prvni rade znovu doplnit hejno Tropheusu dokud jsou jeste mali. 12 ks je na nic.


Keď som mal z toho celý mesiac takú zlú náladu, že až preto sa mi do toho moc nechce. Ale si to premyslím každopádne. Uhynuli len tropheusi a ešte jeden compresák ale ten skôr kvôli ostatným ako z choroby. Teraz sa trofíkom darí dobre.


btw. koľko kusov ak by som mal dokúpiť?
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Re: Ako ďalej

Příspěvekod aaron » 05 zář 2009, 09:54

Karpatska píše:...mal by som záujem o ulitníky a o lamprologinov, ktorý sa vedia troška lepšie brániť a sú kúsok väčší než obyčajný priemer...


nad Lamprologus ornatipinnis si neuvazoval??
inak multikom sa dari uz sa aj tru ::s27::
aaron
uživatel webu
 
Příspěvky: 99
Obrázky: 3
Registrován: 10 bře 2008, 11:39
Bydliště: Porad - Košice

Re: Ako ďalej

Příspěvekod Karpatska » 05 zář 2009, 11:00

aaron píše:
Karpatska píše:...mal by som záujem o ulitníky a o lamprologinov, ktorý sa vedia troška lepšie brániť a sú kúsok väčší než obyčajný priemer...


nad Lamprologus ornatipinnis si neuvazoval??
inak multikom sa dari uz sa aj tru ::s27::


To som rád, že sa im u teba darí :D pridaj niake foto.
No moc nie, lebo som chcel vyskúšať aj trošku silnejší druh ulitníka. Lebo v spoločenskom akva sa L. Meleagris niak zvláš nedarí. Otravuje ho chalinochromi nb hoboi a trofíci hlavne teda 3 väčší. Compresáci zatiaľ nič lebo sú menší. L. meleagris by som dal napr. namiesto toho do menšie akva len k ulitníkom.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod A+I » 05 zář 2009, 20:44

Mel bys dokoupit asi 20 ks. Vis, z ceho ten bloat dostali - aby ses mohl priste tomu vyhnout?
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Karpatska » 06 zář 2009, 01:25

A+I píše:Mel bys dokoupit asi 20 ks. Vis, z ceho ten bloat dostali - aby ses mohl priste tomu vyhnout?


Pravdepodobne z mrazenej potravy alebo ešte som mohol trošku prekrmiť k tomu. Mrazené kŕmim teraz menej a je to ok, tak radčej pritom zostanem.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod A+I » 06 zář 2009, 09:13

Ahoj Karpatska, Tys me doslova vyhecoval k jednomu prispevku. Ach jo. Precti si to tady:
http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtop ... 3300#43300
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tanganyika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků