490 L

Obecná diskuze o tanganické akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod brova » 10 čer 2009, 07:12

To je mi jasné, že jsou všechny pěkné :lol: .....na to vymlácení bych až tak nespoléhal. Viz u mne v AQ. :lol: Taky jsem si myslel, že se hodně zredukují a nic, proto v září začne redukce moje. :( Zatím vyndavám jen šutry (už jsem jich vyndal přes 50 Kg) ale až mi dojdou šutry, začnu s rybama - strašně rychle rostou. :shock:
Mám 6 peřovců ve velikosti 15 - 20 cm, 8 frontíků 12 - 22 cm, 3 krunýřovce L 200 15 cm atd atd. ...taky se mi všechny ryby líbí ale za chvilku se mi tam už nevejdou. :cry: Pořád přemýšlím, které půjdou pryč a na 100% nejsem rozhodnut......zatím to vypadá, že odlovím celou skupiunu N.cylindricus ( ani už nemám přehled, kolik jich tam je), pak A.compressiceps a Synodontis.
Rozhodně bych u Tebe v AQ s tou osádkou taky něco udělal. Zdá se mi stejně chaotická jako u mne. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod Karpatska » 10 čer 2009, 09:17

Rybky:
36 Trpheus morii murago pokiaľ viem tak rastú pomalšie ako iné druhy???
17 cyprichromis mq. -------------------------------------------------------------- v prípade núdze, keď už bude plno, tak by som dal preč cypráče - je ich najviac
6 chalinochromis nbhoboi
4 leleupky
2 prísavník
1x prísavka thajská albín
2 ks . L. meleagris - dal by som jedného samca von
1. ks L. ocelatus
2 ks L. multifasciatus (tie som dal len na skúšku, tie majú vlastné akva ak bude treba.) -- tu by som ešte spustil jeden pár

na prvej strane je čo všetko tam je teraz.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod Karpatska » 10 čer 2009, 09:17

brova píše:To je mi jasné, že jsou všechny pěkné :lol: .....na to vymlácení bych až tak nespoléhal. Viz u mne v AQ. :lol: Taky jsem si myslel, že se hodně zredukují a nic, proto v září začne redukce moje. :( Zatím vyndavám jen šutry (už jsem jich vyndal přes 50 Kg) ale až mi dojdou šutry, začnu s rybama - strašně rychle rostou. :shock:
Mám 6 peřovců ve velikosti 15 - 20 cm, 8 frontíků 12 - 22 cm, 3 krunýřovce L 200 15 cm atd atd. ...taky se mi všechny ryby líbí ale za chvilku se mi tam už nevejdou. :cry: Pořád přemýšlím, které půjdou pryč a na 100% nejsem rozhodnut......zatím to vypadá, že odlovím celou skupiunu N.cylindricus ( ani už nemám přehled, kolik jich tam je), pak A.compressiceps a Synodontis.
Rozhodně bych u Tebe v AQ s tou osádkou taky něco udělal. Zdá se mi stejně chaotická jako u mne. :lol: :lol: :lol:


NJ u teba to je tiež husté v akva, veď sleduje pravidelne. :D.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod A+I » 10 čer 2009, 09:30

Ahoj, ptas se co zmenit. Pro Tropheusy mas uplne nevhodne poskladane kameny. Meli by mit dva velke kameny a nebo dve hromady z kamenu - kazdou na jedne strane akvaria. Pokud je akva dost dlouhe, tak muze byt jeste jedna hromada uprostred pro tretiho dominantniho samce. Pri velke agresivite Tropheusu se pak doprostred postavi nejaky hodne vysoky kamen.
Ja myslim, ze ten objem vody neni pro tolik ryb co tam chces mit. Podle me by byli OK Tropheusi, Sardinky, Leleupi, Chalici a ti dva Eretici. Zbytek by sel ven (az na Prisavku thajskou :D ).
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Karpatska » 10 čer 2009, 09:57

A+I píše:Ahoj, ptas se co zmenit. Pro Tropheusy mas uplne nevhodne poskladane kameny. Meli by mit dva velke kameny a nebo dve hromady z kamenu - kazdou na jedne strane akvaria. Pokud je akva dost dlouhe, tak muze byt jeste jedna hromada uprostred pro tretiho dominantniho samce. Pri velke agresivite Tropheusu se pak doprostred postavi nejaky hodne vysoky kamen.
Ja myslim, ze ten objem vody neni pro tolik ryb co tam chces mit. Podle me by byli OK Tropheusi, Sardinky, Leleupi, Chalici a ti dva Eretici. Zbytek by sel ven (az na Prisavku thajskou :D ).


Pekný nápad :D určite mi tam ostane aspon jeden pár šnekáčov :D bez nich by to nebola poriadna tang. pre mňa. Kľudne by som sa vzdal prísavníkov a ten zbytok to je no problém.


p.s. len som myslel, že tie sardinky závažia ked ich je 17 ks omnoho viac ako 7 šnekáčov a poprípade jeden prísavník.

A ktomu rozmiestneniu kameňov asi to vyskúšam. Ale je taká vec, že mám určite aspon 3-inu samcov ak nie až polovicu. No proste samce okrem stravy si držia každý kúsok skaly, alebo piesku proste niake územie. Nie su agresívne voči ostatným až na výnimky. Len sa bojím, že trochu podrastú a nebudem im stačiť, to územie, čo si vybrali teraz.


A k tým šnekáčom sa bojím, že budú moc terorizovaný, lebo dominantný chalinochromis dáva zabrať teraz dominantnému L. meleagris. Chalinochromisi sú úžasné aj sa super vyfarbili a už si začínajú rozumieť medzi sebov.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod A+I » 10 čer 2009, 10:59

No to zalezi na Tobe, ale na dne uz mas ryb dost i bez snekacu. Navic pises, ze bez snekacu by to nebyla Tanganyika, ale mas tam shells z more, a ty se mne k Tropheusum jaksi vubec nehodi, to uz by se mne tam vic pasovaly ulity ze sneka zahradniho :o .
Leleupi, Chalici a Eretici na dno, Tropheusi ve volne vode (prevazne) a Sardinky nad ne - mas vysku 70 cm a tak Sardinky by vyplnily vrch.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Karpatska » 10 čer 2009, 11:42

A+I píše:No to zalezi na Tobe, ale na dne uz mas ryb dost i bez snekacu. Navic pises, ze bez snekacu by to nebyla Tanganyika, ale mas tam shells z more, a ty se mne k Tropheusum jaksi vubec nehodi, to uz by se mne tam vic pasovaly ulity ze sneka zahradniho :o .
Leleupi, Chalici a Eretici na dno, Tropheusi ve volne vode (prevazne) a Sardinky nad ne - mas vysku 70 cm a tak Sardinky by vyplnily vrch.


omyl mam origo 20 shell kupených z jazera. ale multáci ich nemajú a dokonca si vyberajú morské a nie tie z jazera :D.

ale máš pravdu s tým čo píšeš. ale aspon jeden pár si nechám.

pre snekáčov mam ešte 90*30 čo má polochu akva :D.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod Karpatska » 16 čer 2009, 11:08

Prvé úmrtie Tropheusa. Neviem prečo ani nebol niak ozobaný, ani iné fľaky na sebe nemal, čiže neviem ale budem sledovať. Poprípade ak niečo tak pridám foto.


btw. som preriedil kamene, dúfam, že to bude lepšie.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod richard » 16 čer 2009, 14:35

Jestli počítám dobře, vychází mi nějakých 80 ryb v akva s 500 litry - to je šílené. Je dobré mít max 1cm ryby na 1l vody. Při délce 10 cm ryb mi to vychází 50 ryb. Takže bych hooodně redukoval.

jinak nádherná zelená řasa.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod Karpatska » 16 čer 2009, 18:15

richard píše:Jestli počítám dobře, vychází mi nějakých 80 ryb v akva s 500 litry - to je šílené. Je dobré mít max 1cm ryby na 1l vody. Při délce 10 cm ryb mi to vychází 50 ryb. Takže bych hooodně redukoval.

jinak nádherná zelená řasa.

lol počítaj najprv čo ide von a že niesu ani zdaleka dospelé, to je dôležité. Voda je ok ved si kukni video. Dik za tu rasu.

btw. predtým strane rozoberáme, čo s akva von skôr navrhni ....
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tanganyika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků