Pěstírna akvarijních ryb

Obecná diskuze o tanganické akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Pěstírna akvarijních ryb

Příspěvekod Radim Zídek » 13 srp 2005, 16:12

[align=center]Obrázek[/align]

Nemohu si pomoci, ale stále si pohrávám s myšlenkou založit si pěstírnu s rybami z Tanganyiky a částečně i Malawi. Poslední dobou dost vážně. Zajímal by mě váš názor zda má šanci se další pěstírna uchytit na českém trhu, a nebo jenom fantazíruju. :) Prozatím mám sehnané prostory, porovnávám nabídky zkrachovalých pěstíren na nákup příslušenství a akvárií a jsem ve fázi plánování.
CO VY NA TO??? :?
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod nakatenga » 13 srp 2005, 16:35

:shock: :shock: :shock:

Co na to říct - trh je naprosto nevyzpytatelný. Je těžké odhadnout, jaké šance by jsi v aréně měl. Myslím, že lidí, kteří chtějí mít doma AQ s afrikou, přibývá, takže půjde v první řadě o vytvoření stálé klientely, která bude s obchody u tebe spokojená a bude ti důvěřovat - pak informace o své spokojenosti předá dál a máš vyhráno.
V druhé řadě - jaká je v kraji konkurence?
Fantazírování to určitě neni, pokud budeš chtít, aby si "to vydělalo samo na sebe" (odpos? ten výraz) a tak trochu něco navíc pro rozvoj...
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Shalibaba » 13 srp 2005, 20:14

Ahoj Radime. Super nápad. Kdo jiný, než Ty by se tomu měl věnovat dá se říci, že profesionálně? Na akva trhu se nevyznám, ale myslím, že pokud do toho ze začátku půjdeš s min. náklady, tak proč ne? A přesně jak psala nakatenga - hlavní je aby si to vydělalo samo na sebe ne? Protože jak Tě znám, tak pro Tebe bude asi hlavní ten parádní pohled na veliké hejno jednoho druhu tlamovce v pusté nezařízené nádrži. A což teprve, když takových nádrží bude kvantať
Co prostory? Doma nebo někde v nájmu? - to už samo o sobě hodně napoví o případných pravidelných nákladech.
Pokud to rozjdeš, tak já určitě budu první, kdo nějakou Tvojí produkci z Malawi nakoupí :)))
Držím palce, ať nezůstane jenom u plánování. Bude to krása, ale počítej s tím, že pak nás tam budeš mít na kávě hodně často!
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Shalibaba » 13 srp 2005, 20:16

P.S: ještě jsem zapomněl napsat: Jako přidruženou výrobu bys mohl rozjet výhradní zastoupení pro ČR v dovozu zázračného krmení NLS, ne? :) (nad tím přemýšlím pro změnu já :) )
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod ax » 13 srp 2005, 21:41

To Radim: No, ja pestirnu nechci a myslim si ze to neni zase takova legrace. Trochu ekonomiky je traba do toho vlozit. Jestli chces slyset taky trochu neco proti, tak v kratkosti.
Akva a veskere rozvody vody, vzduchu, elektriny ve vyhovujicich prostorech. Elektrina jistena automaticky startovanym generatorem, nejake on-line informovani, zajisteni objektu, slusna upravna vody to je co me jen namatkou napada z investic. A na tech bych nesetril, ty se zaplati jednou, provozni naklady jsou horsi, ty se plati porad. Elektrina, vodne to bude jen minimum. ...
No a pak prijdou lidi. Najit opravdu schopne lidi, to bude problem. Jiste, na pocatku to budes delat sam (rodina a pod.), ale pak se taky budes chtit nekdy podivat kousek za barak a v tu dobu musi byt nekdo ready resit problemy (neresim, ze jednou nenakrmis, i kdyz to taky asi nebude jen tak). Zatm vse funguje. Pak musis najit chovne ryby, ty si hyckat, ale porad vse funguje. A pak neco vychovas. Ted musis ty ryby nekomu prodat a pritom na tom neprodelat. No a vecer si misto koukani do akvarka pustis do komunikace s FU, VZP, CSSZ a dalsima. K tomu ti parkrat nekdo nezaplati, ale ty musis platit vcas, jinak te CEZ odpoji... No, predpoklam, ze si tohle vse uvedomujes a mas to domysleny (predevsim nasledky na rodinu a svuj zivot). Jestli ano, pak vitej mezi nami blazny, co v tomhle state podnikaji. Jelikoz mam akva rad, tak si to prave timhle vsim nechci nechat zkazit.

To Shalibaba: Podle me vyhradni zastoupeni dnes uz skoro nema cenu. Koupit cokoliv kdekoliv neni problem a ver, ze tvoje nakupni ceny nebudou ani nahodou na urovni prodejnich cen velkych obchodu. To je duvod, proc spousta zverimexu konci, protoze zradlo pro kocky a psy maji v supermarketu za ceny, za ktere to nedokazou nakoupit.
A ted vazne. Vcera jsem navazil davky NLS ("vloupal" jsem se k nasi soukromnici do jejiho konzumu a okupoval vahu, predpokladam, ze uz cela vesnice vi, ze mam doma nejake zazracne krmeni pro ryby az z ty Ameriky), zitra je zabalim a v pondeli pujdu na postu. Jo a zajima te, jaky mam nazor na funkcnost zazracneho krmeni po tydnu uzivani?
ax
častý přispívatel
 
Příspěvky: 216
Registrován: 13 črc 2005, 01:39
Bydliště: Mořina (pod Velkou Amerikou)

Příspěvekod Radim Zídek » 13 srp 2005, 22:03

Co se všechno zkrývá za podnikáním už mám za sebou a vím, že to někdy stojí pěkně za ..... Jinak co se týče prostor kde bych to rád realizoval, tak nájem není žádný, prostory jsou v rodině, objekt je střežen alarmem s možností napojení na hlídací pult bezpečnostní služby, plynofikace, stavebně je vše renovované, hala 20x8m + kancelář, soc.zařízení a komora. Zdroj vody je studniční s výbornou kvalitou vody. K řešení jsou věci jako zásobníky na vodu vč. úpravy, odpovídající normy na elektroinstalací a předělávka vody a odpadů.Co se týče prodeje ryb většina by šla na export. Jinak vesměs to chci z počátku zkusit spíše pro zábavu a pro potěšení a potom se uvidí zda rozšířit či pokračovat v zálibě. Co se týče chovných ryb většina bude z odchytů a odchovů odchytových ryb (tzv. F1). Uvidím, myšlenkových pochodů je nyní moc.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod ax » 13 srp 2005, 22:20

Kdyz ja mam pocit, ze tohle se pro zabavu moc delat neda (teda pokud nemas neomezeny zdroj penez). Uz je ty upravy budou neco stat (elektrina pri vykonu do 20 kW v radu desitek az stovek tisic). A kdyz uz to delat, tak poradne od pocatku, cokoliv pak opravovat bude minimalne opruz, o financich nemluve. Ano, pokud mas odber, tak je to hned o kousek lepsi, ale mam dojem, ze tech "malych" pestiren konci prilis mnoho (staci kouknout do inzeratu). Oni se ti Cinani cpou i sem a s jejich nakladama.... Ale ver, ze se rad prijedu podivat a mozna i neco koupit (jen ten muj nakup te nevytrhne, to vime oba).
ax
častý přispívatel
 
Příspěvky: 216
Registrován: 13 črc 2005, 01:39
Bydliště: Mořina (pod Velkou Amerikou)

Příspěvekod Radim Zídek » 13 srp 2005, 22:34

TO Ax: určitě tě rád uvidím. Od samého začátku to chci dělat na pořádné úrovni s kvalitním vybavením, ale nepostavím naráz pěstírnu o objemu cca 50 000 L vody, ale začnu třeba na 10 000 L a postupně dle rentability budu rozšiřovat. (zatím nekradu :-) ) Hlavně si s tím můžu hrát, protože mě nic nežene a rozjíždět něco na honem s horkou hlavou se nevyplácí a u ryb to platí dvojnásob.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod ax » 13 srp 2005, 23:23

Ani me nenapadlo, ze bys neco delal narychlo, uz jsem psal, ze to povazuji i v min. verzi za beh na dlouhou trat (ostatne postavil jsem dva domy, takze i kdyz je to mensi, problemy budou z velke casti stejne). Nektere veci se blbe rozsiruji (napr. generator se proste musi prodat a koupit vetsi, kdyz ti nestaci na novy rozmer, cokoliv stavebniho (i elektrina) se v bezici pestirne dela hur. Mam pocit (ale tohle si ty urcite spocitas predem), ze lecos udelane rovnou na tech 50 kubiku bude vyrazne levnejsi a bezproblemovejsi nez reseni s mezistavy.
Ostatne H.D. na muji otazku jak se mu dari rekl: "Tohle mam pro radost, me zivi neco jineho". Takze ted jen mit neco, co te bude zivit a muzes to mit pro radost.
ax
častý přispívatel
 
Příspěvky: 216
Registrován: 13 črc 2005, 01:39
Bydliště: Mořina (pod Velkou Amerikou)

Příspěvekod nakatenga » 14 srp 2005, 08:32

TO ax, Radim - na určité věci jsem se Radima ani neptala ani je nezmiňovala, protože vim, že staví, rekonstruuje a ještě navíc podniká, má obětavou manželku a viděla jsem na vlastní oči, co už vybudovali. Většinu technických věcí, myslím, že jsou schopni vymysle nebo vyřešit sami. Dobře si to promyslet je samozřejmost a začínat s 10 000 litry neni ani moc ani málo. Nakonec, kdokoli začínal s jakýmkoli podnikem, začínal obvykle s málem a pokud se mu vedlo, rozvíjel. Takhle to asi Radim zamýšlí. A když to nezkusí, bude možná v hloubi duše tak trochu nespokojen. Můj názor.
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Další

Zpět na Akva Tanganyika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků