Zakládání 540l Tanganyika

Obecná diskuze o tanganické akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod wladys » 17 led 2010, 16:59

Občas klidně dávat.1-2x týdně není problém.Doporučuju pro trofíky cyclop,artemii nebo dafnii.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Ondra » 17 led 2010, 19:50

s tou artémkou pro trofíky jen velice opatrně, občas je to dobré pro spestření stravy, ale není to pro ně přirozené krmivo a ryby po něm ztuční. Tak jednou za týden trošku mraženého prospěje a povzbudí chuť do tření. Trofíci ale klidně zvládnou celý život na umělém krmení.
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Příspěvekod A+I » 18 led 2010, 06:42

Ondra píše: Trofíci ale klidně zvládnou celý život na umělém krmení.

S touto vetou souhlasime. Kvalitni dobre vyvazene umele krmivo pro Tropheusy a spirulina. Krmivo at neobsahuje vic nez 39% proteinu, at ma co nejmin tuku a co nejvic vlakniny. Vysoky obsah vlakniny je vic nez dulezity.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

aqua

Příspěvekod Matthes » 18 led 2010, 11:41

Oka díky všem za info :o pod akva jsem si pořídil tuto podložku http://www.akvamak-hobby.cz/akvamak-hob ... 160-x60-cm a do filtru náplně i když už tam jsou kroužky a aktivní uhlí :lol:
Přílohy
DSC08625.JPG
DSC08625.JPG (135.73 KiB) Zobrazeno 1044 krát
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Ondra » 18 led 2010, 11:58

No co se týče náplní do filtrů, tak aktivní uhlí se hodí snad jen k tomu, že vychytá z akva přebytečné léčivo, které v akva po léčení zůstane. Do filtru stačí dát jen molitan a filtrační vatu, nic víc tam dávat nemusíš. Ty keremické kroušky nejsou špatné, ale bakterky jsou stejně na všem v akva... takže jsou trochu zbytečné. Důležitá je velice kvalitní mechanická filtrace, to je základ.
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Aqua

Příspěvekod Matthes » 18 led 2010, 12:02

Ok uhlí a zeolit dám na rozjezd potom tam narvu hlavně molitan, teď mě docela mrzí, že jsem hned nekoupil tu FX5, ale stálo to přes 5 tis. :? takže to až tak za půl roku. Nejdražší je pořídit do všechno najednou :( :lol:
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod richard » 18 led 2010, 14:00

uhlí nedávej vůbec. Jestli ti ta 405 nejela, tak ji zkus vyměnit - v každém solidním obchodě ti nové bezproblémů vezmou zpět, protože to prodají někomu jinému.

Když již dáš keramiku a máš ji, tak ji nechej. Je to buď a nebo. Není to lepší nebo horší oproti molitanu. V obém se usadí bakterie a budou filtrovat vodu. Tu keramiku moc lidí nemá, protože konkrétně tato od sery stojí hrozné peníze.

Ve filtru mám kombinaci molitan, keramika, zeolith - a jsem nyní spokojený. Ze začátku jsem měl v 500l akva 2x tetratec 1200, ale začali téct a nestíhali filtrovat objem. Teď mám 1x tetratec a 1x fx5 oboje na 2/3 výkonu. Voda se pěkně točí a detrit neplave ve vodě, ani se nedrží na dně. Je teda fakt, že ten fx5 je docela hlučný - ve srovnání s tetratecem - počítám, že to souvisí s výkonem.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod Pecan » 18 led 2010, 16:02

richard píše:uhlí nedávej vůbec. Jestli ti ta 405 nejela, tak ji zkus vyměnit - v každém solidním obchodě ti nové bezproblémů vezmou zpět, protože to prodají někomu jinému.

Když již dáš keramiku a máš ji, tak ji nechej. Je to buď a nebo. Není to lepší nebo horší oproti molitanu. V obém se usadí bakterie a budou filtrovat vodu. Tu keramiku moc lidí nemá, protože konkrétně tato od sery stojí hrozné peníze.

Ve filtru mám kombinaci molitan, keramika, zeolith - a jsem nyní spokojený. Ze začátku jsem měl v 500l akva 2x tetratec 1200, ale začali téct a nestíhali filtrovat objem. Teď mám 1x tetratec a 1x fx5 oboje na 2/3 výkonu. Voda se pěkně točí a detrit neplave ve vodě, ani se nedrží na dně. Je teda fakt, že ten fx5 je docela hlučný - ve srovnání s tetratecem - počítám, že to souvisí s výkonem.


Přišel si na to, proč ti ta Tetra tekla? budu ji teď instalovat dop nového akva , bude v garáži (ten filtr samozřejmě), ale chci se vyvarovat event. problémů

Díky
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Aqua

Příspěvekod Matthes » 18 led 2010, 16:07

Já slyšel tolik lidí co s Tetra měli problémy že jsem šel radši do Fluvalu a když už chce někdo kvalitu a značku jde do Eheimu, ale vždy je to penězích :)
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Aqua

Příspěvekod Matthes » 19 led 2010, 08:24

Má někdo z vás v bytě připojištěné akva popř. na kolik to vyjde? dík za odpovědi :o
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tanganyika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků