Jezerní odchovy

Obecná diskuze o tanganické akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jezerní odchovy

Příspěvekod yossarian » 27 úno 2010, 01:28

Mate nekdo rybky z Jezernich odchovu? A jaky je vas nazor na takto odchovane ryby? Videl jsem v jednom dokumentu ukazku z farmy kde byli diry v zemi a proste takove hnusne kanaly ve kterych rybky byli. Diky za nazory
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod Ondra » 27 úno 2010, 10:36

Já jednou rybky z farmy měl, byly to Bemby. Bohuřel jsem jich koupil jen cca 15 kousků, takže to nebylo ideální. Musím uznat, že samci byli krásní. Viděl jsem i skupinku Bemby WILD, které mě moc nenadchly, neměly příliš široký pruh... Jinak ryby z farem od jezera jsou podlemě relativně dobrou alternativou a je to takový předstupínek k "pravým" odchytům. :) Takové ryby jsou i o něco levnější, protože jsou trochu menší než odchytové ryby. Je to ale dosti individuální, i cena odchytů často dost kolísá.
To je můj názor, ale nejsem přes jezerní odchovy žádnej profík :lol: , určitě jsou zde i chovatel, kteří mají jiné zkušenosti :o
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Příspěvekod sarka.x » 27 úno 2010, 10:45

Jezerní odchovy jsou menší jak píše Ondra .
Příklad u tropheusů - skutečný odchyt má vel cca 9 -11cm, faremní odchov cca 7 - 9cm.
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod Matthes » 27 úno 2010, 12:27

Tohle by mě taky zajímalo, (F1, jezerní odchov či odchyt) je mi jasné jaké jsou v tom rozdíly, ale jaké jsou nároky na vodu či stravu jsou tam nějaké velké rozdíly? :)
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Ondra » 27 úno 2010, 17:44

Příjde mě, že odchytový ryby se množí nejlíp (v ideálních podmínkách !!!!). Ryby z farem můžou být kvalitní, ale nemusí. To stejný platí i o odchytech. Není prostě ryba jako ryba. Jak v africe ryby naloví, tak je roztřídí a mají určitě smlouvy s velkoodběratelama a těm posílají lepší ryby (nebo větší a kvalitnější a nebo prostě jen ryby jedou z jezera k obchodníkovy rychleji, což je hodně zásadní!!! pro následnou aklimatizaci). Objednávat ryby "naslepo" je hodně risk. V takovém případě si člověk musí box odebrat ihned když dorazí. Nejepší je nechat ryby aklimatizovat u prodejce a až jsou rybky ve 100% kondici, tak je teprve vzít. Rozhodně se to vyplatí!

Jinak s tou velikostí to může být někdy i matoucí, dají se sehnat ryby z farmy skoro v dospělé velikosti a i ryby z odchytu jsou někdy menší.
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Příspěvekod sarka.x » 27 úno 2010, 18:02

sarka.x píše:Jezerní odchovy jsou menší jak píše Ondra .
Příklad u tropheusů - skutečný odchyt má vel cca 9 -11cm, faremní odchov cca 7 - 9cm.


[quote="
Jinak s tou velikostí to může být někdy i matoucí, dají se sehnat ryby z farmy skoro v dospělé velikosti a i ryby z odchytu jsou někdy menší.[/quote]

No já jsem si říkala aby nebylo, že bych "nedostala za uši" :lol:
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod Matthes » 27 úno 2010, 18:05

určitě jedna s příčin může být taky pravidelné krmení, oproti ryb z jezera tam jim asi krmivo nesypou :lol:
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod sarka.x » 28 úno 2010, 12:14

sarka.x píše:
sarka.x píše:Jezerní odchovy jsou menší jak píše Ondra .
Příklad u tropheusů - skutečný odchyt má vel cca 9 -11cm, faremní odchov cca 7 - 9cm.


[quote="
Jinak s tou velikostí to může být někdy i matoucí, dají se sehnat ryby z farmy skoro v dospělé velikosti a i ryby z odchytu jsou někdy menší.


No já jsem si říkala aby nebylo, že bych "nedostala za uši" :lol:[/quote]

Informaci o velikosti odchytů a faremních odchovů mám od M. Krauta, tak počítám, že na tom určitě neco pravdy bude :o . Zvažovala jsem koupi odchytů tak jsem se zajímala o velikost .........
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Odchyty

Příspěvekod Selik » 28 úno 2010, 14:19

pridam aj ja kusok pozorovani. Velkost nieje rozhodujuca ako pise Ondra. Nam pride box Kasang a su tam ryby od 7-12cm. Zalezi aky mali potapaci stastie pri love. A zalezi aj ci ryby posiela clovek co ich priamo chyta alebo len clovek co kupuje ryby od lovcov a posiela ich.(tu su ryby skoro vzdy velke lebo on si navybera priamo) Taka je pravda. To Ondra Bemby divoke vsetky maju tenky pas lebo siroky pas vznika slachtenim, vyberaju sa po mnohe generacie ryby s najsirsim pasom a mnozia sa medzi sebou a tak dostaneme siroky pas. Pekny den
Uživatelský avatar
Selik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 312
Obrázky: 38
Registrován: 10 led 2007, 20:51

Příspěvekod chipimbi » 05 dub 2010, 18:30

Má někdo zkušenost s rozmnožováním Jezerních odchovů??Jestli se rozmnožují třeba hůře než divoké ryby nebo je to stejné??
Uživatelský avatar
chipimbi
uživatel webu
 
Příspěvky: 51
Registrován: 06 bře 2010, 00:03
Bydliště: Most

Další

Zpět na Akva Tanganyika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron