CZmokova Tanganyika - VIZE

Obecná diskuze o tanganické akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Re: CZmokova Tanganyika - VIZE

Příspěvekod hr » 21 lis 2013, 11:37

Peco jen tak mimochodem už netřeba ti nakládat ale přeci jenom je zřejmé že se něco domníváš , přečetl sis nějakou reakci či článek který globalizuje střevní onemocnění ryb nebo jiné s podobnými příznaky a potom to zde šíříš. :3:
Já říkám že když nevíš tak nepiš. :1:
Mimochodem příznaky tzv bloatu má většina ryb a nejen africké nebo byložravé, které mají nějaké střevní nebo zažívací potíže. :?
Problematika léčby je potom rozdílná dle zjištění konkrétní nemoci a ne jakéhosi zobecňování pod názvem bloat. :5:
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: CZmokova Tanganyika - VIZE

Příspěvekod peca » 21 lis 2013, 12:13

tak hr..... nebuď taký hrŕŕŕŕŕ
nič nešírim, to poprvé........ bloat som si sám prešiel , takže veľmi dobre viem o čom to je a ako sa lieči (aspoň mne sa to zčasti podarilo)
po druhé...povedal som si svoj názor a to, že ten článok bol z webu je samozrejme pravda ale nechcelo sa mi obšírne niečo rozpisovať, ked sa vysvetlenie dá nájsť na webe, takže som to jednoducho skopíroval a vložil.......zhanal niečo o bloate, tak som mu niečo nasiel. Mohol som aj nereagovať a nechať chlapca hľadať, ale o tom tento portal nie je.
Takže ak máš niečo lepšie o bloat-e tak to sem hoď, a nemudruj. Môžeš si byť istý, že to ako "rozširovanie niečoho " brať nebudem. :5:
Uživatelský avatar
peca
uživatel webu
 
Příspěvky: 12
Registrován: 20 zář 2013, 18:28
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: CZmokova Tanganyika - VIZE

Příspěvekod peca » 21 lis 2013, 12:35

PIETRO píše::lol: Máš pravdu vetší hovadinu jsem dlouho nečetl .!!! Myšleno Bloat + další kraviny co tady vložil.


pietro, dá sa čítať a kritizovať, to je tvoj prípad, a dá sa niekomu odpovedať na jeho otázku.
Ja som ten článok ani nevytvoril a ani ho neobhajujem, aj keď si myslím, že to žiadna "kravina" nie je. Mal aspon trochu pomoct niekomu, kto slovo bloat mozno pocul prvy krat.
::s30::
Uživatelský avatar
peca
uživatel webu
 
Příspěvky: 12
Registrován: 20 zář 2013, 18:28
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: CZmokova Tanganyika - VIZE

Příspěvekod hr » 21 lis 2013, 12:45

Peco, je důležité pochopit podstati věci a ta semá tak, že slovo bloat je výmysl a zobecnění pro různé druhy onemocnění, třeba i s rozdílnou léčbou, ale podobnými příznaky.
Je to asi tak jako by praktický lékař všem říkal že mají chřipku a dával na vše paralen.
Ale důležitá věc, aby proběhla léčba správně, je správná diagnóza a na jejím základě nasazení správných medikamentů.
Jinak je to potom vše jenom nic neříkající bloat :7:
Naposledy upravil hr dne 21 lis 2013, 16:22, celkově upraveno 1
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: CZmokova Tanganyika - VIZE

Příspěvekod peca » 21 lis 2013, 12:49

súhlasím......
ten článok mal pomôcť, nie niečo negovať, aj keď možno niečo zovšeobecňuje, išlo o podstatu veci vysvetliť aspoň zhruba, čo bloat je...... :17:
Uživatelský avatar
peca
uživatel webu
 
Příspěvky: 12
Registrován: 20 zář 2013, 18:28
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: CZmokova Tanganyika - VIZE

Příspěvekod hr » 21 lis 2013, 15:21

Tak naposledy.
Podstata věci je taková, že bloat není nic, nic si tím teda nevysvětlil. :1:
Naposledy upravil hr dne 21 lis 2013, 16:20, celkově upraveno 1
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: CZmokova Tanganyika - VIZE

Příspěvekod peca » 21 lis 2013, 15:24

Podstata veci je taka, ze to je tvoj nazor, bohuzial nespravny. Bloat je choroba, ziadny vymysel...doslovny význam slova je nafuknutý. A nafuknutie ryby je reakciou na napadnutie crevneho systemu, ktory nepracuje. Samozrejme su aj ine pripady a ine choroby, pri ktorych rybu nafukne, ale to tu rozoberat nebudem.
To je všetko , uzatváram tému.
Uživatelský avatar
peca
uživatel webu
 
Příspěvky: 12
Registrován: 20 zář 2013, 18:28
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: CZmokova Tanganyika - VIZE

Příspěvekod PIETRO » 21 lis 2013, 16:01

Proti tobě osobně nic nemám :o . Chápu, že jsi vložil něco co by mohlo někomu pomoci ale jak říkám větší kravinu jsem nečetl. Mezi námi je obrovský rozdíl. Já vím o čem to je, ale ty bohužel nevíš. Proto se jen domníváš, že text,který jsi vložil je pravdivý nebo dokonce poučný. Ale věř mi, jsou to hlouposti a domněnky.
Bloat prostě neexistuje a nikde ho v diagnostických příručkách nenajdeš. Každá nemoc má své jméno a každá diagnóza má většinou také své číslo.
Opravdu nemá smysl se zde bavit o těchto věcech, jelikož ten odpad čím je internet zahlcen a lidé ještě tomu věří, je zbytečné řešit.
Dík za tvůj čas a námahu.
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Předchozí

Zpět na Akva Tanganyika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron