CZmokova Tanganyika - VIZE

Obecná diskuze o tanganické akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Re: CZmokova Tanganyika - VIZE

Příspěvekod mattes » 23 čer 2013, 13:48

Párkrát jsem viděl kombinaci Trophs a Callochromisem. Sice mají rozdílné potravní nároky, ale sera flóra s cyklopem jim možná bude stačit? Callochromis pěkně pročišťuje dno :-) zkus se dotázat Canarta a případně Foťka ze Slovenska....oba tuto kombinaci mají...
Uživatelský avatar
mattes
uživatel webu
 
Příspěvky: 50
Obrázky: 10
Registrován: 10 srp 2012, 09:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: CZmokova Tanganyika - VIZE

Příspěvekod mcgogo » 24 čer 2013, 09:44

Tak já taky přidám, jak to mám já. Možná to není úplně správně, ale zatím to funguje.

V jednom akváriu společně s tropheusy a Petrochromisy mám na dně pod velkým šutrem párek Julidochromisů, kteří se tam mezi tropheusy celkem v klidu třou a mají několik generací mladých. Tropheusy si těch prcků vůbec nevšímají. Jednou za čas ty větší odlovím a dám pryč, páč mám strach, že se mi tam utvoří další pár a to už by tam těch prcků asi bylo moc. V druhém akváriu mám s tropheusy eretíky, bohužel se mi v sobotu stalo co se poslední dobou hodně diskutuje. Ten největší začal magořit a než jsem si toho všiml, tak stačil umlátit jednoho svého menšího konkurenta.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Re: CZmokova Tanganyika - VIZE

Příspěvekod CZmok » 24 čer 2013, 23:01

mattes - Callochromis by mě teda vůbec nenapadl. Podle mě musejí více či méně strádat. Ale děkuji za tip. Škoda, že zase nefungují upozorňovací maily, že by si to zmínění pánové třeba i přečetli, kdybych jim poslal SZ.

mcgogo - mohl bys mi prosím říct k oběma akváriím? 1.) Jejich rozměry 2.) Jak staré jsou konkrétní ryby 3.) Jak dlouho je takto spolu máš? Díky
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Re: CZmokova Tanganyika - VIZE

Příspěvekod CZmok » 08 črc 2013, 21:58

Teď v neděli si přijede chlapík pro moje "staré" akvo. Chtěl bych sem dát plánovaný postup transportu, jestli tam neuvidíte nějakou blbost, abych předešel havárii.

1.) Odpustím vodu z akva do 50ti litrové bandy, kterou si přiveze pán s sebou.
2.) Odpustím vodu do poloviny akva.
3.) Vytahám šutry.
4.) Odlovím ryby do bandy.
5.) Zapojím jim tam vzduchovací motorek na dobu, než odpojíme a odneseme akvo a techniku do auta.
6.) A teď nemám úplně jasno jak s filtrama... Jestli stačí je prostě odpojit. V exterňáku nechat vodu a zavřít kohouty nebo jejich obsah vylít do nějaké další bandy, kterou si pán přiveze s sebou a hodit tam i bioakvacit z hlavy a tento bordel si pak naleje zpět. Jak to vidíte Vy?
7.) Všechno rozebral a ukončit transport.

Cesta by měla trvat snad kolem hodiny. Díky za rady, nerad bych něco pokakal.
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Re: CZmokova Tanganyika - VIZE

Příspěvekod hr » 09 črc 2013, 19:13

Filtr vylejt, náplně proprat a nechat bez vody.
Po zařízení nádreže ještě jednou náplně propláchnout a zapojit na aqo.
Majitel ať si pro medium s filtru nebo jen bordel skočí k někomu v blízkosti bydliště, o kom ví že má aqo v cajku a naočkuje si tak svou nádrž a když nezná nikoho, ať použije mnohdy tolik opovrhovaný start filtr nebo podobnou sračku za hříšný peníz. :lol:
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: CZmokova Tanganyika - VIZE

Příspěvekod CZmok » 09 črc 2013, 21:41

Proč by nemohl použít bordel z filtru ode mě, není to škoda se ho zbavovat a pak ho složitě shánět někde jinde? Někde jsem četl, že když filtr nějaký přesně nedefinovaný čas nepracuje, tak jakoby zahnije... To je ten důvod? Co když by se to přelilo do nějaké bandy? To by musel to sehnání jiného bordelu nebo starteru načasovat dobře, hned jak dojede dom, předpokládám, že to bude zprovozňovat a bez "zajeté" filtrace nevím, jak to pro ryby dopadne.
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Re: CZmokova Tanganyika - VIZE

Příspěvekod wladys » 09 črc 2013, 22:30

Pokud bude celá akce trvat kolem hodiny, tak bych nic z filtru nevylíval a nechal ho zavřený...... :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: CZmokova Tanganyika - VIZE

Příspěvekod CZmok » 09 črc 2013, 22:44

no to asi zase ne... Kolem hodiny bude trvat si myslím transport. Celkovou akci bych odhadnul tak na 3 hodiny. Leda ten filtr vkydnout do té bandy s rybama a nez se vyprdelíme ho nechat puštěnej a uzavřít jenom na transport.
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Re: CZmokova Tanganyika - VIZE

Příspěvekod PIETRO » 10 črc 2013, 13:57

Bakterie přežijí v pohodně několik hodin bez přísunu kyslíku a potravy. Nechápu, kde stále chodíte na dedukce, že zahyne.Při výpadku el.proudu na několik hodin se také nic neděje?? Nebo pokud má někdo obavu může obsah filtru+media- vyliji do bandy :lol: tedy nádoby a použiji vzduchovací motorek. No je to strašně složité že???
Jen tak mezi řečí ve filtraci může žít několik druhů různorodých bakteriálních kultur. Ne jenom ty co znáte s nepřeberných debat na fórech. Zdar pane.
:5:
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Re: CZmokova Tanganyika - VIZE

Příspěvekod CZmok » 10 črc 2013, 14:59

No vidíš, to je slovo do pranice.

No prostě bych to jenom nerad zkoušel, jestli to bakterky a následně třeba i ryby přežijí. Na to mám ty svoje čudly dost rád... :o A jak dlouho to tedy filtr bez přísunu kyslíku vydrží, aby se pak mohl hned pustit nově přeloveným rybám?

Snad se budou mít u nového majitele taky dobře. Zkušenosti prý má a několik akvárií už taky, tak snad.
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tanganyika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron