výlet k jezeru

Obecná diskuze o tanganické akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

výlet k jezeru

Příspěvekod zencakd » 18 pro 2005, 10:08

Ahoj všem, byli jste či znáte někoho nebo chystáte se někdo potápět v Tanganyice? Slíbil jsem ženě na příští prázdniny opožděnou svatební cestu do Afriky (za zvířátkáma :) a protože ryba je přeci taky zvíře, rád bych se dostal i k jezeru a strávil pár dní potápěním (důvody určitě nemusím rozebírat :). Oba se již nějakou dobu potápíme a i fotíme pod/nad vodou, takže bych i vše pořádně zdokumentoval.

Zatím jsem udělal svůj "domácí úkol" na internetu a jediné konkrétní, co jsem zjistil je to, že to není žádná sranda.

Uvítám jakékoliv informace! Díky moc,

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod Radim Zídek » 18 pro 2005, 12:34

Dostat se k jezeru je opravdu velký problém a není to akce pro dva lidi, znám lidi kteří byly jak na Tanganyice tak na Malawi, přijeli nadšení, ale z vyprávění vím, že je to docela i o život. Není to taky levná záležitost, cesta pro jednoho výjde cca na 80-120 000,-.
Pokud se to povede a budou kačky, tak bych letěl příští rok s několika lidmi na Tanganyiku, ale zatím to je ve hvězdách.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod tomas stredocech » 18 pro 2005, 19:09

ahoj, zacnu vetou, ze dostat se k jezeru je hracka, lae to proto ze jsem tam jeste nebyl, jednou se tam dostanu, neco malo jsem uz na internetu zjistoval. Tanzanie je zejmena diky Kilimandzaru a serengety docela turisticky otevrena tanganika je vice divocina, letenky jsou do 30 000 a na miste jsou autopujcovny svetovych siti, o zenskou bych mel vetsi obavy nez o sebe, preci jen pro afriku je zenska vice maso nez zenska, videl jsem nekolik fotek nasich cestovatelu u jezera, kdyz to zvladnou 50tnici tak mladi vpred to musi byt hracka, tesim se a jedu jakmile bude prilezitost, nebo pojedu na vlastni triku zima 2007, vim ze adventura porada zajezdy na kilimanzaro, myslim ze umi udelat i svatebni cestu na klic, vcetne tanganiky, drzim palce tomas
Uživatelský avatar
tomas stredocech
přispívatel
 
Příspěvky: 112
Obrázky: 148
Registrován: 21 bře 2005, 00:14
Bydliště: střední čechy

Příspěvekod zencakd » 19 pro 2005, 09:39

díky za inspiraci, vím, že to nebude sranda, ale taky se toho moc nebojím, už jsem pár podobných zemí procestoval čistě na vlastní triko (JAR, Borneo, Thajsko, Egypt...). Tanzanie i třeba Zambie jsou země s docela masovou turistikou, každoročně tam jezdí davy lidí.

Problém je v tom, že jezero je trochu "z ruky", ale přesto si myslím, že by neměl být problém najít cestu, jak se tam dostat. Ad Konigs pořádá každoročně zájezdy za potápěním v Malawi i Tanganyice, ale to je samozřejmě docela mastné, i když to musí být celoživotní zážitek zážitek!!

Ještě mě napadlo kontaktovat importní stanice. Pokud znáte prosím někoho, kdo tam byl a byl by ochoten se mnou třeba prohodit pár e-mailů, budu velmi rád. Jediné, co de-facto potřebuji, je získat info o ubytování, kde by měli potápěčské vybavení (svoje tahat odmítám) a dopravě.

Díky moc,

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod Lgaspo » 19 pro 2005, 09:53

Ked som zhanal povolenie na fotky do databazy MyFish narazil som na tuto stranku

http://malawicarsten.dk/start/

Majitel stranky suhlasil s tym, ze mozem pouzivat jeho fotky a zaroven mi aj napisal, ze momentalne bude na malawi.
Citujem:

"I will be in Malawi from the 28 November to the 2. January next year so
won't be able to reply in these dates."

Cize, zda sa byt celkom prijemny a komunikativny!
Teda ak by si mal zencakd zaujem o navstevu malawi, mozno by sa oplatilo s nim spojit.
Tu je mail : kontakt@malawicarsten.dk
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Radim Zídek » 19 pro 2005, 23:58

zkus Hynka Dařbujána, byl na Malawi i na Tanganyice.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Danouš » 21 pro 2005, 21:15

U Tanganiky byl taky ing. Neužil z Rokycan. Na své stránce www.tropheus.cz začal popisovat expedici k tomuto jezeru, bohužel zatím zůstalo pouze u prvního příspěvku. Ale i ten byl hodně zajímavý.
Uživatelský avatar
Danouš
přispívatel
 
Příspěvky: 190
Obrázky: 40
Registrován: 27 bře 2005, 13:04
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod zencakd » 21 pro 2005, 23:27

Díky moc, oba pány jsem kontaktoval zda by mi nepomohli. Uvidíme, co se dá zjistit.

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod zencakd » 21 pro 2005, 23:40

To Radim: Mohu se zeptat, kdo je autorem snímků Tanganyiky z galerie na tomto webu a z jaké je to části jezerať Díky moc,

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod Radim Zídek » 22 pro 2005, 19:21

většina fotek je od pana Reutera. Lokality jsou různé.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Další

Zpět na Akva Tanganyika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron