Nepřetržitě kolébavý pohyb!!!!

Diskuze pouze o rybách rodu Tropheus & Petrochromis!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Nepřetržitě kolébavý pohyb!!!!

Příspěvekod Marek1115 » 24 kvě 2006, 14:49

Dívám se takhle ráno na akva a jedna bemba se neustále kolébavě pohybovala. Vypadá to prakticky stejně jako při normálním chování, ale jenom z větším důrazem a stále. Rybka se drží uprostřed akva u skva, furt sebou vrtí. Občas odeplave pryč, za chvíli se zase vrátí na pozici. Nezměnilose to celé dopoledne až do teď. Ryba vypadá zdravě, nemá na sobě kousance ani nic podobného. Ještě bych dodal, že i pří plavání je to kolébání rozeznatelné

Nevíte někdo, co se děle? Mě to přijde velice podivné.....

Díky za odpověď
Uživatelský avatar
Marek1115
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Obrázky: 25
Registrován: 23 lis 2005, 18:45
Bydliště: Jesenice/Praha

Příspěvekod Danouš » 24 kvě 2006, 17:49

žere normálně s ostatními?
Uživatelský avatar
Danouš
přispívatel
 
Příspěvky: 190
Obrázky: 40
Registrován: 27 bře 2005, 13:04
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Marek1115 » 24 kvě 2006, 18:07

ano, žere
Uživatelský avatar
Marek1115
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Obrázky: 25
Registrován: 23 lis 2005, 18:45
Bydliště: Jesenice/Praha

Re: Nepřetržitě kolébavý pohyb!!!!

Příspěvekod Paldo » 24 kvě 2006, 20:40

Ahoj Marek. Smutná udalos?, ale nezúfaj, kým ryba žerie, ešte to nemusí nič znamenať. Ak prestane žrať:

Akvaristika - Karel Polák píše: ... Puvodcen strevních onemocnení však mohou být i tasemnice, které sa v tele ryby priživují, nebo i hlístice (Nematoda) a vrtejši (Acanthocephala), parazitující ve strevech ryb. Do akvária je nejspíše zaneseme s krmením, a nepremnoží-li se, ani o tom nevíme. Napadené ryby ztrácejí zájem o potravu a pri napadení motolicí se i nepravidelne pohybují a skutečne motají. Druh motolice, která napádá oko ryby, mužeme videt ve stredu oka jako tečku. Pri podezrení na napadení ryb temito červy ryby odlovujeme a vkládáme do kombinované lázne z roztoku solí a trypaflavinu, pri nadmerném postižení radeji...


Dúfam, že sa mýlim :cry:
Uživatelský avatar
Paldo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 390
Obrázky: 31
Registrován: 05 úno 2006, 11:31
Bydliště: pred akva

Příspěvekod Danouš » 25 kvě 2006, 18:24

Tak jestli žere, tak to nevím. Mě když přestala žrát, tak se neustále kolébala nebo spíš prohýbala v bocích , zdržovala se na jednom místě, zbarvení trochu sytější než obyvykle a do druhého dne byla kaput. Měla trávicí problémy
Takhle mi odešlo postupně asi 6 kusů Bemb pár dní po nakoupení skupiny asi 20 ks. Nejdřív jsem to zkoušel přeléčit Entizolem, hned jak jsem to zpozoroval , ale bez uspěchu.
Vypustil jsem granulové krmení a cyklop a dával jim sušené vločky Sera a Tropical. Od té doby žádná mrtvolka
Uživatelský avatar
Danouš
přispívatel
 
Příspěvky: 190
Obrázky: 40
Registrován: 27 bře 2005, 13:04
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod mikro » 25 kvě 2006, 20:30

Danous presne jak pises, ale takhle me vymrela polovina osazenstva :-((
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod memeo » 25 kvě 2006, 20:36

Podobné problémy jsem měl po založení prvního akvaria taky.V druhém(současném) je vše v pohodě.Doufám,že to tak bude i v mém novém třetím.;)
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod MilaKH » 26 kvě 2006, 10:43

Zkusil bych klást větší důraz na zprávné stravování.Snažil bych se rybám podávat jen něco lehkého a lechce stravitelného, myslím si že se ryba srovná. Jinak přeju úspěchy
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod xrewq » 08 čer 2006, 21:52

Kurňa tohle mě teď právě dějak tak 3 ikoly co jsem si včera přivezl :( jen se vrtěj na jednom místě, jak kdyby cvučili břišní tance ale nekolébají se , sem tam někam odplujou a makaj tam a strašně přitom mávaj ploutvema aby stáli na místě :((( takže se mám zejtra na co těšit jo ? Jak si dopadl ty Marku ?? Jo a ještě se při tom tře jedny o kameny bokem, ale nic na sobě nemá ??
Uživatelský avatar
xrewq
častý přispívatel
 
Příspěvky: 298
Obrázky: 44
Registrován: 07 bře 2006, 20:46
Bydliště: Dolní Čermná (okr. Ústí nad Orlicí)

Příspěvekod Marek1115 » 09 čer 2006, 10:27

Dopadnul jsem relativně dobrě. Zatím mi za celou dobu pošla jedna bemba, a to tak zhruba před 10 dnama. Ostatní ryby vypadají v pořádku.
Uživatelský avatar
Marek1115
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Obrázky: 25
Registrován: 23 lis 2005, 18:45
Bydliště: Jesenice/Praha

Další

Zpět na Akva Tropheus & Petrochromis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků