Co k Tropheusům??

Diskuze pouze o rybách rodu Tropheus & Petrochromis!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Co k Tropheusům??

Příspěvekod MilaKH » 29 led 2007, 18:05

Dobrý den., mám dva dotazy: 1, Co říkáte na Petrochromis v 540l akva???
2, Co by se popřípadě hodilo k Tropheusům??(Myslel jsem nějaké Eretmodus, Tanganicodus...) Máte ještě nějaké jiné nápady co by se k nim dalo dát?? Se stejnými potravními nároky.
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod Lgaspo » 29 led 2007, 19:42

Podla mna je to pre Petrochromisy male.
Jedneho zastupcu skupiny gobies (eretmodus, tanganicodus, spathodus) tam mozes v pohode dat.
Niektori mavaju s tropikmi v akva aj calvusy na regulaciu poteru.
Pripadne k tropikom mozes dat aj nejakych snekacov

Ale pockaj si este na vyjadrenie skusenych tanganyikarov :wink:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod MilaKH » 29 led 2007, 19:51

No já sem se o těch Petrochromisech bavil s panem Dařbujánem a on říkal že by tam šli, ale když vidím v jak velkých nádržích je maj někteří uživatelé tohoto webu..... Já vím že někdo má ty calvusy,nebo třeba compressicepsy. Jenže už to jsou jiné potravní nároky a já bych to chtěl saldit k těm trofíkům co nejlépe.
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod Radim Zídek » 29 led 2007, 20:28

Ať si každý říká co chce, tak Famuly aby dobře prosperovaly tak 700L a výš a ostatní druhy a formy 1000L a výš. Názory typu, to určitě půjde, jen si je kup mě poslední dobou začínají docela štvát. To je špatný přístup.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod MilaKH » 29 led 2007, 20:54

No já právě vím že snad minimum co tady má kdo Petrochromisy je nádrž přes 700l. Tak právě proto se ptám. Abych neudělal nějakou chybu.
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod Mauve » 31 led 2007, 09:32

Mám "famuly" v 700 litrech. Na to, abych činil nějaké závěry, je asi brzo (jsou ještě relativně mladí), ale vzhledem k temperamentu je těch 500 litrů opravdu na zváženou - snad někde v pěstírně v chovném akvariu s minimem vnitřní dekorace by to šlo, ale asi jen ty "famuly". Takové akvárium asi není tvůj cíl.

Mimo tropheusů a eretmodů mám v akváriu calvusi - jejich úkol je jasný - mimo "dělání parády" :) hlavně odchyt donošeného potěru tlamovců. Calvus je asertivní lovec - číhač - nemá s tlamovci žádné konflikty. Potravně je sice jinde, ale krmím samozřejmě mimo "zeleného" i artemií a perloočkou, takže podle mého názoru není problem.

S čím jsem neudělal dobrou zkušenost - to byli "šnekáči" - k tropheusům je já osobně už nedám :o
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Marek1115 » 31 led 2007, 13:17

Já mám s tropheiky erthmody. Teď jsem dal oceláty GOLD pryč, protože mi moc rušily ryby. Teď budu dávat do akva ještě tanganicoduse.
Až se mi ryby spárují zbyde mi v akva maximálně 2 páry erthmodů a dva páry tanganicodusů.

S těma šnekáčema bych se toho nebál, jen musíš vybrat neagresivní druhy.
Uživatelský avatar
Marek1115
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Obrázky: 25
Registrován: 23 lis 2005, 18:45
Bydliště: Jesenice/Praha

Příspěvekod MilaKH » 31 led 2007, 16:13

Já šnekáče s největší pravděpodobností mít nebudu. Ani mě moc nelákají, měl jsem je jednou a to my samec zasekl samici v ulitě a postaral se o to aby umřela. Od té doby s nimi mám jen negativní zkušenosti a navíc na to jak jsou malí jsou to docela solidní prudiči v akva :lol:
No já se jen na ty Petrochromise ptal., váš názor znám..Můj názor na to je že chci mít spokojené ryby a dobře společensky fungující akva, takže od Petrochromisů odpustím.. Zato asi budou Tanganicodusy..-V jak velké skupině se chovají??
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

pro MILA KH

Příspěvekod viktor janda » 31 led 2007, 16:31

Ale vo to de, ne? Vemte si Lamprologus Ocellatus, nebo jiného podobného lumpíka. To je aspoň v akváriu veselo. Sice sežerou mouchu třikrát větší, než jsou sami, ale to je přeci výběr druhů. Bojíte se konfliktů? Kupte si neonky. Nakonec taková Betta Splendens vám taky nadělá pěkné šrámy na duši. Holt je to příroda, a lepší vyhrává. Já osobně jsem
nadšený z toho, že mi při čištění Oceláti ozobou ruku do červena. Pravda, žralok nebo perlovka červená, dobře umístěná, také vykoná své, ale šnekáč je šnekáč.
Uživatelský avatar
viktor janda
uživatel webu
 
Příspěvky: 69
Obrázky: 9
Registrován: 29 dub 2006, 06:30

Příspěvekod MilaKH » 31 led 2007, 16:37

Každý máme holt jiný názor. Já nestojím o to aby mi tam nějaký mrňous dělal zle..
Myslím že bitev a konfliktů si užiju až dost a to nemusím mít ani šnekáče.. Tropheusy se dokáží taky pěkně rozpálit.
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Další

Zpět na Akva Tropheus & Petrochromis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron