Co k Tropheusům??

Diskuze pouze o rybách rodu Tropheus & Petrochromis!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Fuljer Imro » 01 úno 2007, 09:08

Ahojte,
vymysliet nieco s tropheusmi do akvarka je dost problem ale poznam jedne priklad kto to dokazal a mal pri tropheusoch vsetko.
Lamprologusy, Cyantopharynxi, Ophtalmotilapie, Aulonocranus, Altolamprologus, Neolamprologus, Petrochromis, Simmochromis a vela dalsich.
Tomuto fenomenu sa hovori PRIRODA.
Takze staci na to akvarium o rozmeroch 10 x 10 x 10 v metroch a da sa to:)
Takze vazne.
Treba mat vacsie dno / cm2/ a mozes tam dat na dno Lamprologusy / ulitniky /. Alebo medzi velke balvani Eretmodus, Tanganjikodus, Spathodus / ale toto as tak moc nedoporucujem / problem s chorobami, a daju sa tam pouzit mierne agresivne aspon podla mna Petrochromis moshi Yelow, potom drsnejsie Petrochromis trewawasae a este drsnejsie Petrochromis famula napr. Kaiser, podmienka je vykonna filtracia / poznamka filtracia nie prudenie vody / velka hustota zarybnenia.
takze vela uspechov v chove a zasa sa netreba drzat hlava nehlava v experimentovani ved ako by sme sa mohli stat nositelmi Nobelovej ceny keby sme neexperimentovali
s pozdravom Imrich Fuljer
Slovensko
www.cichlid.sk
Fuljer Imro
uživatel webu
 
Příspěvky: 89
Obrázky: 1
Registrován: 28 srp 2006, 08:42
Bydliště: SLOVENSKO - Bytca

Příspěvekod Mauve » 02 úno 2007, 15:56

Fuljer Imro píše: a daju sa tam pouzit mierne agresivne aspon podla mna Petrochromis moshi Yelow


...v jedné pěstírně v Čáslavi jsem tyto petrochromise viděl u tropheusů, měli přes 20cm a byli s tropheusy - ovšem vždy jeden kus + chovná skupina tropheus. Ten petrochromis tam sloužil čistě na rozbíjení mezidruhové agresivity u tropheus, jakmile si samci tropheus něco mezi sebou začali, vlétl mezi ně petrochromis jako policajt a byl hned klid.

Ptal jsem se toho chovatele, zda se vůbec dováží tento druh do hobby akvárií, říkal mi, že ne, že je jim každé akvárium malé - navíc v jezeře žijí tito dost samotářsky a chovné hejno lze těžko implantovat do akvária.
Určitě bude zajímat nejen mne, jestli je chováš nějak jinak a jestli se ti daří odchovy, eventuelně v jak velkém akva a v jakém složení je tam máš. Díky moc
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod MilaKH » 05 úno 2007, 21:06

A jaký je váš názor dát k Tropheusům zástupce rodu Cyprichromis nebo Paracyprichromis???(leptosoma,nigripinis)., Napadlo mě to jako celkem dobré řešení- Tanganicodus na dno, Tropheu-střední až dolní nádrž a leptosomy nahoru.. Nemuseli by si vůbec konkurovat a jelikož mám výšku akva 60cm tak mám dost volného prostoru v kterém by se plavci jako jsou např. leptosomy mohli parádně prohánět.
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod canart » 05 úno 2007, 21:56

MilaKH píše:A jaký je váš názor dát k Tropheusům zástupce rodu Cyprichromis nebo Paracyprichromis???(leptosoma,nigripinis).

Vhodna kombinacia. Funguje.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod zencakd » 05 úno 2007, 22:37

potvrzuji, tropheusy je možné chovat dohromady s některými druhy cyprichromisů. Oba druhy se mi bez problému třely ve společném akva. Potom jsem je rozdělil a zjistil jsem, že takhle je to na pohled lepší. To už je ale každého osobní vkus. Ryby si navzájem nekonkurovaly.

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod supina » 05 úno 2007, 23:42

Mílo, doporučuju blue neony - super ryby!
supina
častý přispívatel
 
Příspěvky: 244
Registrován: 01 bře 2006, 19:24
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod supina » 05 úno 2007, 23:55

Abych to upřesnil- Paracyprichromis nigripinnys blue neon. :-)
supina
častý přispívatel
 
Příspěvky: 244
Registrován: 01 bře 2006, 19:24
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod Fuljer Imro » 06 úno 2007, 08:31

Treba urobit vyzsie akvarium pre cypricromis a do rohov dat nejake bridlice / viacero bridlis - do listov / po vyzke alebo koren od dna az na hladinu pe paracyprichromisi
Imro Fuljer
Fuljer Imro
uživatel webu
 
Příspěvky: 89
Obrázky: 1
Registrován: 28 srp 2006, 08:42
Bydliště: SLOVENSKO - Bytca

Příspěvekod MilaKH » 06 úno 2007, 20:57

Myslel sem si to., děkuji za odpovědi.
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod HanysZx6r » 02 bře 2007, 21:42

takze calvusy papaj mlade tropiky to me sere to sem nevedel mam 20ks tropheus a 4ks calvus toz to asi budou muset z domu bo chcu mit odchov tropiku nebo to neni az tak drsne kdyz maji pravidelny prisun potravy??
HanysZx6r
uživatel webu
 
Příspěvky: 11
Obrázky: 19
Registrován: 02 bře 2007, 19:49

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tropheus & Petrochromis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků