Tropheus nemoc

Diskuze pouze o rybách rodu Tropheus & Petrochromis!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod memeo » 17 bře 2007, 21:42

[quote="Mauve"]Nedáváš granule Sera gren? [quote]

Já s ním krmím a nemám problém,že by ho ryby nechtěli....spíše naopak.
Já vlastně krmím pouze krmením od fa.Sera........ :lol:
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod Mauve » 17 bře 2007, 21:51

memeo píše:Já vlastně krmím pouze krmením od fa.Sera........ :lol:


Mimo Sera granu green, které mi malawky opravdu moc nechtěly (snažil jsem se je pak skrmit tak, že jsem je smíchal s granu meat, který žraly mnohem raději), si na na krmení Sera nestěžuji, ba právě naopak. :o
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod memeo » 17 bře 2007, 22:01

Lubo, já jsem neříkal,že si ztěžuješ................... :lol: :lol: :lol:

Hlavně že plavou a je jedno čím se krmí,ale musí být fit................... :o
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

to Mauve

Příspěvekod Karl » 18 bře 2007, 01:15

Dávám SAK green jako jediný s vyšším obsahem rostlinné složky,mbuny ho žerou,Altolamprologové ne a prostřídávám ho s dalšími pěti druhy suchýho a občas mražený a to si dávaj bez problému.
Ale o mojí skladbu nejde,já tam mám samé všežravce+Altolam. Jde o to,že když se většinou řeší osazení akva,tak se klade,kromně jiného důraz na podobný potravní nároky a to mně v případě býložravci vs. masožravci nesedí,protože nevim například jak bych dostal masitější stravu k Altolam. a neměli s toho střevní potíže Tropheusi,protože si dali taky a naopak jak nenechat hlady Altolam.,když budu Tropheusi krmit krmivem s vyšším obsahem zelenýho.
Uživatelský avatar
Karl
uživatel webu
 
Příspěvky: 70
Obrázky: 23
Registrován: 29 pro 2006, 23:54
Bydliště: Prachatice

Re: to Mauve

Příspěvekod Mauve » 18 bře 2007, 08:30

Karl píše:Dávám SAK green jako jediný s vyšším obsahem rostlinné složky


SAK jsem se snažil podávat mbunám a bylo to krmení, které jim moc nechutnalo. Nevím přesně, který to byl druh, snad ten Energy, kažopádně ryby neprojevovali žádné nadšení. Co mi zbylo, tak jsem vzal do práce a občas to tam mbunám hodím a přijde mi, že se na mně vždy trochu vyčítavě kouknou a jakoby říkali: "už zase..............." :)

Karl píše:Ale o mojí skladbu nejde,já tam mám samé všežravce+Altolam. Jde o to,že když se většinou řeší osazení akva,tak se klade,kromně jiného důraz na podobný potravní nároky a to mně v případě býložravci vs. masožravci nesedí,protože nevim například jak bych dostal masitější stravu k Altolam. a neměli s toho střevní potíže Tropheusi


Tvá úvaha je logická a správná. Nehledej v tom vědu, ale snadné to taky úplně není. Jestli už máš "zmáknuté" mbuny, poradíš si s tím. Je to jen o té zkušenosti - určitě se mnou budou někteří souhlasit, že v jistém okamžiku dojdou slova - popsat přesně krmení podle mně nejde. Abych např. napsal, že 2x dostanou zelené, 1x artemii, 2x zelené, 1x perloočky..............atd, rozhoduji se vždy aktuálně, "zelené" krmení určitě převažuje. Co se snažím dodržet - krmit artemií a perloočkou ráno - v době, kdy je čeká celodenní aktivita. Navečer už pouze "zelené".
Jestli máš chuť, přijeď se kouknout :o
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

to Mauve

Příspěvekod Karl » 18 bře 2007, 11:50

Díky za pozvání,rád bych přijal,ale sem z Prachatic což je pěkně z ruky.
Koukal sem,že kolem Pardubic je dost chovatelů a pěstíren,tady na jihu se mi zdá,že je to dost bída s lidma co pěstujou tlamovce. Vlastně chovatele neznám žádnýho,ale zase sem naprosto spokojen s jedinou pěstírnou(Tanganika)kterou mám poblíž.
S těma Altolamprologama sem na tom podobně,považuju je za jedny z nejhezčích ryb a snad na podzim bych chtěl do jinýho akva ještě Calvus white a Compressiceps congo nebo gold. :24:
Uživatelský avatar
Karl
uživatel webu
 
Příspěvky: 70
Obrázky: 23
Registrován: 29 pro 2006, 23:54
Bydliště: Prachatice

Příspěvekod MilaKH » 18 bře 2007, 14:58

To Mauve: Doufám že nám s memeem to výjde a budem se moci stavit podívat na tu tvojí krásu.. :o
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

re

Příspěvekod jonathane » 18 bře 2007, 15:17

Ahoj, já krmím taky SAKgreen a mě ho žerou i calvusové a jdu po něm jako divý :o :o :o . Samozřejmě, že dávám SERU granured a ráno jak píše Mauve krmím (občas) mraženou koretrou. Calvusáci jsou úžasné ryby,co se týče zbarvení, chováním, ale hlavně TVAREM!!!
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod HanysZx6r » 27 dub 2007, 10:29

Zdravim no koupil sem si ty kalvusaky v pestirne rikali ze budou s tropikama ok a sou .ty kyklopy davam tak co 14dni jinac sem koupil sera flora a to jim chutna vic mel bych skusit i granu green?Nevim mam tropiky uz 3rok a zatim sem nak moc neexperimentoval s krmenim a ani dalsim osazenstvem v listopadu sem prikoupil ty kalvusaky do te doby sem krmil jen tetraphylem ale rek sem si zeby to chtelo pestrejsi stravu,proto ten cyclops jo a jak jeto s tim cerstvym salatem?Hlavkovy?nasekat?urcite male mnozstvi at to hned sezerou ze. Jinac krmim po malych davkach jak sypnu je boj a do minuty vsechno spapane :D mel bych asi hodit foto akva conejdriv to udelam.
HanysZx6r
uživatel webu
 
Příspěvky: 11
Obrázky: 19
Registrován: 02 bře 2007, 19:49

Předchozí

Zpět na Akva Tropheus & Petrochromis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron