Budu sa tret alebo nie?

Diskuze pouze o rybách rodu Tropheus & Petrochromis!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Budu sa tret alebo nie?

Příspěvekod Selik » 11 čer 2007, 22:05

Ahojte Priatelia ryb MAm jednu otazku Mam doma 44 ks Tropheus Kasakalawe wild z toho 14-15 samcov a zvysok samice. 12 ks je v akvariu 3 mesiace a 32 mesiac. No otazka znie kedy sa asi zacnu triet? Ci im mesiac staci na zoznamenie a aklimatizaciu ake mate vy skusenosti s aklimatizaciuou ryb. MAm ich v 480 l akvarium s 8 ks Eretmodusov Chemiuzmus vody v norme. Myslienka jedneho kamarata znie ze ked je ich vela jednej formy v akvariu ryby sa netru lebo "si povedia ze nas je vela v jednom akva naco dalsie deti" Co vy na to? Viem ze dovodou preco sa netru ryby moze byt vela ale skuste sa vyjadrit. dakujem pekny den Fishs are friends not food
Uživatelský avatar
Selik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 312
Obrázky: 38
Registrován: 10 led 2007, 20:51

Příspěvekod arena64 » 12 čer 2007, 06:23

Dočkej času však se rozjedou,někdy to trvá i pul roku, tebe kdyby vytáhli z domova a zavřeli do klece,taky bys neměl chuť se množit. Pokud nebudou do pul roku mladý vyndal bych nějaký samce, nechal bych jen ty 2 nejsilnější. je jich tam fakt dost, ikdyž s myšlenkou kamaráda to nesouvisí. Samec nemusí uhlídat třecí místo a ostatní mužou krást jikry při tření.
arena64
přispívatel
 
Příspěvky: 101
Registrován: 06 led 2006, 22:04
Bydliště: Teplice

Příspěvekod canart » 12 čer 2007, 22:17

Treba si uvedomit, ze sa jedna o 2 spojene skupiny a este k tomu divoke. Na to, aby vznikol v spojenej skupine novy poriadok s dominantnymi a podriadenymi jedincami je treba nejaky ten cas a nikto nepovie, kolko tyzdnov, ci mesiacov. Kym nebude vytvorena hierarchia, nebude trenie. Ryby sa proste musia usadit.
Jedna sa skutocne o znacne velku skupinu. Treba len vydrzat....nemas sa kam ponahlat....chov ryb nie su preteky ;) Ked som zacal kedysi s Tropheusami, trvalo 2 roky, kym som zaznamenal vytery a aj to nie uspesne.

Dočkej času však se rozjedou,někdy to trvá i pul roku, tebe kdyby vytáhli z domova a zavřeli do klece,taky bys neměl chuť se množit

Takto by som to necharakterizoval, neda sa to pausalizovat. Ja som napr. priniesol odchytove Eretmodusy 6ks (2+4), jeden par sa vybral skoro hned a po 6 dnoch som mal uspesny vyter. Zavisi na podmienkach.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

dakujem

Příspěvekod Selik » 13 čer 2007, 11:43

Dakujem vam obidvom za odpovede. to arena64 ja mam skusenosti ze s pocotom samcov v skupine to moc nesuvisi lebo v druhom akva mam 20 ks T.Bulu point a z toho nestastnou nahodou je 15 samcov a tych 5 samic je vytretych skoro stale. To canart viem ze su to neni preteky a s radostou si pockam aj roky aj keby mali byt len na okrasu ved je to cosi krasne sledovat ich 44 rovnakych :) ma to cosi do seba tie jedno variacne akvaria :) Este raz dakujem ja rady Pekny den
Uživatelský avatar
Selik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 312
Obrázky: 38
Registrován: 10 led 2007, 20:51


Zpět na Akva Tropheus & Petrochromis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron