Tropheus

Diskuze pouze o rybách rodu Tropheus & Petrochromis!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Tropheus

Příspěvekod Fred » 10 úno 2008, 20:09

Pls vsechny co se mohou podelit o rady s chovem Tropheus sp. 'Ndole' odkazy obrazky cokoliv pls napiste
dekuji :D ( i tropheus ikola :oops: ) chystám se k jejich nakupu a chci o nich vedet co nejvice za odpovedi dekuji
Uživatelský avatar
Fred
uživatel webu
 
Příspěvky: 94
Obrázky: 6
Registrován: 12 črc 2006, 21:18
Bydliště: Teplice

Příspěvekod definiti » 10 úno 2008, 22:22

Ndole chovam asi 1/2 roka, no na nete je o nich velmi malo popisane (takisto ako aj o katoto red dorsal). Chov, odchov, spravanie, potrava su identicke ako pri vsetkych Tropheusoch. Tiez by som uvital nejake pekne obrazky dospelych ryb, nakolko moje este nedozreli, no pomaly sa zacinaju vyfarbovat do finalnej podoby. Skus pozriet http://www.cichlid.sk/?go=1&view&idnr=201 alebo http://www.cichlidworld.eu/galeria/galeria.htm.
Uživatelský avatar
definiti
uživatel webu
 
Příspěvky: 69
Obrázky: 7
Registrován: 21 led 2007, 20:52
Bydliště: Humenné

Příspěvekod Fred » 10 úno 2008, 22:35

pěkné obrázky :) je toho na netu vážně po skromnu o těchto krasavcích kolika clenne mas chovne hejno ja planuji 15 ikol a 15 Ndole mam 375l akva je to malo snad to na ne nebude male:( je dobre jim davat salat? malawkam jsem ho cpal a zrali ho jako lidi:D
Uživatelský avatar
Fred
uživatel webu
 
Příspěvky: 94
Obrázky: 6
Registrován: 12 črc 2006, 21:18
Bydliště: Teplice

Příspěvekod definiti » 10 úno 2008, 22:42

Ndole mam 18ks a Katoto 12 ks v 330l nadrzi. Zatial nie su dorastene, tak im to staci a coskoro planujem 5OOl, tak dovtedy to musia vydrzat. Ten salat som neskusal, davam im len OSI vlocky a mrazenu artemiu, no okrem toho okusuju riasu z kamenov, ale salat im urcite neublizi, len ich musis naucit ho zrat. Davnejsie som choval T.duboisi a tie mi salat odmietali... spociatku odmietali aj sera spirulina, takze nechapem na co ich ucil ten chovatel, ktory mi ich predal :?
Uživatelský avatar
definiti
uživatel webu
 
Příspěvky: 69
Obrázky: 7
Registrován: 21 led 2007, 20:52
Bydliště: Humenné

Příspěvekod Fred » 10 úno 2008, 22:51

zemreli ti nejake nebo jsi jich kupoval 18?bojim se abych neskoncil z 15 po dvou tydnech na 6 :cry: velikost tak 3-4cm budu kupovat takze nejaky ten casek si na nejake jikry pockam jestli se vubec dockam :(
Uživatelský avatar
Fred
uživatel webu
 
Příspěvky: 94
Obrázky: 6
Registrován: 12 črc 2006, 21:18
Bydliště: Teplice

Příspěvekod definiti » 10 úno 2008, 22:58

Nezomrela ani jedna, vsetky su v dobrej kondicii. Vsetky ryby su zatial v hejne, ziaden samec si zatial neohranicil svoje teritorium, takze bez vacsej agresivity to funguje od zaciatku.
Uživatelský avatar
definiti
uživatel webu
 
Příspěvky: 69
Obrázky: 7
Registrován: 21 led 2007, 20:52
Bydliště: Humenné

osadenie

Příspěvekod jankogaspar » 16 úno 2008, 11:52

ahojte,rád by som sa spýtal odbornejších chovateľovna osadenie rýb. Zakúpil som skupinu tropheus moliro 12 ks a také isté množstvo tropheus ikola.Po čase t.j. asi mesiac mi zostala už len jedna ikola.Kde nastal problém?Ďakujem , s pozdravom.
jankogaspar
nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 16 úno 2008, 11:36

Příspěvekod definiti » 16 úno 2008, 12:12

Keby si napisal priebeh umrtia, tak by to dost pomohlo...
Zomreli vsetky naraz? Mali divne chovanie? Boli v akvariu utlacane? Nemali priznaky choroby? Akvarium bolo zabehnute?
Ono tie tropheusy su dost stresove ryby, niekedy staci maly impulz a cela skupina sa zacne spravat cudne a pocase zacnu hynut. Raz sa mi to stalo, ked som svoje Maswy pri stahovani premiestnil z jednej nadrze do druhej s rovnakymi hodnotami vody... Vsetky sa po vlozeni do nadrze nakopili do rohu AQ a rano bola cely skupina hore pupkom.
Uživatelský avatar
definiti
uživatel webu
 
Příspěvky: 69
Obrázky: 7
Registrován: 21 led 2007, 20:52
Bydliště: Humenné

Příspěvekod bolek9 » 19 dub 2010, 14:41

Dobrý den nechci zakládat nové téma chtěl bych vysvětlit jaký je rozdíl mezi Tropheus moori,duboisi a sp.
bolek9
uživatel webu
 
Příspěvky: 33
Registrován: 29 říj 2009, 17:10
Bydliště: Svitavy

Aqua

Příspěvekod Matthes » 19 dub 2010, 15:15

Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0


Zpět na Akva Tropheus & Petrochromis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron