tropheusy a ostatní

Diskuze pouze o rybách rodu Tropheus & Petrochromis!

Moderátor: Team AkvaMalawi

tropheusy a ostatní

Příspěvekod Fido » 13 úno 2008, 12:51

Poslední dobou uvažuju o doplnění ryb k tropheusům, jaké máte zkušenosti a jaké ryby jste zkoušeli?
Fido
přispívatel
 
Příspěvky: 137
Obrázky: 28
Registrován: 17 úno 2006, 16:42
Bydliště: Brno, Vysočina

Příspěvekod Ondra » 16 úno 2008, 11:55

Rozhodně bych zůstal u Tropheusů, mají totiž specifický nárok na potravu. Přikoupil bych třeba duboisy. Rozhodně bych vyloučil Optalmotilapie a Cyatopharynxy, ty k vytření potřebují i masitější potravu (patentky, žábronožky...). Ve obrovském akva je možná kombinace Petrochromis a Tropheus (podobné životní nároky a projevy-žijí na stejném biotopu). Také bych nedoporučovat Eretmody,Tanganicodusy a Spatodusy. Asi mě někdo namítne, že se k sobě hodí, ale já bych to nedoporučoval, vysvětlím na: ondra.malawi@seznam.cz
Nejlepší je opravdu nechat Tropheusy samotné, mít třeba dvě,tři formy. Vyhneme se tak zbytečným problémům a strádání některého druhu. Barevná nebídka Tropheusů je dnes již velice prstrá od čistě žluté (Tropheus moori sp Gold), po žlutooranžovou (Tropheus moori ilangi Nkamba Bay), řůžovou (Tropheus sp.Red Belly), žlutě a oranžově prudatou (Tropheus moori ikola- Kaiser, Pemba=orange a Tropheus dubosi Maswa) po červenou (Tropheus moori Chimba, Ndole...).
Není proto hledat jinak zbarvené druhy např. v prstřencích...
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Příspěvekod ziletka » 16 úno 2008, 21:53

Ondra; Nejlepší je opravdu nechat Tropheusy samotné, mít třeba dvě,tři formy.
Nemoze sa stat ze sa budu krizit formy medzi sebou? Je to dobry napad? Ja by som tam dal racej tie duboisy
Uživatelský avatar
ziletka
přispívatel
 
Příspěvky: 193
Obrázky: 39
Registrován: 25 srp 2007, 19:25
Bydliště: IRSKO

Příspěvekod Fido » 18 úno 2008, 09:32

Dekuju za odpovedi kluci. Zkusenosti s tropheusama uz taky par let mam, existuji ryby s podobnymi potravnimi naroky, samozrejme otazka je treba rozmnozovani ke kterem u ve spolecnosti tropheusu u ostatnich druhu nedochazi, jelikoz ryby opravdu nemaji dost klidu. To plati o jmenovanych eretmondovtých rybách ale i třeba o julidochromisech. Existuji ovsem druhy, ktere si jsou rovnez tanganicke a hejnove. Takze to je spis duvod k zamysleni a dalsimu patrani:-)Pokud je opravdu nekdo potkal budu moc rad za radu.-)
Fido
přispívatel
 
Příspěvky: 137
Obrázky: 28
Registrován: 17 úno 2006, 16:42
Bydliště: Brno, Vysočina

Příspěvekod Mauve » 23 úno 2008, 14:55

Pokusím se přispět svou zkušeností - mám tropheusy (kasakalawe) a petrochromisy (famula Tembwe), mám to tak cca rok a půl,
soužití těchto ryb se mi jeví jako bezproblémové.

Pro:
-potravně mají stejné nároky

-petrochromisové si nenárokují vůči tropheusům žádný životní prostor, nikdy jsem nepozoroval mezidruhovou agresivitu

-tento druh petrochromisů se chová v podstatě stejně, jako tropheusové, dorůstají do větší velikosti, ale o málo

-po komerční stránce (odchovy) se mi famuly jeví jako vysoce produktivní druh (pro ty, co by se je chystali chovat i pro penízky)


Pro ty, co mají omezené možnosti k pořízení větší nádrže a podlehají kouzlu ryb rodu petrochromis může být "famula"
vhodná cesta
Přílohy
Petros+trops.jpg
Petros+trops.jpg (242.49 KiB) Zobrazeno 3671 krát
Petrochromis famula Tembwe - samec.jpg
Petrochromis famula Tembwe - samec.jpg (174.5 KiB) Zobrazeno 3671 krát
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Fido » 25 úno 2008, 10:40

Ty famuly máš nádherný.-) Taky mě to napadlo, že by se dali.-) Přiznám se čekal jsem jestli se někdo ozve s Simochomisema diagrammama. Zatím jsem nenarazil na chovatele u nás, který by měl zkušenosti. Budu rád za odpověď.
Fido
přispívatel
 
Příspěvky: 137
Obrázky: 28
Registrován: 17 úno 2006, 16:42
Bydliště: Brno, Vysočina

Příspěvekod Mauve » 25 úno 2008, 22:23

Ti simochromisové jsou velmi pěkní, vypadá to na slušnou díru na trhu
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Fido » 26 úno 2008, 08:56

jojo jak rikas uz jwe mam domluveny. Neporadi prece jen nekdo chci diagramma zambia ale podle vybarveni to vypada na nejagresivnejsi varietu...
Fido
přispívatel
 
Příspěvky: 137
Obrázky: 28
Registrován: 17 úno 2006, 16:42
Bydliště: Brno, Vysočina

Příspěvekod Fido » 26 úno 2008, 08:57

jojo jak rikas uz jwe mam domluveny. Neporadi prece jen nekdo chci diagramma zambia ale podle vybarveni to vypada na nejagresivnejsi varietu...
Fido
přispívatel
 
Příspěvky: 137
Obrázky: 28
Registrován: 17 úno 2006, 16:42
Bydliště: Brno, Vysočina


Zpět na Akva Tropheus & Petrochromis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron