Zabarvení u T. duboisi "maswa"

Diskuze pouze o rybách rodu Tropheus & Petrochromis!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod V.Malawi » 02 říj 2008, 23:36

macha píše:Mám Maswy v akva po 10 ks a srovna se začínají přebarvovat ,zakoupili jsme je společně ještě s V.Malawi On jich bral 30ks.Některé(7ks už mají ten žlutý pruh i modrou hlavu ale 3ks jsou stále tečované.Chce ještě vydržet,snad budou co se jejich krásy,fakt v akva zářit.Zkusím je nafotit.fotka
Já jen dodám že se mi už nosí první samice,,,ale jsou ještě mladé,,,
Uživatelský avatar
V.Malawi
častý přispívatel
 
Příspěvky: 322
Obrázky: 1
Registrován: 27 úno 2006, 17:37
Bydliště: Vlčnov
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

re

Příspěvekod jonathane » 03 říj 2008, 09:38

macha píše:Mám Maswy v akva po 10 ks a srovna se začínají přebarvovat ,zakoupili jsme je společně ještě s V.Malawi On jich bral 30ks.Některé(7ks už mají ten žlutý pruh i modrou hlavu ale 3ks jsou stále tečované.Chce ještě vydržet,snad budou co se jejich krásy,fakt v akva zářit.Zkusím je nafotit.fotka


jj, takhle vybarveni jsou i moje....Ti co jsou na fotce vice vlevo a zacina se jim objevovat pruh....moji jsou nekteri velci tak kolem 9 cm....
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Re: re

Příspěvekod A+I » 03 říj 2008, 11:01

jonathane píše:Ahoj A+I,
... Nenapsal jsem, ze poznam samce podle pruhu......

Ja vim, to ma byt jako vseobecne, ze nejde pohlavi rozeznat podle zbarveni :) .
Kdyz uz se tak o tom prebarvovani tady bavime, tak sem pripisu jen tak na okraj - pro ty, kteri jeste o tom nevi tolik (tim nemyslim Tebe!) :D .
Kdyz si nekdo poridi hejno malickych Tropheusu, tak muze pozorovat, jak si zrizuji postupne hierarchii. Samci se mezi sebou postuchuji cimdal vic, az to zacne prechazet k soubojum. Ukazuji se jeden pred druhym, kdo ma vetsi silu a chteji se vyrovnat dospelym (zase geny..) a docela rychle ztraci tecky a dostavaji barvy dospelych ryb aby mely proste respekt. Tem nejslabsim rybam v zebricku se ztraci tecky az jako poslednim.
Kdyz se v hejnu dospelych ryb narodi prcek a zustane dal s hejnem, tak tahle ryba si uchovava "detske" zbarveni co nejdyl, aby si ho ostatni moc nevsimali. Nekdy muzete videt v hejnu uz docela velke, ale porad jeste puntikovane (nebo prouzkovane) mlade Tropheusy.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

re

Příspěvekod jonathane » 03 říj 2008, 11:58

jj asi tak nejak
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Předchozí

Zpět na Akva Tropheus & Petrochromis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron