Skuste poradit

Diskuze pouze o rybách rodu Tropheus & Petrochromis!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod supina » 02 led 2009, 16:14

To Markus: Mám teď přes svátky dovolenou a tak i víc času brouzdat po webech - hlavně akvaristických - a nestačím se divit. Zdá se mi,že je teď nějaká sezóní móda předhánět se, kdo je a nebo není odborník, nebo kdo je a není arogantní apod. (viz TLAMOVCI ). Myslím, že je úplně jedno, kdo má doma kolik litrů, nebo nádrží - poradit blbě nůže i velkochovatel, stejně jako člověk, který má jedno akva může být machr a radit na úrovni. Samozřejmě různé názory jsou kořením každé diskuse, ale snad to může jít i bez útočného tónu, ne?
supina
častý přispívatel
 
Příspěvky: 244
Registrován: 01 bře 2006, 19:24
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod Markus » 02 led 2009, 17:53

mas pravdu,ale vies ako sa varvi" najlepsia obrana je utok",zas to neni na teba ,az to zas zle nepochopis... Mas pravdu ,ale vo vacsiom je to odost zlozitejejsie, tym nemyslim seba
Markus
uživatel webu
 
Příspěvky: 76
Registrován: 13 pro 2007, 21:46

Příspěvekod muller.r » 02 led 2009, 18:17

Dakujem za rady.Dufam ze som vas velmi nerozhadal. Mne sa tato debata celkom paci. Uplatnilo sa pravidlo 1000 ludi, 1000 chuti ale nakoniec sa aj tak vsetci rozdelia do dvoch taborov.
K tim rybam. Dozvedel som sa ze su spolu od mala a su to uz trojrocne ryby. Takze asi spolu celkom vychadzaju, Teda si myslim. Ja by som to velmi rad mal na kseft ale zijem v panelaku a bohuzial nemam na to priestor. Mozno casom ale to bude zas o niecom inom. Teraz mi ide o to ze ked pridem vecer z prace domov chcem mat nieco kde sa bude dat odrelaxovat a oddichnut. A toto sa mi zda zatial ako rozumne riesenie. Casom mozno osadenstvo vymenim alebo upravim. Este sa uvidi.
Zatial vam velmi pekne dakujem za rady a dufam ze budete este cosi pisat. Velmi rad sa priucim.
Uživatelský avatar
muller.r
uživatel webu
 
Příspěvky: 91
Registrován: 16 pro 2008, 17:19

Vedeli by ste mi poradit aj s filtrom?

Příspěvekod muller.r » 02 led 2009, 18:28

Vedeli by ste mi poradit aj s filtrom? Chcem si sam vyrobit vonkajsi filter. Vedel by ste ma niekto odporucit na nejaky dobry odkaz alebo mi poradit? Viem presne ako to ma vyzerat aj ako to funguje ale netusim ako napriklad zabranim vyteceniu akva cez filter ked vypnu elektriku /teda napr/. Ved samospadom to nieje problem ked to nieje hermeticky uzatvorene ako obchodny. A tiez pocet prepazok a kam ake naplne, aby som to zbytocne neprehnal. Zatial dakujem.
Uživatelský avatar
muller.r
uživatel webu
 
Příspěvky: 91
Registrován: 16 pro 2008, 17:19

Příspěvekod richard » 02 led 2009, 23:30

TO muler.r doufám, že jsi o něco chytřejší. Bohužel to že to u někoho v akva funguje ještě neznamená, že to bude fungovat i tobě. Jiné prostředí, jiné pozadí,... Ale držím pěsti. Co se týče filtru, je to zde dost do podrobna popsané. Zkus pohledat fórum a návody. Měl by jsi najít vše potřebné. Já jsem nakonec zvolil vlepení filtru dovnitř akva, právě abych zamezil jakémukoli úniku vody (alespoň doufám, že nepraskne celé akva. Ohledně fitru tu již panuje daleko větší shoda a nevnucují se názory jak by to mělo a nemělo být správně. (Co se týče ryb - opravdu si vyber sám, hledět na to budeš ty. Jediné co doporučuji dodržet max počet ryb na akva a počet jedinců ve skupině. Pokud toto nedodržíš máš problém.

To markus a supina - jsem přesvědčen, že někteří chovatelé se tím již zabývají. Tuším že jsem někde zahlédl že a. rubin red je vyšlechtěn z a. jacobfreibergi. Máte pravdu, že šlechtění je náchylnější ale zase ty možnosti hrát si na boha a čekat co z toho vypadne. mě osobně šlechtění nevadí, rád bych sehnal nějakou malawku opravdu hodně červenou až do tmavo-ruda, pokud možno aby se zdržovala u hladiny. Prozatím jsem neměl nikde štěstí. Líbí se mi právě pestrobarevnost.

Osobně nechovám, mám pouze jako dekoraci - alespoň zatím. Není čas. Uvidíme do budoucna.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod A+I » 03 led 2009, 10:05

muller.r píše:Dakujem za rady. K tim rybam. Dozvedel som sa ze su spolu od mala a su to uz trojrocne ryby. Takze asi spolu celkom vychadzaju, Teda si myslim......

Ahoj, pokud ty ryby spolu takhle ziji uz 3 roky, jsou na sebe zvykle a pravdepodobne by nemel byt problem. ALE: asi by bylo dobre zjistit nebo vedet proc je vlastne majitel prodava. Je totiz docela mozne, ze mel i tech ostatnich druhu vic do poctu a z nejakeho duvodu hynou a nebo ze tato pomichana hejna nejsou zrovna to nejlepsi a nedelaji mu radost. Jenze prodavajici pres inzerat asi pravdu nevyklopi, protoze chce ty ryby prodat...
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod muller.r » 04 led 2009, 13:24

Uz som sa pytal. Pisal mi ze ho uz nebavi dekoracne akva a chce jednu velku skupynu z jednoho druhu a venovat sa odchovu a nema miesto na dalsiu nadrz tak tuto rusi. Bud to velmi dobre vymyslel alebo mam stastie. Uvidime. Ked to bude hotovo pofotim a prispejem. Uz sa lepi akva. Bohuzial mi to nevyslo ako som chcel a musel som sa prisposobit bytu tak roymery budu 175/65/50 sirka/vyska/hlbka. Viem ze to nieje pre tanganiku to prave orechove ale udajne, aj s fotiek zrejme, ziju ryby aj teraz v takom /vyssom/ akva. Dufam ze s tim nebudu problemi. Povodne som chcel 200/50/70 ale byt sa nafuknut neda, vyhodit pol obyvacky tiez nie a rozvadzat sa koli akva to nie je dobry napad, tak sme sa dohodli s manzeklou na kompromise.
Uživatelský avatar
muller.r
uživatel webu
 
Příspěvky: 91
Registrován: 16 pro 2008, 17:19

re

Příspěvekod jonathane » 04 led 2009, 17:04

supina píše:To Markus: Mám teď přes svátky dovolenou a tak i víc času brouzdat po webech - hlavně akvaristických - a nestačím se divit. Zdá se mi,že je teď nějaká sezóní móda předhánět se, kdo je a nebo není odborník, nebo kdo je a není arogantní apod. (viz TLAMOVCI ). Myslím, že je úplně jedno, kdo má doma kolik litrů, nebo nádrží - poradit blbě nůže i velkochovatel, stejně jako člověk, který má jedno akva může být machr a radit na úrovni. Samozřejmě různé názory jsou kořením každé diskuse, ale snad to může jít i bez útočného tónu, ne?


No jo, jestli ale na takovych webech narazis na "pitomce" jako byl Romry....tak to neni o zadnem predhaneni se...to byl idiot se dvema doktoraty a duboise mel skoro ve sklenici od okurek a jeste tvrdil, ze jsou ryby spokojene.....
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod muller.r » 04 led 2009, 18:43

Este ak sa da, ak mi niekto vie z vlastnej skusenosti poradit. V poslednej dobe som toho dost nacital a netusim kto ma pravdu. Cital som ze tanganika potrebuje relativne velmi cistu vodu /kvalitnu filtraciu/ a je len k prospechu ak je v akva silnesie prudenie vody /vykonny vnutorny filter /na 600L.-2400L/hodina/ alebo aspon hlavica pre okyslicenie a vytvorenie prudu./ Co je na tom pravdy. Uz som cital aj za aj proti a neviem sa z toho vysomarit. Chcem rybam len to najlepsie aby mi potom robili radost a aby som nemusel stale riesit nejaky zbytocny problem ktoremu sa dalo predist. Dik.
Uživatelský avatar
muller.r
uživatel webu
 
Příspěvky: 91
Registrován: 16 pro 2008, 17:19

Příspěvekod supina » 04 led 2009, 22:56

To jonathane: Jo sledoval jsem exhibici dr. Romryho. Souhlas s tebou. :o
supina
častý přispívatel
 
Příspěvky: 244
Registrován: 01 bře 2006, 19:24
Bydliště: Kutná Hora

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tropheus & Petrochromis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron