Skuste poradit

Diskuze pouze o rybách rodu Tropheus & Petrochromis!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod A+I » 01 led 2009, 22:19

Nepises, jak jsou ty ryby asi velke - stare. Jestli v tomto slozeni uz nejakou dobu ziji nebo to jsou vsechno mlade ryby. Protoze k zabehlemu hejnu je temer nemozne pridat dalsi kusy, nase rada je: vyber si jeden druh Tropheusu a kup si 30-35 ks mladych ryb zhruba stejne velikosti. Budes mit nadherne hejno jednoho druhu, ktere se Ti casem jeste rozroste kdyz si k nim nedas do akvaria nejake drave ryby. Videli jsme dost akvarii s pomichanymi druhy Tropheusu, vubec se nam to nelibilo a nikdy bysme to sami neudelali. V jednodruhovem hejnu je nadhera. Radeji vyber jen jeden druh a pridej nejake jiny ryby. Budes mit co pozorovat!
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod FontosR » 01 led 2009, 23:05

A+I píše:Nepises, jak jsou ty ryby asi velke - stare. Jestli v tomto slozeni uz nejakou dobu ziji nebo to jsou vsechno mlade ryby. Protoze k zabehlemu hejnu je temer nemozne pridat dalsi kusy, nase rada je: vyber si jeden druh Tropheusu a kup si 30-35 ks mladych ryb zhruba stejne velikosti. Budes mit nadherne hejno jednoho druhu, ktere se Ti casem jeste rozroste kdyz si k nim nedas do akvaria nejake drave ryby. Videli jsme dost akvarii s pomichanymi druhy Tropheusu, vubec se nam to nelibilo a nikdy bysme to sami neudelali. V jednodruhovem hejnu je nadhera. Radeji vyber jen jeden druh a pridej nejake jiny ryby. Budes mit co pozorovat!



NAPROSTO SOUHLASÍM :24:
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Příspěvekod Ruda » 02 led 2009, 00:44

martin4ever píše:nechci se do toho nejak míchat, ale podle me to zas tak dobré neni michat dva druhy tropheusu k sobe, uz jen z duvodu, ze hrozi krizeni. Ja osobne bych vybral jen jeden druh od tropheusu a doplnil to třeba druhem z Altolamprologus, Erethmodus......

Souhlasím 8)
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod Markus » 02 led 2009, 11:26

Vsetci ta tu jebu, ale pokial viem spravne citat ,tak si napisal ,ze to chces vylucne ako ozdobne akvarium, daj si tam kludne 2-3druhy, ty to asi nechces na "biznis",ale pre radost..... Vsetci tu strasia s akymsi krizenim medzi druhmi, ja taku skusenost nemam, aj ked som choval dva druhy pokope, samozrejme vyvarovat sa moc podobnym druhom. Teraz mame v jednom akva dva druhy pokope a to bulu point a ikoly su tam z dovodu karanteny su to WF,ale je to ozaj super pohlad.... Skus pozriet na tanganyika.sk ,mozno to tam Martin uz zavesil....
Markus
uživatel webu
 
Příspěvky: 76
Registrován: 13 pro 2007, 21:46

Příspěvekod FontosR » 02 led 2009, 11:37

Markus píše:Vsetci ta tu jebu, ale pokial viem spravne citat ,tak si napisal ,ze to chces vylucne ako ozdobne akvarium, daj si tam kludne 2-3druhy, ty to asi nechces na "biznis",ale pre radost..... Vsetci tu strasia s akymsi krizenim medzi druhmi, ja taku skusenost nemam, aj ked som choval dva druhy pokope, samozrejme vyvarovat sa moc podobnym druhom. Teraz mame v jednom akva dva druhy pokope a to bulu point a ikoly su tam z dovodu karanteny su to WF,ale je to ozaj super pohlad.... Skus pozriet na tanganyika.sk ,mozno to tam Martin uz zavesil....



Nemám na to slov :lol: :lol:
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Tropheusi

Příspěvekod Selik » 02 led 2009, 11:54

Markus chcel povedat ze sa daju chovat aj 3 druhy tropheusov pohromade bez moznosti krizenia. Samozrejme vo vacsom pocte ako pisu ostatni tych 20 kusov a viac. PD
Uživatelský avatar
Selik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 312
Obrázky: 38
Registrován: 10 led 2007, 20:51

Příspěvekod brova » 02 led 2009, 12:03

Já osobně bych tam klidně 2 druhy Trofíků dal (samo ty druhy u kterých nehrozí křížení) a k nim třeba Erethmoduse. Mne se docela v AQ líbí 2 druhy Trofíků ale je to jen můj pohled. :o
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod richard » 02 led 2009, 12:07

Markusi - je to jen otázka času než se druhy začnou šlechtit a mixovat aby se vylepšili tvary nebo barvy. Podívej se třeba na chov papoušků - nejdražší jsou právě nejdivočivější barvy nebo původní importy. Kde se asi všechny poddruhy vzaly - vždy jen křížením a mixováním.

Je vidět, jako kdekoli jinde rozdělení na 2 tábory:
- vyznavače pouze čisté formy
- hledače nejkrásnějších úlovků do svých nádrží.

Má rada autorovi
- pokud chceš chovat - pouze jedna skupina, aby se ti nepomíchali
- pokud chceš okrasu - pohlídej si pouze velikosti ryb, počet ve skupině a počet skupin - aby se mohli ryby v akva minout, neměl jsi z toho sardinky a neuletěli ti hodnoty NH,NO. To by pak byl problém, neboť by ti vše vyzdechalo. Základní pravidlo je 1cm ryby na 1 litr vody. Pokud máš 100 litrů vody, pak tam jde dát 10 ryb dlouhých 10cm. Zatím mi vždy fungovalo.

Tak a teď do mne.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod supina » 02 led 2009, 13:27

To richard: Doufám, že tvoje předpovědi do budoucna moc nevyjdou, alespoň co se týká afrických cichlid. Asi k tomu někteří chovatelé budou směřovat, ale snad to nebude pravidlo. Už jenom proto, že čím více šlechtěná ryba (a asi i nejen ryba) , tím choulostivější a náchylná na různé nestandartní podmínky.
Jinak, když má někdo nádrž čistě jako dekoraci a nevadí mu případní přeživší kříženci, tak to je jen na něm. Já osobně bych je radši zkrmil :?
supina
častý přispívatel
 
Příspěvky: 244
Registrován: 01 bře 2006, 19:24
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod Markus » 02 led 2009, 14:30

To richard: ja nemam rad slachtene formy, co sa tyka vplyvom ludskeho faktoru, nechajme to na prirodu nech si to vyslachti sama, ale to je len moj nazor a nebudem ho vnucovat nikomu ako niektori clenovia akva...Tym isto nechcem utocit na teba... Ja som sa uz nemohol divat na to kolko je tu odbornikov, ktori radi vnucuju svoju "pravdu" o chove ryb a sami maju doma jedno maximalne 2-3 akvaria a citia sa byt velkymi "odbornikmi"... A potom davat odkazy na skladbu ryb, keby Ruda vedel aka je pravda tak to tam nenapise... Je mi jasne ,ze sa s tymto rozviri hladina, ale nalejme si cisteho vina, pravda je asi kdesi uprostred.
Je pravda ze mam chovnu, ale mne je jedno ,co komu poviem, ja nepotrebujem sa podliezat , aby bola o mne dobra mienka, pre mna to ostane iba hobby ,ci uz budu chodit ludia ku mne ,alebo nie. Kam ten svet speje

PS: FontosR :idea:
Markus
uživatel webu
 
Příspěvky: 76
Registrován: 13 pro 2007, 21:46

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tropheus & Petrochromis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron