Začátek chovu Tropheus

Diskuze pouze o rybách rodu Tropheus & Petrochromis!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Athlet » 05 čer 2009, 21:59

Takze zasa si mi potvrdila ze radsej mat v akomkolvek velkom akvarku radsej jedno hejno o viac jedincoch a pre spestrenie to radsej doplnit inymi par jedincami z ineho rodu tanganickych ryb ktore su pokojnejsie a budu tak isto rozptylovat tropheusovsku nevrazivost! :)). (To su napriklad ... ?) Ja som sa tak isto zaoberal aj tym ci tam treba davat k tropheusom len bylinozravce ale vraj aj mesozravce si zvyknu na rastlinnu stravu tropheusov a stanu sa z nich vegeteriani:)

Bu
Athlet
uživatel webu
 
Příspěvky: 16
Registrován: 30 kvě 2009, 20:30
Bydliště: Stupava

Příspěvekod A+I » 06 čer 2009, 02:09

My bysme Tropheusy nemichali. Proto taky mame pro ne dve akvaria - kazdy druh v jednom akva. Je to taky vec vkusu, ale nam se ani jednomu pomichani Tropheusi nelibi. Mame v Galerii odkazy na nase videa, kde muzes videt Tropheusy zvlast. Na You Tube si muzes ale najit i pomichana hejna a porovnat si to - nam to pripadne takovej chaotickej mismas.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod kolarr1 » 08 čer 2009, 15:46

Ahoj ja osobne bych ti poradil jeden druh a zadne jine druhy ryb k trofikum nedavat drive jsem choval red cheek nadherny pohled na ne a hlavne co ty ryby dokazou a jaky jsou proste number1!a beru to samozrejme vseobecne tropheus ne druh.
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod bolek9 » 09 kvě 2010, 22:17

Mám možnost koupit jeté akva rozměry jsou 150x60x50 těch 50 je šířka a v akva je 3D pozadí stačilo by to pro Tropheusy?
bolek9
uživatel webu
 
Příspěvky: 33
Registrován: 29 říj 2009, 17:10
Bydliště: Svitavy

Aqua

Příspěvekod Matthes » 10 kvě 2010, 07:22

Stačilo :lol: klidně dej i přes 40 ks ryb těch 9-10l na jednu je optimum. Já mám 150x60x60cm bez pozadí mám tam 40 ks a ještě budu těch 20 dokupovat. Tropheusů není nikdy dost :lol: :o
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod ikola » 30 kvě 2010, 20:51

ahojte, chcem sa opýtať, že keď pôjde v lete na dovolenku na 2 týždne, či môžem nechať moje Tropheus Ikola bez akéhokoľvek kŕmenia. Filtrácia, okysličovanie bude zabezpečené samozrejme. Dik :o
ikola
uživatel webu
 
Příspěvky: 8
Registrován: 25 led 2010, 19:30

Příspěvekod Taroto » 30 kvě 2010, 21:45

kup si odvlhčovač vzduchu. Za minimální náklady ti vyrobí solidní množství vody. Když ho vystrčíš ven nebo necháš doma stačí natádnout hadičku do sudu někde ve tmě. Destilovaná voda se ti bude vyrábět on-line. Rozhodně je to levnější způsob než osmóza a UV.
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod A+I » 31 kvě 2010, 08:22

Ikola, tady je sice stare tema, ale asi porad plati.
http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtop ... ka&start=0

Dva tydny jsme jeste ryby bez jidla nenechavali, takze vlastni zkusenost nemame. Ale vim, ze teoreticky by to mely zvladnout i dyl. Mas tam nejake mlade a mas na kamenech rasu?
Kazdopadne Ti dam radu. Filtr vycisti tak 3-5 dni pred odjezdem - proper ho v akvarijni vode, NE ve vode vodovodni s chlorem. Ryby nakrm pred odjezdem tak jako normalne, kazdopadne je NEkrm vic, proste jim nedavej v zadnem pripade najest "do zasoby". Vzduchovaci motorek tak rozhodne dej, klidne i dva (pro pripad). :) Az se vratite, tak ryby zacni krmit s mensimi davkami prvni dva tri dny.
Prejem krasnou dovolenou a stastny navrat domu.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod ikola » 09 čer 2010, 10:25

No moje Ikoly sú asi 1 rok staré a riasu na kameňoch mám, avšak čo som zatiaľ vysledoval, tak ryby sa tejto riase vôbec nevenujú. Možno je to preto, že majú dostatok potravy. Už som raz v minulosti takto bez kŕmenia ryby nechal, asi na 2 týždne, ale neboli to ryby rodu Tropheus ale malawské cichlidy. Takže dúfam, že ked sa vrátim z dovolenky, že ma doma nebude čakať nemilé predvapenie
ikola
uživatel webu
 
Příspěvky: 8
Registrován: 25 led 2010, 19:30

Příspěvekod A+I » 09 čer 2010, 11:06

Uzijte si pekne dovolenou a pak sem dej, prosimte, vedet, jak to Trofici zvladli. Ale hladem urcite za 2 tydny nezahynou. Mozna budes mit kameny bez rasy, az se vratis zpatky domu :) .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tropheus & Petrochromis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron