Interiér akvária pro Trofíky

Diskuze pouze o rybách rodu Tropheus & Petrochromis!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Interiér akvária pro Trofíky

Příspěvekod bedna » 28 čer 2009, 10:51

Chtěl jsem se zeptat, viděl jsem již spoustu akvárek, ale e lepší si to rozebrat i slovně. Jak by mělo být správně zařízen interiér akvária pro Tropheusy? Chtěl bych, abychom se odrazili od dvou "způsobů", teď to rozděluji ne podle funkce akvária (odchovávat se mi je asi nepodaří, ale podle vzhledu)

1) Okrasné akvárium - malý kamenolom, jsou možné časté boje o teritoria - větší agresivita? Vytváří si vůbec nějaké? Jsou třeba schovky?
2) Chovné akvárium - minimální počet kamenů - menší agresivita? Jednodušší údržba? Maximální možnost využít všechen prostor k plavání? Není to pro ně stresující?

A proč se ptám, mám již zařízené akvárium s tím, že se mi povedlo 3/4 nechat pouze s pískem a 1/4 dna tvoří shluk kamenů, nepříliš vysoký prakticky bez možnosti kamkoli zalézt, schovat se.
Chtěl jsem ještě k nim přidat eretmondy, ale to bych zřejmě musel přidat i hodně kamenů? Či jak je to? :)
Přílohy
ak.jpg
Foto je strasne, jeste nemam osvetleni, pozadi bude klasicka tapeta (modra/cerna?)
ak.jpg (71.91 KiB) Zobrazeno 3588 krát
Uživatelský avatar
bedna
častý přispívatel
 
Příspěvky: 383
Obrázky: 59
Registrován: 27 kvě 2009, 21:00

Příspěvekod wladys » 28 čer 2009, 11:47

Kdybych to akvárko stavěl já,tak bych dal do zadních rohů dvě hromady.jednu větší jednu menší.Uprostřed volný prostor pro plavání a v popředí pár malých šutříků ,kam by si mohl zalézt potěr trofíků.V takto zařízené nádrži by myslím mohlo být i pár eretmodů.Pozadí bych udělal tmavší. :o

Třeba něco na tento způsob ,ale dal bych i větší kameny ať jsou ty "útesy" vyšší.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod FontosR » 28 čer 2009, 17:42

Zrovna u Tropheusů bych dal radši pozadí tmavě modré než černé. I když od rady Wladyse na černou tapetu nedám dopustit :lol:
Přílohy
album_pic.jpg
album_pic.jpg (107.54 KiB) Zobrazeno 3486 krát
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Příspěvekod richard » 29 čer 2009, 07:14

Dal bych nějakou tapetu s kameny, nebo raději černou (bude žrát světlo).

To FontosR: ta modrá mi stále připomíná bazén. Kdyby alespoň dělali nějakou tmavě modrou, nebo odstupňovaný odstín modré. To by bylo super.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod FontosR » 29 čer 2009, 15:27

Přesně jak píšeš nemyslím tu co sem tam měl já, ale sehnat tu tmavě modrou. U nás je bez problému k dostání.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Příspěvekod bedna » 29 čer 2009, 15:45

Tu modrou uz mam, dodelam kryt pro osvetleni a poradne to vyfotim... :)

Ať nemusím zakládat nové téma, Nějaké rady a tipy do začátků s trofíky? Kuju
Uživatelský avatar
bedna
častý přispívatel
 
Příspěvky: 383
Obrázky: 59
Registrován: 27 kvě 2009, 21:00

Příspěvekod kolarr1 » 29 čer 2009, 15:58

Ahoj jak jiz rekl Vlada souhlas hlavne jemny pisek a kulate nebo ovalne sutry hlavne nic ostreho!Jnak vse asi vis a znas nebo si precetl vsude mozne.Co budes mit za druh?S tropheusema je sranda a nadherny pohled na ne uzijes si to uvidis.Ja vzpominam do dnes kdyz jsem mel hejno 40ks red cheek mozna se knim nekdy zase vratim.
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod bedna » 29 čer 2009, 16:20

23 kousků bemby... No, stacilo mi, kdyz jsem zhledl americký fotbal duboisů a viděl je na živo v chovně a byl jsem hotov (pro jistotu, jel jsem se na ne podivat az po dvou mesicich, co jsem se rozhodl, ze jdu do nich) A dostali me, mazlicci a navic, ted doufam, ze mi i trosku pomohou a vynahradi pritelkyni, odjela do irska, tak jeste musim prezit dva mesice, snad to bude jednodussi :)

Jinak precetl jsem si doufam vse, tak snad se jim bude darit. Chtel jsem jenom vyzdvihnout nejake figle, pokud existuji :)
Uživatelský avatar
bedna
častý přispívatel
 
Příspěvky: 383
Obrázky: 59
Registrován: 27 kvě 2009, 21:00

Příspěvekod kolarr1 » 29 čer 2009, 16:53

Pritelkyne se urcite vrati v poradku!Figle zadne nejsou jenom nesetri na krmeni a dej jim fakt top neco idealniho zaslouzi si to.Jinak at to hlavne klape 2mesice utecou jak voda si ani nevzpomenes budes mit urcite co delat...
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod kolarr1 » 29 čer 2009, 16:55

kolik mas vubec tu nadrz litru a rozmer???
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Další

Zpět na Akva Tropheus & Petrochromis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron