Trofíci dotaz

Diskuze pouze o rybách rodu Tropheus & Petrochromis!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Trofíci dotaz

Příspěvekod mára » 12 pro 2009, 23:55

Ahoj, chci se zeptat.
Mám akva 120x50x50 a v něm 30 Trofíků.
Konečně jsem přemluvil manželku na akva 200x50x50.

Chtěl bych do nového akvárka přidat ještě nějaké ryby, ale nevím jaké.
Máte někdo nějaké zkušenosti se soužitím jiných ryb s Trofíkama.
Ty moji rošťáci se vetšinou pohybují v dolní polovině akva, rád bych ještě nějaké ryby, které se budou pohybovat v horní části.

Předem dík za info.
Uživatelský avatar
mára
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Registrován: 11 črc 2009, 19:14

Příspěvekod yossarian » 13 pro 2009, 00:07

Me se trofici pohybujou po cele nadrzi. Idealni k trofikum jsou eretmodus pripadne spathodus a tanganicodus. Mozna do tech tvych dvou metru by sel i nejaky mensi druh petrochromisu.
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod Metys » 13 pro 2009, 00:21

Bud dalsi skupinu Tropheusu nebo Petrochromisu.
Metys
přispívatel
 
Příspěvky: 184
Obrázky: 10
Registrován: 05 bře 2008, 10:31

Příspěvekod joe » 13 pro 2009, 05:18

Omlouvám se, že nezakládám nové téma, ale zajímalo by mě:
- je lepší osadit nově zaběhlé aq dvouma skupinami tropheusů najednou, nebo postupně ?
- neutiskovala by prvně vpuštěna skupina tu novou ?
Díky za odpovědi. :o
joe
uživatel webu
 
Příspěvky: 57
Obrázky: 7
Registrován: 01 zář 2009, 22:35
Bydliště: Cejle ( u Jihlavy )

Příspěvekod diskoclub » 13 pro 2009, 10:48

Podle mně je dej rozhodně od začátku měl jsem tak bemby + duboisi a všechno to fungovalo dokud jim malej nedával papat.... , ale ted mám nové hejno (bemby) a právě k nim jsem před nedávnem (asi 3 týdny) přidal eretmodus cyanostictus sambia, mimo jiné jsem je bral od Hynka Dařbujána.Musím říct, že tahle osádka je zatím v klidu. Rybky jsou v 720l takže prostoru mají dost, musím ale dodat že jsou to mladé ryby a otázkou je co se bude dít až se to začne třít-jestli se začnou :-), ale viděl jsem tyhle ryby s trophesema u p. Š tětiny a nevšiml jsem si sebemenšího problému.
Uživatelský avatar
diskoclub
uživatel webu
 
Příspěvky: 64
Registrován: 25 říj 2009, 22:16
Bydliště: břeclav

Příspěvekod A+I » 13 pro 2009, 11:50

Mara - byt Tebou, tak v kazdym pripade rozsirim ty Tvoje dva druhy Tropheusu ze 16 ks od druhu na 30 ks celkem na 60. V akvariu vysokem 50 cm nemusis resit co za ryby nad Tropheusy. Jak je mas vlastne stare - velke?
Eretmodus jsou ryby, ktere ziji u dna, takze s tim bys stejne nic nevyresil. (Ale dat si je tam muzes). :) Treba ryby Cyprichromis ziji ve volne vode, ale vzhledem k tomu, ze se maji chovat ve vetsim hejnu a ze obyvaji vrchni cast akvaria, konkurovaly by si s Tropheusy pri vysce akva jen 50 cm. Muzes tam dat Calvusy, ale ti by zase posbirali vsechny prcky od Tropheusu, jsou to dobri lovci.
Nejlepsi by byli samotni Tropheusi a nebo k nim pridat jeste par nejakych ryb na dno. Nemyslim si, ze v 500 litrovem akvariu by bylo misto vedle hejna Tropheusu jeste na Petrochromise.

Joe - Tropheusy vpust do akvaria rozhodne vsechny najednou! Hlavne at mas akvarium dobre zabehle a zacni krmit jen malickymi davkami, ktere budes postupne zvysovat.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Metys » 13 pro 2009, 13:06

Mel jsem v 500 l akva 25 ks Tropheus Kasanga a 16 ks Petrochromis famula Kaiser spolu, jedine co bych doporucil, tak Petrochromisu okolo 20, pak jsou to beranci. Jeste je mozne bez problemu poridit Petrochromis orthognathus, jsou udajne jeste klidnejsi nez famuly.
Metys
přispívatel
 
Příspěvky: 184
Obrázky: 10
Registrován: 05 bře 2008, 10:31

Příspěvekod A+I » 13 pro 2009, 13:40

To bych nikdy nedelala, abych poridila Petrochromise na ukor dvou jenom 16 hlavych hejn Tropheusu. Tropheusi ziji v hierarchii a cim je vetsi, tim lepsi. Ze dvou druhu nebude jedno hejno. Kdyby mel Mara hejno 30 ks JEDNOHO druhu Tropheusu tak klidne, ale takhle ne. To by to akva musel nechat udelat aspon 60-70 cm na sirku a 60 cm na vysku.
Pisu jen muj nazor, na ktery se ptal.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod mára » 13 pro 2009, 14:18

Díky všem moc za info.
Když to tak čtu asi zvětším Akva na 200x60x60 prostor mi to umožňuje tak proč ne.

A+I - určitě počítám s tím, že obě hejna rozšířím, od každého 30 ks.
Teď mám Tropheus moorii orange "Bemba" 16 ks
a Tropheus moorii ilangi 16 ks.
Všechny ryby jsou cca 6 cm velké, ale krásně rostou a už se začínají pěkně vybarvovat o:).

Když jsem zvětšil akva na 720 l jsou dvě hejna po 30 ks dostačující ?
A vejdou se tam ještě nějaké jiné ryby ?

Hodně se mi líbí Cyprichromis, ale nevím v jak velkém hejnu se musí chovat.

Čus.
Uživatelský avatar
mára
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Registrován: 11 črc 2009, 19:14

Příspěvekod mára » 13 pro 2009, 14:31

A ještě jeden dotaz :D
Zde nakupuji ryby a zaujal mě tento druh
http://www.aquatyn.cz/tanganika/lamprol ... l?Itemid=1
musí být tato ryba v hejnu ? a je vhodná k Trofíkům ?

Dík za info.
Uživatelský avatar
mára
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Registrován: 11 črc 2009, 19:14

Další

Zpět na Akva Tropheus & Petrochromis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků