Nemoci CICHLIDY RODU T R O P H E U S - (dotazy k clanku)

Diskuze pouze o rybách rodu Tropheus & Petrochromis!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Trofessor » 26 led 2010, 15:40

Kokso jake dlhe prispevky :shock:
Trofessor
nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 26 led 2010, 14:04

Příspěvekod PIETRO » 26 led 2010, 16:30

Udělám radikální změnu. Pošlu ti to e-mailem. Pokud máš dost času, což já nemám a tím tuto debatu uzavřeme.
Nebudu si sypat popel na hlavu. Já to tam dal v dobrém úmysl a svou reputaci se nebojím.
Kdo bude potřebovat fundovanou radu nebo diskuzi, rád všem pomohu v rámci možností.
Sbohem přátelé.
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Mauve » 26 led 2010, 16:44

Nač ten rozlučkový patos?
Kliďo jí napiš, že o úrovni u sobě na webu si rozhoduješ sám, ne? Čeho se bojíš?
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Ondra » 26 led 2010, 18:23

A+I, mě se prostě nelíbí to, že sním jednáš jako s malým klukem... Každej nemá spoustu času na to, aby strávil několik hodin nad přepisováním nějakého textu. Od toho jsou zde soukromé zprávy, nechápu proč to tady tak otevřeně řešíš...
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Příspěvekod Radim Zídek » 26 led 2010, 20:01

TO A+I: jen drobné upozornění k článku Jindry Nováka, v jeho článcích o rybách a převážně o Tropheusech rozhodně nevidím žádné dezinformace a zastaralé věci ba naopak texty jsou psány velmi srozumitelně, J.Novák je jedním z mála lidí v Evropě, který má bohaté zkušenosti s chovem, odchovem, lečbou a vědeckým výzkumem těchto ryb. Rozhodně není na místě se zde navážet do jeho práce či ji dokonce opravovat, jelikož ani jeden z nás nemáme ani 1% zkušeností s Tropheusy jako on.
Vše píši samozřejmě v dobrém slova smyslu, ale vo cať po cať!!!!!!
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

re

Příspěvekod jonathane » 26 led 2010, 20:04

jj taky mám ten pocit, že to Ála nějak moc pitvá......četl jsem o p. Novákovi jen Ty nejlepší reference......
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod FontosR » 26 led 2010, 20:25

To chce zakopat válečnou sekeru :idea:
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Příspěvekod yossarian » 26 led 2010, 20:48

Ja bych to nebral tak negativne vzdyt jde Ale a urcite i vsem ostatnim o tutez vec a to zdravy ryb.
Jinak pan Novak je muj oblibeny autor a jeho knizky patri podle meho k tem nejlepsim o akvaristice, protoze maji hodne informaci a malo obrazku. :D
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod A+I » 27 led 2010, 09:48

Mauve píše:Nač ten rozlučkový patos?
Kliďo jí napiš, že o úrovni u sobě na webu si rozhoduješ sám, ne? Čeho se bojíš?
A ceho se bojis Ty, Mauve, napsat mi to sam? Proc mne to vzkazujes pres Pietra?
Jestli sis nevsiml, tak jsem napsala, ze je mne celkem jedno, jak to ma Pietro na sve website podany, ze je to jeho vizitka. A neboj, mne je jasny, ze si o urovni svyho webu rozhoduje sam. Proto respektuj, co si zvoli on sam s tim clankem udelat nebo neudelat a nenapovidej mu, co ma komu napsat (mne). Pietro umi jednat sam za sebe.
Dalsi vyhrady vuci mne mi pis, prosimte, do SZ nebo do patricneho oddeleni, at s tim nezaplacavame forum o rybach. Dik.

Radime, ja si nejsem vedoma, ze bych se navazela do prace Jindricha Novaka a uz vubec jsem nepsala, aby se ten clanek upravil. Jen jsem napsala, ze to na mne pusobi zmatene a chtela jsem si to tady s ostatnima vysvetlit. Proste se mne tam neco nepozdavalo. Sam rikas, ze Jindrich Novak je spicka v chovu Tropheusu a tak klidne mohl za tech 17 let napsat uz nejaky jiny clanek podle jeho novych zkusenosti, co ja vim. Ale pises, ze tam nevidis zadne dezinformace a zastarale veci. Pietro s Molirem naopak uznali, ze je tento clanek uz prekonany a Pietro ho sam o sve vuli upravil. Jenze krome toho, ze z toho vymazal nektere state a vety, opravil castecne i text a jediny, co jsem ja chtela bylo to, aby ten upraveny text vratil zpatky tak jak byl, protoze je pod nim podepsany Jindrich Novak a ten to mel napsany prehledne (v te puvodni Pietrove verzi). Neco jinyho by bylo, kdyby tam Pietro poznamenal, ze k napsani sve prace vychazel z clanku, ktery napsal v roce 1993 Jindrich Novak. Ale je to samozrejme Pietrova website, o ktere si rozhoduje sam. Jen jsem poznamenala, ze by mel mit clanek jistou uroven a naznacila, ze hlavne z ucty k autorovi by tam nemely byt nesrovnalosti zpusobene Pietrovou upravou textu.
Jednoduse: Ja chtela objasneni clanku, popr. diskusi, ktera se vsak nekonala a misto toho Pietro upravil puvodni clanek, ale ne zrovna nejstastnejsim zpusobem.
To je muj nazor na vec. Ale uznavam, ze jsem mu to radej mela napsat osobne.

Ahoj Petre,
snazila jsem se dat dohromady dobrou vec, ktera by byla ku prospechu majitelu Tropheusu a Tropheusu samotnych vubec. Zalozila jsem toto tema tady na foru, protoze na foru jsme se o tom v jinych 2 prispevcich bavili a Tys chtel vedet co konkretne mne neni jasny. A taky jsem myslela, ze by se tu mohl k tomu jeste nekdo zkuseny vyjadrit, jestli je ten clanek po letech stale aktualni. Prece jenom vyvoj vseho jde dopredu. Ja vim, ze vsichni tu Tropheusy nechovaji nebo nemaji s nimi tolik zkusenosti k posouzeni clanku a taky ne kazdy to cetl. Krome Sarky a Molira se vsak nikdo neozval, aby se to vic prodiskutovalo a Tys navic uznal, ze uz neni vsechno v tom clanku platny. Ja nechci tvrdit ze je nebo neni, jen se mne to proste vsechno nezdalo a proto jsem chtela, aby se to vyjasnilo a uvedlo na pravou miru driv nez, napriklad, by lidi v dobrem umyslu zacali obcas sypat pri relativne vysoke teplote kvanta soli Tropheusum do akvaria. Treba to je pro ne prospesny, ja nevim, ale nechci delat neco, co neni oduvodneny PROC je to dobry.

Ja jsem Ti nechtela v zadnym pripade ublizit a omlouvam se Ti. To jsem opravdu nechtela.
Rada Ti s tim pomuzu to spravit, pokud budes chtit, kdyz mi posles e-mailem puvodni verzi clanku.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Mauve » 27 led 2010, 14:45

Omlouvám se za možná nejasnou stylizaci postu - byl určen Pietrovi, ne Tobě.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tropheus & Petrochromis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron