plaché tropheus Bemba

Diskuze pouze o rybách rodu Tropheus & Petrochromis!

Moderátor: Team AkvaMalawi

plaché tropheus Bemba

Příspěvekod krasty » 04 bře 2010, 22:06

Zdravím, je to už skoro rok, co jsem si pořídil do akva trofíky, varianta Bemba. Po takovéhle době si ryby pořád ještě nezvykli na okolní ruch. Pokaždé, když někdo projde kolem akva, tak se schovávají za kameny. Akva mám o rozměrech 160x35x30, vím že je to absolutně nevyhovující velikost, ale myslím, že rozměry akva na to nemají vliv. Mám tam 13 ks, bylo jich 15,ale dva bohužel nepřežili cestu,když sem je kupoval. + několik mláďat. Neřekl bych, že se rybám v akva nedaří, žádných projevů agresivity sem si za celou dobu co je mám nevšiml a to se už po druhé vytřeli, mladé v pohodě přežívají a přijde mi, že se o ně stará celé hejno. akva mám klasicky zařízené písek a v rozích hromádku z kamení. světlo mi svítí od 10 do 22hod a krmím serou flora. Prosím poraďte co by se dalo udělat proto aby ryby nebyly tak plaché. Akva bohužel větší pořídit nemůžu,mám nedostatek místa. díky za rady
krasty
uživatel webu
 
Příspěvky: 14
Registrován: 04 bře 2010, 21:49

Příspěvekod A+I » 04 bře 2010, 23:07

Na jakem miste je to akva? Nekde v pritmi nebo v rohu kde se moc nechodi ... ? Zkus se kolem nich vic pohybovat aby si zvykli na ruch. Pokud tu plachost ale maji v sobe zazitou, tak nevim, jestli budou uplne nebojacni. My treba mame dve stejne velka akva s Tropheusy a z toho Duboisi jsou naprosto nebojacni a Ndole jsou opatrnejsi. A pri vymene vody by mne Duboisi vlezli az do ruky a Ndole jsou schovani mezi kameny tak, ze to vypada jako kdyby bylo akva bez ryb. Oboji jsou takhle uz od malicka a to mame ty Ndole ze dvou zdroju. Ale je pravda, ze Ndole jsou na miste, kde neni moc velka frekvence pohybu, jako je kolem Duboisi.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod krasty » 04 bře 2010, 23:32

Akva je v obyváku, takže se kolem něj prakticky pořád chodí. ještě mě napadlo uplně vyndat kameny, aby se neměli kam schovat, ale nevím jestli by je to nezačalo stresovat ještě víc. Akvarista kterej mi je prodával je měl v předsíni, takže si myslim, že se kolem nich taky dost chodilo, ještě mě napadlo jestli jich není třeba málo, ten chovatel jich měl v akva snad 500,když jsem je kupoval a pamatuju se že se nebály, když jsem si je vybíral a právě že tam neměl žádný úkryty jen pár kamenů, za který se moc schovat nedalo.
krasty
uživatel webu
 
Příspěvky: 14
Registrován: 04 bře 2010, 21:49

Příspěvekod A+I » 05 bře 2010, 01:21

Vetsinou plati, ze cim vic ukrytu, tim je vetsi plachost ryb, ale u nas to neplati vzdy.
Mohl bys sem dat fotku Tvyho akvaria jak mas ty kameny rozestavene?
Doufam, ze se Ti to hejno brzo rozroste, protoze 13 ks je vazne malo, v tom bude asi u Tebe nejvetsi problem plachosti.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod bedna » 05 bře 2010, 09:21

A+I píše:Na jakem miste je to akva? Nekde v pritmi nebo v rohu kde se moc nechodi ... ? Zkus se kolem nich vic pohybovat aby si zvykli na ruch. Pokud tu plachost ale maji v sobe zazitou, tak nevim, jestli budou uplne nebojacni. My treba mame dve stejne velka akva s Tropheusy a z toho Duboisi jsou naprosto nebojacni a Ndole jsou opatrnejsi. A pri vymene vody by mne Duboisi vlezli az do ruky a Ndole jsou schovani mezi kameny tak, ze to vypada jako kdyby bylo akva bez ryb. Oboji jsou takhle uz od malicka a to mame ty Ndole ze dvou zdroju. Ale je pravda, ze Ndole jsou na miste, kde neni moc velka frekvence pohybu, jako je kolem Duboisi.


Tož, to moje bemby, ty jsou nebojacne, už jsem si je naučil pro krmeni chodit na ruku a jsou čímdál tím blíž, včera se mi už otíraly o prsty. Před sklem mohu máchat rukama jak chci a ty "kravky" jsou v pohodě, furt lítaj před sklem. Ale jakmile jdu vyměňovat vodu, tak se z nich stanou největší "poseroutky". Souhlas, chtělo by to fotku.
Uživatelský avatar
bedna
častý přispívatel
 
Příspěvky: 383
Obrázky: 59
Registrován: 27 kvě 2009, 21:00

Příspěvekod krasty » 05 bře 2010, 12:06

omlouvám se, ale nemám foťák,takže fotky jsou foceny telefonem.
Přílohy
DSC00112.JPG
DSC00112.JPG (80.74 KiB) Zobrazeno 2303 krát
krasty
uživatel webu
 
Příspěvky: 14
Registrován: 04 bře 2010, 21:49

Příspěvekod krasty » 05 bře 2010, 12:08

pravá strana
Přílohy
DSC00110.JPG
DSC00110.JPG (84.09 KiB) Zobrazeno 2299 krát
krasty
uživatel webu
 
Příspěvky: 14
Registrován: 04 bře 2010, 21:49

Příspěvekod krasty » 05 bře 2010, 12:09

levá strana
Přílohy
DSC00108.JPG
DSC00108.JPG (79.52 KiB) Zobrazeno 2296 krát
krasty
uživatel webu
 
Příspěvky: 14
Registrován: 04 bře 2010, 21:49

Příspěvekod A+I » 05 bře 2010, 12:18

Tech kamenu se tam nezda byt moc na to, abys je musel vytahat ven. Ty jim tam nechej, at se maji prcci kde schovat.
Jeste napis, jak intenzivni svetlo je nad akvariem. Nekdy se ryby boji silneho svetla. Jinak uz asi nevim, hlavne nechod kolem nich po spickach.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod krasty » 05 bře 2010, 12:25

Mám tam dvě 11W spořivky, ale budu tam dávat nějakou zářivku, ještě ale nevím kolika watovou. Z těch spořivek mi v akva strašně rychle rostou řasy. Myslel jsem, že bych ty kameny vyndal jen na nějakou dobu aby si ryby zvykly a potom bych je tam zase vrátil, ale nevim jestli by to pomohlo.
krasty
uživatel webu
 
Příspěvky: 14
Registrován: 04 bře 2010, 21:49

Další

Zpět na Akva Tropheus & Petrochromis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron