petrochromis, tropheus, eretmodus

Diskuze pouze o rybách rodu Tropheus & Petrochromis!

Moderátor: Team AkvaMalawi

petrochromis, tropheus, eretmodus

Příspěvekod martin4ever » 11 lis 2010, 17:04

Zdravim Vás,

chtěl bych udělat hejno petrochromisů, tropheusů a pár eretmodusů v 720 litrovém akváriu. Akvárium má rozměr 150x80x60. Je to možné dle velikosti? Jinak filtraci mám kvalitní a to eheim 2080 profesinal 3 + vnitřní filtr. Z petráků přemýšlím Petrochromis trewawasae. Tropheusi a Eretaky jestě nemám rozhodnuté.

Díky
Uživatelský avatar
martin4ever
častý přispívatel
 
Příspěvky: 292
Obrázky: 92
Registrován: 24 led 2008, 20:43
Bydliště: Zborov (okres Šumperk)

Aqua

Příspěvekod Matthes » 25 lis 2010, 20:06

Ahoj tohle by mě taky zajímalo. Uvítal bych článek jako jsou například od P. Krauta o Cyphotilapiích či Tropheusech. Kombinace Tropheus & Eretmodus se mi osvědčila jen mi tam chybí nějací větší kapříci :lol: , je mi jasné, že objemově bych musel řešit větší akva. :o Mě osobně se hodně líbí macrognathus a moshi
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

petrochrmis

Příspěvekod martin4ever » 25 lis 2010, 20:40

Mluvil jsem s panem Krautem telefonicky. Je to možné od 600 litrů. On osobně má petroschromise famula red fin s tropheusema a eretmodusema v nějaké 600vce. Ale taky říkal, že by už nikdy k nim nedával ereťáky. Prý začínají být celkem utlačovány. Mě do 700ky doporučoval 50 tropheusů a 20 petráků.

Jinak petráci se pěkně těžko shání, je škoda, že tu nikde v republice nejsou odchovy. Aspoň jsem žádné nenašel. Podařilo se mi najít pouze pana Fuljera na Slovensku, ktery nabízí WF P. Trewasea. V německu jsou dostupné nějaké běžné druhy F1, ale ty vzácné WF stojí více než 1500Kč kus. Což je už celkem pálka.

Od petráku jsem prozatím odstoupil. Zvolil jsem do nové nádrže 2 druhy tropheusů a ereťáky. S tím, že jeden druh z tropheusů jsou maswy.
Uživatelský avatar
martin4ever
častý přispívatel
 
Příspěvky: 292
Obrázky: 92
Registrován: 24 led 2008, 20:43
Bydliště: Zborov (okres Šumperk)

Aqua

Příspěvekod Matthes » 26 lis 2010, 05:42

Tak na tvoje akva se budu těšit, protože tohle mě hodně zajímá já uvažoval o akva něco málo přes 1000l. Jinak na Petráky zkus ještě napsat Ivanovi z SK (Geronimo) možná ti neco sežene tahá taky ryby z DE. Ať ti to vyjde :o
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0


Zpět na Akva Tropheus & Petrochromis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron