Filter Fluval 204 pre Tropheus - ake naplne????

Diskuze pouze o rybách rodu Tropheus & Petrochromis!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Filter Fluval 204 pre Tropheus - ake naplne????

Příspěvekod adis » 29 pro 2010, 18:19

Ahojte,

viete mi prosim niekto poradit ake naplne treba dat do tohoto vonkajsieho filtra pre ryby typu Tropheus Bemba?

Viem ze treba kupit 4ks toho bieleho molitanu ale co mam dat do tych dalsich 3-4 kosikov???????

Tak isto viem ze tieto ryby musia mat tvrdu vodua co najcistejsiu ale moc mi to pri vynere nepomoze.

Poznam okrem toho "molitanu" este vatu a jezkov.... ale asi tam treba alebo bolo by vhode dat aj nieco ine....

poradte prosim
adis
uživatel webu
 
Příspěvky: 36
Registrován: 28 lis 2009, 22:34
Bydliště: Dubnica nad Vahom

Příspěvekod sarka.x » 29 pro 2010, 19:00

Jako náplně třeba molitan a EheimPro, to je vynikající médium s obrovským povrchem pro osídlení nitrifikačními bakteriemi.
Tady není tak důležité jestli je to Tropheus Bemba, nebo jiný africký tlamovec, ale aby filtr ufiltroval nádrž.
Fluval 204 je malý objemově nedostačující filtr na Afriku. Jak máš velkou nádrž výška/šířka/hloubka?
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod adis » 29 pro 2010, 19:02

akva 100 x 45 x 45 - 16 ks Tropheus
adis
uživatel webu
 
Příspěvky: 36
Registrován: 28 lis 2009, 22:34
Bydliště: Dubnica nad Vahom

Příspěvekod sarka.x » 29 pro 2010, 19:13

adis píše:akva 100 x 45 x 45 - 16 ks Tropheus


Upřímě, 202 litrů je na Tropheuse málo.
Fluval 204 se už snad nevyrábí a průtok má být kolem 420 L/hod to je málo.
Já bych do takového filtru dala biomolitan, Eheim Pro, nebo nejakou levnější variantu biologického média Sera siporax... případně ho napěchuj celý biomolitanem a ještě přidej filtrační hlavu Atman 202 (stoji asi 200kč) a kostku biomolitanu Atman č. 4 nebo 5.

Popřemýšlela bych nad změnou osádky...
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod adis » 29 pro 2010, 19:20

filtracnu hlavu Atman 202 tam uz mam s kockou biomolitanu ale zohnal som tento Fluval za 30 EURO tak preco ho tam nedat.

Kupil som ho aj preto lebo mam problem s odsavanim vykalov rybiek.... hlava s biokocou je v pravom rohu akvarka, v zadu a biomolitan alebo cerpadlo nevsaje ziaden bordel. Vsetkos a usada v prednej pravej casti akvarka :(

Staci tam dat len ten biomolitan??? Naco su tam tie kosiky? Co je to ten Eihem Pro?
adis
uživatel webu
 
Příspěvky: 36
Registrován: 28 lis 2009, 22:34
Bydliště: Dubnica nad Vahom

Příspěvekod sarka.x » 29 pro 2010, 19:35

Toto je Eheim substrat Pro a ty koše jsou tam "chlape" na ty filtrační média....

http://www.youtube.com/watch?v=zQ1zihdNXIc
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod adis » 29 pro 2010, 20:46

jj.. viem ze tie kosiky su na vsetky tie naplne... moja otazka bola aj postavena AKE TYPY napli mam dat do toho filtru pre ryby typu Tropheus pretoze som sa docital ze niektore znizuju tvrdost a pod.

Tento Vami spominany sa len nasype do kosika a je??? nemusim s tym nic robit?... neznizujem tvrdost??? je vhodny pre tieto ryby??
adis
uživatel webu
 
Příspěvky: 36
Registrován: 28 lis 2009, 22:34
Bydliště: Dubnica nad Vahom

Příspěvekod adis » 29 pro 2010, 20:50

a aby som bol presnejsi:

boli mi odporucane:

- Phosex od JBL - ze najucinnejsi ale drahy - nahrada - Phosvec od SERA - odburavanie dusicnatych latok alebo najlacnejsi zeolit.

- stredny kosik - aktivne uhlie - teda chcemicka filtracia - niekto to nepouživa lebo uhlie odstrani aj všetky mineralne latky z vody ale na začiatok prve mesiace to nieje na škodu

- do vrchneho koša , ten ma zabespečovať biologicku filtraciu treba vytvoriť prostredie na usidlenie nitrifikačnych bakterii porezny material a to siporax kružky alebo keramicke kružky od fluvalu
adis
uživatel webu
 
Příspěvky: 36
Registrován: 28 lis 2009, 22:34
Bydliště: Dubnica nad Vahom

Příspěvekod sarka.x » 29 pro 2010, 20:55

Já si myslím, že ty filtrační média příliš řešíš. Jak jsem psala, já používám biomolitan a Eheim substrat Pro, mám 2x450 litrů nádrž a jsem spokojená,
Spíše bych pořešila tu velikost nádrže pro Tropeusy a větší filtr. Máš malou nádrž a malý filtr.
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod adis » 30 pro 2010, 17:26

tak som nakupil media:

- Micro Mec od JBL - odstranenie NO2,NO3,NH4

- keramicke kruzky - Vitakraft

- vata

- biomolitan


Rad by som sa spytal ci mozem dat media do filtra a rovno do akva alebo ich mam preplachnut alebo dokonca nechat nejaku tu hodinu ist filter naplneny mediami v nejakom kybli.
adis
uživatel webu
 
Příspěvky: 36
Registrován: 28 lis 2009, 22:34
Bydliště: Dubnica nad Vahom


Zpět na Akva Tropheus & Petrochromis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron