Aké množstvo tropheusov?

Diskuze pouze o rybách rodu Tropheus & Petrochromis!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Rado » 24 úno 2011, 13:58

Hej, hej kolegovia!!! Prosím iba nie žiadne súboje. Ďakujem váma za názory, no neskončite ak ich máte rozdielne v nejakom "osobnom spore". K tým mojim tropheusom. Veľkosťou sú už teraz od 3 do 6 cm. Mám na výber T. moliro, dubois - preto ten môj zámer a ešte T. bemba - dúfam, že je to správne - tie majú oranžový pás. No a je to protislužba, tak preto to mám "darom" od jedného chovatela. Počty si mám vybrať, takže sa môžem rozhodovať. Čo sa týka stravy, tak Tropheusy fungujú ako som čítal na strave s vysokým obsahom spiruliny. To si myslím, že nebude problém. Dávate im aj nejakú zeleninovú potravu? Malawkám dávam bežne šalátový list (neviem ako preložiť v češtine šalát :roll: ). Dávate niečo podobné aj trofíkom? Bežne fungujú aj na mrazenej artémii a cyklope.
Rado
uživatel webu
 
Příspěvky: 55
Registrován: 28 pro 2009, 00:19

Příspěvekod Elvis » 24 úno 2011, 14:08

radex píše:Měla by ses nad sebou trošku zamyslet a přestat prudit.


Ty se tady neustále snažít bourat zažitá pravidla zkušených akvaristů.
V každé diskusi píšeš že jinak (jak píšeš ty) je to uřčitě lepší.
Myslím že ty by ses měl nad sebou hodně zamyslet a takové drzé chování si odpustit! (tímto jsem namyslel to že se snažíš bourat zažitá pravidla zkušených akvaristů ale reakci výše)
Tohle je diskuse!
Naposledy upravil Elvis dne 24 úno 2011, 15:04, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Elvis
častý přispívatel
 
Příspěvky: 290
Obrázky: 14
Registrován: 19 črc 2005, 23:23
Bydliště: Martin Ehl;Nový Bor

Příspěvekod Rado » 24 úno 2011, 14:11

Elvis píše:
radex píše:Měla by ses nad sebou trošku zamyslet a přestat prudit.


Ty se tady neustále snažít bourat zažitá pravidla zkušených akvaristů.
V každé diskusi píšeš že jinak (jak píšeš ty) je to uřčitě lepší.
Myslím že ty by ses měl nad sebou hodně zamyslet a takové drzé chování si odpustit!
Tohle je diskuse!


Áno, diskusia, ďakujem Elvis!
Rado
uživatel webu
 
Příspěvky: 55
Registrován: 28 pro 2009, 00:19

Příspěvekod A+I » 24 úno 2011, 14:23

Artemie ani nahodou! Ty jim vubec nedavej. Krmivo se tady na foru doctes, oblibene jsou vlocky Sera Flora i jine znacky, zrovna je tu ted soubezne jedno vlakno o krmivech. Krmivo ma byt s nizkym obsahem zivocisnych proteinu a ma obsahovat hodne balastnich latek - vlakniny. Listy salatu jim nedavame, nezerou to. Trofiky nesmis prekrmovat a krmit nevhodnou stravou nebo dostanou zazivaci problemy a pak hromadne umiraji. Taky se nemaji nejak stresovat.
3-6 cm jsou mladosi. Kdyz uz teda trvas na 2 druzich, tak podle mne Duboisi a Molira. Bemby jsou dost rvave. Vazne vem od kazdeho druhu 30 ks, vim o cem mluvim, Radex s Tropheusy zadne zkusenosti nema, my je mame ve dvou akvariich uz 6. rok. Zadne kamenolomy na "zvetseni plochy dna" :roll: :roll: jim nestav.
Je tady peknej clanek od moc zkuseneho chovatele pana Krauta - tady mas odkaz, kdyby Te to zajimalo:
http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtopic.php?t=4867
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Rado » 24 úno 2011, 14:31

Áno, už som si ho stiahol, dík za info. Pán Kraut sa "vybláznil" - v dobrom :lol:
Rado
uživatel webu
 
Příspěvky: 55
Registrován: 28 pro 2009, 00:19

Příspěvekod Ondra » 24 úno 2011, 15:23

Podle mých zkušeností je ta agresivita někdy dost relativní. Někdy se ryby mlátí hlava nehlava a někdy je hejno klidné. Záleží na samcích jaké máš. Je to jako u lidí, každý je jiný. Když narazíš na velice agresivního samce , tak při skupině 10-15 jeho agresivitu nijak neomezíš a nakonec vymlátí ostatní samce. Omezíš ji právě až tím větším pročtem ryb. Je ale fakt, že některé formy jsou agresivnější.
Rado, jestli budeš chtít něco zkonzultovat, tak klidně napiš email nebo SZ a můžeme vklidu diskutovat. :o Mám 8 forem trophíků a často jsem experimentoval s chovem 2 forem dohromady, tak snad ti mám co nabídnout za radu :)
Moc dobře nechápu redexe a jeho snahy změnit desítky let zažité (a tím pádem i fungující) teoreie na chov ryb v nádržích.... Jestli někomu jde o to aby měl biotop, tak ať si pořídí 10 000 litrů a tam hodí 30 tropheusů a z akva udělejte kamenolom. Potom snad už toho prostoru na plavání bude pro všechny dost a samice budou odchovávat bezproblému přirozeně.... Tím jsem chtěl říct, že když si někdo nemůže dovalit akva třeba 500 litrů, ale jen 300, tak to není důvat Tropheusy nechovat. Lze to, jen je nutné nad vším výc myslet a víc věci zmáknout (filtrace, výměna vody, počty kamenů a jejich rozmístění...). Nejsem zrovna obhájce malých akva, ale když se k problematice chovu přistupuje zodpovědně, tak ani proti těm 200-300 litrům nejsem. Chce to jen odvahu, zdravý rozum a trpělivost :!:
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Aqua

Příspěvekod Matthes » 24 úno 2011, 16:08

Jinak co se krmiva týče tak v tom se taky názory liší :lol: , taky záleží kdo má ryby na co naučené. Bral jsem ryby od Geronima, ten mi doporučil artemii a cyklop, tímto mraženým krmím a vše oka. Je taky možnost, že když vezmeš ryby od chovatele který artemii nedával a ty ji dáš můžou nastat problémy. Setkal jsem se třeba i s tím, že některým lidem Tropheusy ze začátku nežrali krmivo O.S.I., protože byli zvyklí na Seru, která není pro ryby tak aromatická. O.S.I. totiž obsahuje česnek na podporu trávení a je víc aromatické než jiná krmiva a rybám může trvat než si na to zvyknou. Takže krm tím na co je měl naučené chovatel, myslím tím mraženou stravu u suchého vločkového krmiva bych se menších experimentů nebál, já osobně už zkrmil spirulinu od JBL, Sery, Tropicalu, O.S.I., dále Tropical Malawi, O.S.I. vivid color, O.S.I. Brine shrimp a Tablety JBL novofect. Krmivem kterým nekrmím a nemám v něj důvěru je SAK, Tetramin a Dajana.
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod hr » 24 úno 2011, 16:35

..
Naposledy upravil hr dne 25 úno 2011, 09:48, celkově upraveno 1
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Aqua

Příspěvekod Matthes » 24 úno 2011, 16:48

radexi, radexi :roll:
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod hr » 24 úno 2011, 16:50

Jo a ještě k tobě Ondro,když máš tolik zkušeností proč je nenapíšeš otevřeně.Ty si nestojíš za svými zkušenostmi a pozorováním,nebo se bojíš že by tě chytrá horákyně převálcovala svou sbýrkou faktů?Jaké pak SZ,tak se poděl o zkušenosti já se také rád poučím.
Naposledy upravil hr dne 25 úno 2011, 09:50, celkově upraveno 1
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tropheus & Petrochromis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron