tropheusy

Diskuze pouze o rybách rodu Tropheus & Petrochromis!

Moderátor: Team AkvaMalawi

tropheusy

Příspěvekod Zdenek » 14 lis 2005, 16:22

zrovna zajizdim nove akva. 120x50x40 = 240L. Premyslim jestli do nej umistit mbuny z Malawi nebo tropheusy. Podle popisu, ktere jsem nasel na internetu se obavam, ze moje akva je na tropheusy moc male.
Co by jste doporucili vy? Pokud podle vas tropheusy jdou, kolik bych jich maximalne mohl pridit?
Uživatelský avatar
Zdenek
uživatel webu
 
Příspěvky: 16
Registrován: 29 črc 2005, 16:42
Bydliště: Praha

Příspěvekod Radim Zídek » 14 lis 2005, 19:53

Na tropheusy je to dost malé, ale znám chovatele, kteří v takto malých nádržích tyto ryby chovají a úspěšně množí. To jestli je dát a nebo néé je spíše na tvém rozhodnutí. Pokud se pro ně rozhodneš viděl bych to tak na 15 kousků a jednu formu.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod zencakd » 14 lis 2005, 20:30

Samozřejmě, že je možné narvat tropheusy i do menší nádrže, kde se při větší hustotě nepobijou, protože se nebude o co bít. Víš jak vypadají o vánocích kádě s kapry? Tak takhle nějak budete vypadat to akvárko.

Je to jen můj názor, ale nedal bych tam ani mbuny, ale raději něco menšího, čemu můžu dopřád relativní prostor a sledovat přirozené chování ryb. Co třeba šnekáče, julidochromisky a pod.?

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod canart » 14 lis 2005, 21:12

Akvarium nie je az tak male, netreba pozerat na objem, skor na dlzku. Nie je to idealna nadrz, ale ako hovori radim, da sa. Ja by som sa toho nebal. Ryby sa budu mnozit, akurat nedosiahnu velkost, ako vo velkych akvariach. Ale nemusi byt vzdy cielom dochovat 12-15cm Tropheusy :)
Ake Tropheusy tam chces dat?
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod tapisleca » 14 lis 2005, 23:08

Můj názor je takový, že bych tam klidně těch 10 až 15 tropheusů dal, viděl jsem Duboisi i v menší nádrži a ty jsou z Tropheusů největší. Ale chtělo by to hejno od jednoho druhu a postupem času dávat pryč samce a nechat jich tam maximálně 3. To? můj názor
Uživatelský avatar
tapisleca
častý přispívatel
 
Příspěvky: 202
Registrován: 06 lis 2005, 12:36
Bydliště: Praha

Příspěvekod zencakd » 15 lis 2005, 09:21

Nejsem si úplně jist tím doporučením dávat pryč ty samce. Je to sice zažitý názor, ale hodně chovatelů se dnes přiklání k poměru 1:1, což je mi bližší, nebo? si myslím, že se tím agresivita sníží.

10 tropheusů je podle mě také málo, agresivita může být dost vysoká. 15 bych dal jako skutečné minimum.

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod Radim Zídek » 15 lis 2005, 15:56

Rozhodně bych ty ryby nesexoval a nechal skupinu, tak jak ji do akvária umístíš, při malém počtu samců jsou velice agresivní i dominantní samice. Pokud by jsi kupoval již větší ryby kde je pohlaví znatelné potom se přikláním ke skupině v poměru samec, samice 1:1 nebo 1:2.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové


Zpět na Akva Tropheus & Petrochromis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník