Petrochromis trewavasae

Diskuze pouze o rybách rodu Tropheus & Petrochromis!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Petrochromis trewavasae

Příspěvekod zencakd » 16 lis 2005, 09:47

Ahoj, objevil někdo prosím "trik" jak bezpečně chovat skupinu těchto úžasných ryb v akvárku do 1000l? Máte s tím prosím někdo osobní zkušenosti? Viděl jsem 2 zbývající jedince (pár) v akvárku u jednoho chovatele, kterému zbyly z celého hejna. Ta sytě oranžová tlama mě naprosto očarovala!

Díky moc,

David
Přílohy
Petrochromis-trewavasae.jpg
Petrochromis-trewavasae.jpg (42.03 KiB) Zobrazeno 5009 krát
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod Mauve » 16 lis 2005, 11:04

Triky na jejich chov určitě zná Radim a Tomáš, takže ti určitě napíšou své zkušenosti, ale určitě by nejen je zajímalo, jaký průběh to mělo u toho tvého známého = kolik ryb do jak velkého akvárka dal, spolu s jakými dalšími rybami, jak byla nádrž zařízena a jak a proč došlo k postupnému vybití (alespoň domněnka toho tvého známého). Jsou to pěkní divoši a překrásné ryby.

Jo a pěkná fotka :wink: , petrochromisů je víc druhů, které má ten tvůj známý? Možná jsem špatně koukal, ale u těch, které jsem viděl, jsem si nevšiml jikerných skvrn na řitní ploutvi.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Radim Zídek » 16 lis 2005, 21:15

Jsou známi případy chovu Petrochromisů v malých nádržích, ale osobně bych to nedoporučoval. Co jsem mohl pozorovat u sebe doma, jsou to velice temperamentní a čilé ryby, které potřebují velký prostor pro plavání nehledě na jejich velikost která je kolem 18-20 cm. Objem nádrže bych viděl minimálně od 800L výš. Já svojí 30ti členou skupinku chovám zhruba v 1800L vody a je to tak +- optimální.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Radim Zídek » 16 lis 2005, 21:16

TO Mauve: jikerné skvrny jsou u Petrochromisů zcela běžné. Až přijedeš na kafčo vezmi si brýle a já ti ty skvrny ukážu. :shock: :D
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod zencakd » 16 lis 2005, 23:25

TO Mauve: Měl jich tuším 20 v samostatné nádrži 170x50x50, jednalo se o stejné kousky, které jsou na fotce - P. trewavasae. Zařízení akva klasicky jako pro tropheusy, tedy dva kopečky kamenů na protilehlých stanách a nic víc. Jeho doměnka je (podobně jako jsem našel na internetu), že by bylo lepší kombinovat s hejnem dospělých tropheusů nebo více druhů Petrochromis v jedné nádrži. Diskutovali jsme možnost větší nádrže, ale když si pro svého soka doplaval 170cm, doplave i 250cm, takže to asi nepmůže. Ale jak říkám, ten pár co mu zůstal, je naprosto okouzlující a dokážu pochopit, že to někdo riskne!! :-)

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Pro inspiraci

Příspěvekod zencakd » 17 lis 2005, 00:23

Přílohy
Trewavase1.jpg
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod Mauve » 17 lis 2005, 09:40

To Radim :oops:
No to jsem se unáhlil :lol: Díval jsem se na fotky, které jsem dělal u Tomáše a nemám jedinou fotku petrochromise s jikernými skvrnami :3:

Pár fotek petrochromisů, které nejsou ke zveřejnění a dělal jsem je u tebe, tak tam jsou ty skvrny vidět. Omlouvám se tedy za mystifikaci :(
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod tomas stredocech » 19 lis 2005, 12:11

ahoj vsem pratelum petrochormisu,
bez pochyb se jedna o ryby s nedprumernou krasou stavby tela, chovanim i charakterem, pro Davida, napis jake mas rozmery akva, verim ze dame hlavy dohromady aby se ti nadrz povedla, na tomto foru jsou lide kteri vedi. Drzim ti palce at se ti dari, par fotek petrochromisu mam na sve galerii zde, pred tydnem jsem natocil treni petrochromisu ve sve pres 3 metry nadrzi. Nedbej neupsechu jinych chovatelu, budes li mit alespon 500 litru tak se da neco vymyslet - do 1000 litru jen jednodruhove akva s petriochromisama, mozna neco maleho na dno. napis rozmery, tomas
Uživatelský avatar
tomas stredocech
přispívatel
 
Příspěvky: 112
Obrázky: 148
Registrován: 21 bře 2005, 00:14
Bydliště: střední čechy

Příspěvekod zencakd » 21 lis 2005, 09:26

Ahoj, díky moc za nabídku. Teď mám největší nádrž 500l (150x50x70), kde je 20ks tropheus duboisi, 17ks C. leptosoma utinta, 8ks eretmodus cyanoticus a je plno.

Na začátek roku ale plánuji (souhlas manželky už mám :-) cca 1000l (250x70x60) a tam chci dát vše z těch 500l, zvětšit hejna leptosom (vlastní odchov) a přidat bu? Petrochromisy nebo další variantu tropheusů a pokukuju po hejnu Cyathopharynx furcifer nebo hejnu Xenotilapií.

Spíše než velký počet druhů bych rád udržel velká hejná u ryb, které je v přírodě tvoří. Díky moc za rady!

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod Radim Zídek » 21 lis 2005, 12:19

No pěkně si to plánuješ, nejhorší na tom je to, že všechny druhy co jsi vypsal jsou naprosto úžasný a to je pak rozhodování. Petrochromisy jsou zajímavý na pozorování již od mala, Cyatopharynxům strašně dlouho trvá než se vybarví, ale pak jsou naprosto úchvatný, i když si myslím, že pokud je tam přidáš budou mít problémy se mezi Tropheusama prosadit a barvy nebudou nic moc, je lepší je mít samostatně a co se týče Xenotilapií jsou to skvělý elegáni. Bude to asi těžké rozhodování.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Další

Zpět na Akva Tropheus & Petrochromis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron