Vzduchova bublina v tlamke.

Diskuze pouze o rybách rodu Tropheus & Petrochromis!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Vzduchova bublina v tlamke.

Příspěvekod marek » 26 lis 2005, 09:45

Uz asi 3tyzdne pozorujem samicku Tr.duboisi,ktora sa pohrava zo vzduchovou bublinou.Priplava ku hladine naberie vzduch do tlamky a odplava prec.Podrzi ju zopar minut a vypusti ju von.Hned potom to cele zopakuje.O tuto cinnost strati zaujem len pri krmeni.Stretol sa s tym uz niekto?A povie mi niekto preco to robi?
marek
uživatel webu
 
Příspěvky: 11
Registrován: 21 říj 2005, 05:21
Bydliště: michalovce

Příspěvekod tomas stredocech » 26 lis 2005, 20:38

u me tak oziraji kraj nadrze nad hladinou, kde jeste roste rasa, kterou moje ryby oziraji, obas vyskakuji i na kryci skla, tomas
Uživatelský avatar
tomas stredocech
přispívatel
 
Příspěvky: 112
Obrázky: 148
Registrován: 21 bře 2005, 00:14
Bydliště: střední čechy

Re: Vzduchova bublina v tlamke.

Příspěvekod canart » 27 lis 2005, 13:03

marek píše:Uz asi 3tyzdne pozorujem samicku Tr.duboisi,ktora sa pohrava zo vzduchovou bublinou.Priplava ku hladine naberie vzduch do tlamky a odplava prec.Podrzi ju zopar minut a vypusti ju von.Hned potom to cele zopakuje.O tuto cinnost strati zaujem len pri krmeni.Stretol sa s tym uz niekto?A povie mi niekto preco to robi?

Uplne presne take chovanie som zaznamenal pri Bembach, ked boli mladsie a pri Ikolach. Takto sa ryba "zabavala" niekolko dni az mozno aj 2-3 tyzdne. Nabrala vzduch do papulky, to ju samozrejme nadnasalo, mala obrovsky problem s plavanim, ak sa snazila plavat nizsie, tak ju to vynasalo k hladine. Tak sa postavila hlavou kolmo dolu k dnu a poskakovala niekde pri kraji akva ako "jo-jo". Ak jej bublina vyklzla cez skrely, hned isla k hladine a nabrala dalsiu bublinu. Nerozumiem tomuto spravaniu. Vyzera to na prvy pohlad, ako velmi obtazujuce rybu, ale ked to robi umyselne.....neviem.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR


Zpět na Akva Tropheus & Petrochromis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron